ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 12. - 31. 12. 2014)

Začel/a ŠTROMAR, 16. December 2014, 08:11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

mat89

#450
Pretežno jasno. Jutro je bilo najhladneješe to leto,vendar daleč od pričakovanih temperatur,sploh glede na to da je bilo celo noč jasno in mirno vreme. Že včeraj ob 21 smo dosegli -11,5.C potem pa je temperatura nerazumljivo narasla do -10,1C. Na Arso Ptuj je bila še -15.C,ki pa se je do jutra spustila do -17.C.Vseeno smo dosegli najnižjo temperaturo letos in sicer -13,7 stopinj C ,danes zvečer pa ni za pričakovat kakšnih izjemno nizkih temperatur,največ do -10.C. V višinah prihaja nad nas postopno toplejši zrak,tako da bodo temperature na silvestrovo "le" okoli -10 morda kje kakšno stopinjo manj.
T:-11,7 stopinj C
Tmin:-13,7 stopinj C
Tmax:-11,2 stopinj C
Vlaga:92%
Rosišče:-13stopinj C
Rosišče min:-15 stopinj C
Veetr:/
Veter max:6km/h
Višina snega.13cm

Na SZ prava zimska pravljica,jim ga privoščim,mi jo počasi končujemo.

Je pa bilo zelo mrzlo pri tleh,5cm nad snežno odejo se je ohladilo na -22,7 stopinj C

tomazsta

VP Rakitna, 827m

Vreme: delno oblačno

Temperatura: -10,1 °C
Tminimum: -11,2 °C ob 7:36 h
Tmaximum: -9,3 °C ob 0:00 h
Občutek mraza: -13,8 °C
Trosišča: -12,7 °C
Vlaga: 81 %
Zračni tlak: 1034,1 hPa rahlo raste
Veter: 6,4 km/h
Veter max sunek: 29,0 km/h ob 8:37 h
Sneg: 15 cm

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

bbator

V Ljubljani kar toplo danes pri -6°C :) Ne vem če bomo ostali v minusu. Bo pa vlaga zelo nizka danes očitno. Oblačnost bo kmalu šla in skupaj z vetrom bi znala pasti pod 40%. Koliko je še snega ne vem. Po poročanju ostalih predvidevam, da na Fužinah kakih 10cm. Tudi v Novem mestu je šel lepo skupaj in ga ni več kot 15cm...
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

smotani

sneži pri -8.3°C

okoli 15cm novega puha, pravo presenečenje :icon_wink:

sasolaguna

V Zalogu ze -4, ni sans za ledeni dan danes. Snega pa med 5 in 10cm, do konca tedna ga nebo vec. Pravo snezno presenecenje pa na SZ

.sonček.

Zunaj kar neverjetnih -9.3°C ob 10:25 uri
Najnižja -9.7°C

Brez vremena ni življenja.

boro

Oblačno in vetrovno

T= -6,1°C
Vlažnost: 64%
Zračni tlak: 1030,3hpa
Veter: 19,8km/h, smer vetra VJV
Padavine danes: 0,0mm
Višins snežne odeje: 20cm



Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo sneži, T = -8°C.

Višina snežne odeje: 25cm (15cm novega)

Kar presenečenje tole danes :bouncy:

Lp, Nejc

tomaza

Pri nas danes prava zimska idila.
Trenutno pri -9,5°C še rahlo naletava,
danes ga je zapadlo že 28cm (puhca),
skupaj pa smo že pri cca 40 cm (starega je kar fajn spihalo)
Lep pozdrav iz Podljubelja in srečno 2015 vsem skupaj.
Tomaž






bbator

Res lepo presenečenje tole za nekatere kraje danes. Po malem sem to sicer pričakoval, a vseeno morda do 15cm. Veter danes kar lepo drži temperaturo kljub soncu. Koseze vidim, da so še vedno pri -4,4°C. Očitno se bo vseeno izšlo za leden dan v Ljubljani. Vlaga pa nizka in s tem rosišče pod -10°C. Danes ponoči, ko bo veter ponehal bo v zahodni polovici države lepo zahladilo, ker bo tam hkrati tudi najmanj oblačnosti. Pričakujem najnižjo temperaturo letos ravno na zadnji dan v Ljubljani. Pa da vidimo...
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

sasolaguna

Ja lepo drži temperaturo, v Zalogu se je celo za stopinjo ohladilo na -5. Noč bo pa peklenska kot kaže, če se bo veter polegel bo res mrzlo, ob nizki vlagi pa bo žuranje na prostem morda vzdržno.

ANDONE

Res je lj.bezigrad  -5°C veter preprecuje segrevanje..SZ pa kapo dol, zame to ni bilo presenecenje smo govorili v plundri, da se zna zgodit da bo lepo snezilo.

računalnik

Padavine so se stalile-do 8:15 zjutraj je padlo za 8mm padavin.

Amadej13

Posamezne snežinke pri -6,7 °C
Ponoči in dopoldne je snežilo, padlo je 10 cm snega na okoli 30 cm podlage  :icon_wink:
Novi sneg je zelo suh dobil sem 2,5 mm vode  :)

Snežinke so pa zlo lepih oblik  ;D

Lp, Amadej

računalnik

Padavine ponehujejo. Skupno imamo 44cm snega, od tega 25cm novega.