ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

krispy123

#285
Tudi tukaj se je ravno preden je šlo sonce za Pohorje pooblacilo.
Temperatura: 3.8C
Rosišče: -4C
Tlak: 998 hpa
Edit(18.15): Temp še vedno pada, smo pri 2.1C, upam da se ohladi tja do 0C.

black_rider

#286
Prve sneznike tudi v Novem mestu pri 2,1 °C in rosiscu 0.2°C.

smotani

rahlo sneži (drobne goste snežinke)

Trenutno 0.2°C
tmax      0.8°C
tmin      -4.1°C
vlaga 91%
tlak  996   (močno pada)
padavine 0.6mm
na rahlo pobeljeno

še meni najbližja kamera za primerjavo jutri, ko bo precej bolj obloženo  :clap:


paradolf

Radar se je prebudil na zahodu in jugozahodu. Sedaj se bo počasi začelo. Da vidimo koliko ga lahko pade še predenj bo začelo prehajati v dež.
Lj-Dobrunje oblačno.
Prepihalo nas ni, čeprav je šla temperatura malo v pozitivo.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

gradiščan

#289
GRADIŠČE - BRKINI

Pravkar pričelo prav narahlo snežit pri  2,8 °C.
Sapice juga do 9 km/h, kar je zelo spodbudno za rast/padec temperature.

Radar:




Serpentinšek

V Domžalah od dveh dalje rahlo rosi pri 1-2°c.  :icon_mrgreen:
Prav tako v Bočni, na 440m.   
Le kaj bo iz tega?
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

bbator

#291
Pri nas pa danes na srečo ves dan oblačno s Tmax 2,1°C. Nekaj je rosilo in par drobnih snežink a praktično nič. Trenutno oblačno pri 1,5°C. Padavine pa neverjetno hitro prihajajo z JZ. Pa da vidimo, če bo res tista padavinska luknja nad Ljubljano do jutra. Mislim, da bo že v roku pol ure padavine prineslo nad Ljubljano :) Tla pa so v osojah pomrznjena s slano še vedno. Drugod pa je vrhnji Sloj malnkost popusti a je zemlja trda kot kamen. Se pravi je tudi v globini malo pomrznjena.

Edit 17.20: že rahlo sneži. Glede na rosišče pričakujem, da bo temperatura padla na okrog 0°C ob malo večji intenziteti. Hitro smo štartali :)
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

tomazsta

VP Rakitna, 827m

Vreme: sneži  :buttrock:

Temperatura: 1,1 °C
Tminimum: -6,9 °C
Tmaximum: 1,2 °C
Vlaga: 84%
Zračni tlak: 998,2 hPa
Veter: 2 km/h
Veter max. sunek: 34 km/h ob 4:10 h

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

paradolf

Prihajajo padavine,
Oblačno, +0.7°C (Tmax. +1.3°C zaenkrat)
0.3mm padavin do sedaj . Rahlo je pobeljeno po makadamski cesti. Na travi se nič ne pozna.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Trocki

Rahlo sneži pri 1,8°C in 84% vlagi. Učinka kljub temu da so tla pomrznjena še ni.
Pa da vidimo koliko ga bo uspelo nametat pri nas do začasnega prehoda v dež ponoči.
Vreme bo! :)

gradiščan

Gradišče - Brkini




Sneži..in se prijemlje..tla so od jutra ostala dovolj hladna...Temperatura padla na  0,8 °C  :icon_wink: :bouncy:

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m


Pred slabo uro začelo snežiti, prej le tu pa tam rahlo sneženje  :buttrock:
Dva centimetra novega snega

T= 0,6 °C
Tmax= 1.5 °C ob 16:58
Tmin=-3.3 °C ob 3:16
Vlaga= 89 %

Padavine= 0,5 mm

Sneženje tu lahko spremljate na http://sentjost.axiscam.net

stog

Do sedaj je padal zelo rahel dež s snegom, zdaj pa vendarle kapljic ni več vmes. Tako sedaj nekje med rahlim sneženejm in naletavanjem pri 0,7°C.

Perice

Oblačno, +3°C, piha rahel veter zahodnih smeri, brez padavin zaenkrat. Švoh tole kaže zaenkrat. Nekega upanja za kakšno omembe vredno snežno odejo tu v naših koncih nimam, verjetno bo večina padavin v dežju.  :scream:
Ni nam lahko... :)

sasolaguna

V Zalogu rahlo rosi, ob močnejših padavinah prej je umes tudi že lepo neslo snežinke. Ja kar toplo je, mislim da bo marsikje jutri veliko razočaranje