ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Lazic

Stranje pri Kamniku...polom od sneženja se nadaljuje. Potem ko je ponoči in zjutraj bolj kot ne deževalo, sedaj sicer sneg, ampak le rahel in droban. V LJ sem v 2 urah dobil na avto skoraj 5cm snega in je lepo snežilo, tule nič od nič...povrhu pa še za stopinjo topleje kot v LJ. Imamo dobrih 5cm plundre, ponekod dobesedno vode.

Trocki

Rahlo sneži pri -0,5°C. Snega nekako po pričakovanjih: 32cm. Ta popoldanska runda je dala 9cm. Zimska idila na polno!  :buttrock:
Vreme bo! :)

johnb

Sneženje se je skoraj povsem umirilo. Popoldne je zapadel še kak cm snega tako da imamo skupno kake 1,5cm. No Joke. Verjetno sem danes eden izmed večjih poražencev tu.  :icon_biggrin:

Mogoče bo za nas več sreče v nedeljo.

Tistim ki vas je zasulo pa ga le čimbolje izkoristite  :icon_wink:
Weather is full of surprises, most of them are unpleasnt!

black_rider

Snezi pri 0,8 °C. Nabralo se je okoli 1-2 cm.

Cakam nedeljo.  :drool:

gmail

Ljubljana- bežigrad T 0,2 C, tudi tule počasi končujemo, snega padlo nekje po napovedih 10-15 cm, sem pa malce razočaran glede na to, da je bilo zjutraj že 10 cm in smo pričakovlai tisto močno sneženje ki pa čez dan ni prineslo prav veliko, sneg se seseda tako da bo jutri cca 10 zbitega....nič čakamo novo pošiljko...upam, da tudi drugi pridete na vrsto

mat89

Sneženje je ob okrog 18 ure ponehalo ,trenutno posamezne snežinke. Res hitro so danes ponehale padavine,kljub temu da danes nisem pričakoval nič posebnega,vseeno nisem pričakoval tako malo snega. Upam da balkanec nam vzhodnjakom povrne zimsko vzdušje v soboto.
T:1,3 stopinj C
Tmax:2,6 stopinj C
Tmin:0,7 stopinj C
Vlaga:95%
Rosišče:1 stopinj C
Veter:/
Veter max.22,5km/h
Padavine:13,6mm
Višina snega ob 19 uri:2,5cm(bela lesena deska)

Najmočneje snežilo med 12-14 uro in ob 16-17 uro ko je zmerno do močno snežilo,večinoma pa je rahlo snežilo

tomazsta


VP Rakitna, 827m

Vreme: sneži

Temperatura: -2.4 °C
Tminimum: -2,4 °C
Tmaximum: 1,2 °C ob 3:30 h
Trosišča: -3,0 °C
Vlaga: 96%
Zračni tlak: 977,2 hPa rahlo raste  minimalni: 973,2 hPa ob 9:42
Padavine: 31,4 mm
Višina snega: 47 cm

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Posamezne snežinke, T = -0,5°C.

Višina snežne odeje: 32cm

Padavine do 7h: 10,6mm
Padavine od 7h naprej: 18,8mm

Lp, Nejc

računalnik


bbator

#474
Oblačno. Sneženje je ponehalo. Zaključili smo pri 16 - 17cm povsem južnega snega. 0,7°C.

Edit: temperatura pa še raste. Smo že na 1,1°C.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

zelva

Rosišče je padlo na -5°C tako da je že nastala lepa skorja.

Ob 19ih smo imeli 30cm zbitega snega (34,5mm) - torej razmerje malo slabše od 1:1.

Še nakaj današnjih utrinkov:

Začelo se je z izjemno nizkim tlakom. Analogni barometer se je skoraj razlil - prav zanimivo ga je bilo spremljati, saj ponavadi gledamo samo številke.


Noro sipanje ob 11ih:




Ob enih je bilo že večinoma konec - hiška je lepo obložena:




lenko

Maribor- dela se že skorja na snegu!
Je pa zanimivo na Pohorje za pogledati, spodaj se sneg ne drži dreves zaradi premokrega snega, potem se drži do 600m, višje pa ga je veter razpihal. Tak da zgleda kot nekakšen hamburger  ;D

Predator

Litija, oblačno, 0°C, 2cm južnega snega. Večino dneva je deževalo.

boro

Rahlo sneži

T= -0,3°C
Tmax.= 2,4°C
Tmin.= -0,3°C
Vlaga: 92%
Zračni tlak: 987,6hpa
Veter: 2,5km/h, smer S
Najmočnejši sunek vetra: 19,6km/h (ob 14:41)
Padavine danes: 65mm
Višina snežne odeje: 31cm







paradolf

Oblačno in megleno, posamezne snežinke
+0.2°C
Vlaga 99%
Rosišče +0.1°C
Tlak 979.8 hPa raste

6 cm snega. Od 7h do 19h 3 cm plundre.
27.7mm od polnoči. Skupaj v tem poslabšanju 29.2mm.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2