ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 12. - 31. 12. 2014)

Začel/a ŠTROMAR, 16. December 2014, 08:11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

gregach

Fina padavinska luknja ze kar nekaj casa


Vecinoma rahlo snezi, obcasno na meji naletavanja, pred dobro uro pa je za krajsi cas, ko nad nami radar ni bil prazen, celo zmerno snezilo.

T je -3,0 stopnij celzija. Piha SV veter do 24,4 km\h.

off>Nekaj se je tipkovnici zmesalo. Veliko tipk je zamesanih....ima kdo kako idejo_sem pritisnil kak[no tipko_
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

ŠTROMAR

Vse močnejši veter prenaša po zraku posamezne snežinke.
Veter do 20 km/h.
Trenutna T= -0,5 °C
V tem poslabšanju 14 mm padavin.
Skupna višina snega ob 10.40 je 28 cm.

Pa še nekaj utrinkov okoli hiše.







pohorc

Trenutno rahlo sneži pri -1,9°C. Zadnjo uro in pol padajo velike snežinke.
Snega je od 12-14 cm in je bolj moker kot suh.
Na Rogli ga fajn mede http://hribi.net/spletna_kamera/rogla/165
Končno smo dobili nekaj snega, čez teden pa še mraz  :buttrock:
Lp  :)

Mraz

Sneži, piha severovzhodnik
Temperatura je -3,2 °C
Višina snežne odeje: 18 cm

sasolaguna

#319
Spet običanje razlike med posemeznimi deli LJ, Koseze res lepo, naš Zalog pa tudi lepo bel pri 18cm, nad pričakovanji, se lahko samo posujem s sosedovim pepelom....

Zanimivo kako velike razlike pa spet med SG, Ce in Velenjem, prvi 11cm, CE in VE blizu 30, Dravograd pa mnda vsega 5cm...

Edit: veter že dosega kar lepe hitrosti in sneg že raznaše usepousod

Edit2: @bbator ja 18cm na avtu, na travi pa 13....

bbator

#320
Koseze je kar lepo zamedlo. Pri nas na travi 19cm. Na dvignjenih površinah 22cm. Sasolaguna pa ima verjetno še precej manj v Zalogu. A to je bilo za pričakovati. Sam sem kar zadovoljen. Idila je res lepa. Sicer pa trenutno še na drobno rahlo sneži pri 0,4. Temperatura identična jutranji. Sneg je kar kompakten. Sem pričakoval puhastega pa ga je očitno kar potegnilo skupaj. Možno, da je bila maksimalna višina snežne odeje še večja.

Edit: intenziteta celo nekoliko narasla in temperatura pada.. 0,1°C Piha pa kar precej.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

mihav

Korosci smo ravno tako osmoljenci ja, 15 cm ;D. Ampak idila je  :icon_wink:
Global warming is a lie;)

max

#322
Griže pri Žalcu: Zjutraj ob 7h 31cm, sedaj ob 10:30h 34cm(sneg se že poseda), količina padavin do tega trenutka, skupaj 31,3mm

Prebudil se je veter vzhodnih smeri, trenutno še sneži
Temperatura od začetka padavin vseskozi pod lediščem, trenutno je -1,8°C, me pa čudi da je sneg moker  :icon_question:

dadek

#323
Sneži
od 18-20cm nekje.

ob 7.00 je bilo 16cm.


edit: 11.21 : močno sneži!

mat89

no pri nas od okoli 10:15 sneži ,od 8 ure pa do zdaj je padlo nove 4cm. Skupaj gaje tako v povprečju 18cm. Je pa zdaj sneg bolj suh kot zjutraj. No če bo do večera tako šlo bi še lahko dobili 5cm,tako da bodo le moja pričakovanja dosežena. Zdaj pa čakamo še mraz v sredini tedna in upanja da dosežemo nov rekord.
T:-1,9 stopinj C
Vlaga:93%
Padavin pa danes samo 9,6mm

Edit:močno sneži :beerchug:

JaniS

Na strehi avta pravkar izmeril 36 cm, veter pa vse močnejši . . .
****

MINIMAX

Lj-Polje

rahlo sneži
-1,1°C

piha sunkovit SV veter  9-10m/s

22 cm snega, od spodaj južen
MINIMAX
Lj-Polje

Snežak

Celje, sneži, od jutra zapadlo še 5 cm puhca  :)
Življenje je lepo,ČE ga živiš

Roger

Oblačno -1.2°C.Od jutranjih 33cm se je sneg posedel na 30cm,Poznajo se topla tla.Lp

snowfrick

Rahlo sneži pri -2°C
Snega 20 cm,ki je malo južen spodaj,drugače pa kar suh.

Kako bi bil zdajle na Rogli ob tem sneženju in vetru :buttrock:
http://www.whatsupcams.com/sl/webcams/slovenija/savinjska/zrece/smucisce-rogla-planja