ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 12. - 31. 12. 2014)

Začel/a ŠTROMAR, 16. December 2014, 08:11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Prijetno presenečenje, snežna odeja meri kar 43cm :buttrock:

Rahlo sneži

T= -3,3 °C
Vlaga= 97 %
Tlak= 1001,2, rahlo raste
Vzhodni veter R10min=n 12,9 km/h, mak sunek 29 km/h ob 4:45

Padavine= 6,6mm, včeraj 11mm

gregach

#286
Ob polnoči smo imeli manj kot 1 cm snega, sedaj pa lepih 26 cm. Sneg je pa precej moker, se da narediti celo kepa... :icon_question:
Še vedno zmerno sneži a slabi,tudi radar je nad nami povsem prazen. Kljub temu še pričakujem vsaj 5 cm do večera.

Pravkar se je začel prebujati vzhodni veter do 18,3 km/h in nosi sneg s streh.

T=-2,1 °C

Dežemer je proti jutru prenehal topiti sneg, saj se je na njem naredila kapa, spodaj ga je stalilo, na vrhu je bila pa "kupola", ki je preprečavala padanje snega v dežemer. :shrug:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

računalnik


Ledeni

#288
Na oko dobrih 20 cm snega, rahlo sneži. :icon_wink: Vse je padlo po polnoči.
Temperatura pa negativno presenečenje: le -0,1°C tako da je snega južen.

Edit: 24 cm ga je. Še vedno rahlo sneži, veter pa že dela zamete.

kintom07

VP MOTNIK

Sneži pri temperaturi -1,8°C
Padavine danes 14,6mm
Višina snežne odeje 32 cm
Davis Vantage Pro 2 Plus
http://motnik.zevs.si.

herkules

vrata čepovanska dolina
dobili smo prijetnih

56cm--50l/m2

vojsko pa
62cm--60l/m2
tko da dobro ta model predvidev padavine
http://www.slikomat.com/slika/5786819.htm

stog

#291
Meritev ob 7.uri je dala 39cm. Kakšna zanič zima. Niti pol metra ne more nametat.  :wise: Vedno dobimo najmanj.  :icon_mrgreen:
Celo Katarino smo prehiteli za 1cm. Redko.
Po 1. uri je snežilo do 10cm/h!
Kot vidim je zmagalo Vojsko, kar je glede na radar bilo pričakovano. Bom za hec naredil akmulacijo, ko bo konec, da vidim kako veliko neumnost s koliko kolobari bo ven vrglo.



Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo sneži, T = -0,5°C.

Višina snežne odeje: 23cm

Lp, Nejc

jaka

Tukaj kar 34 cm snega, od tega ga je vsaj 25 cm padlo po polnoči. Koliko je to vode, pa še izmerim.

Trenutno le še narahlo sneži pri -1.2°C:

mat89

rahlo do zmerno sneži,sneg ni puhast. Zaenkrat se ga je nabralo 14cm kar je vseeno malo kot sem pričakoval. Do večera še morda dobimo kakšnih par cm. Ponekod pa vas je fajn zasulo. Celje kar 27cm.
T:-1,4 stopinj C
Tmax:0,2 stopinj C brez ledenega dneva
Vlaga:94%
Padavine včeraj:0,8mm
Padavine danes zaenkrat:8,6mm
Veter se krepi.10km/h
Višina snežne odeje ob 8:14cm na deski ,na travi med 16-17cm ampak ta razlika je zaradi malce večje trave ;D tako da je pravilna meritev na deski.

Trocki

Pri nas pa pod pričakovanji z snegom. Zaenkrat 22cm, pričakoval sem pa vsaj 35cm glede na napovedi.  :shrug:
Je pa seveda bolje to kakor nič.  :buttrock:
Rahlo sneži pri temperaturi -2,2°C.
Vreme bo! :)

rookie

Slabih 10 cm tukaj. Enostavno vsaj 3x manj od povprečnih pričakovanj glede na vse napovedi. Je pa vsaj bela pokrajina.

krispy123

#297
Ma snega v Rušah je točno 15 cm in to sem izmeril na največjem travniku. Še rahlo sneži, zvečer sledi kakšna slika, valda med hišami, bloki ga je okoli 11-12 cm, kar ni realna meritev.
Je pa zanimivo za nas je kazal wrf model najvec padavin pa smo izviseli, ampak imamo vsaj neko idilo če ne drugega, bo pa drugič boljse.

paradolf

Oblačno in rahlo sneži z vetrom do 10 km/h
-0.7°C
Vlaga 94%
Rosišče -1.6°C
Tlak 1004.3 hPa trenutno rahlo pada a sedaj je že trend navzgor

V tem poslabšanju 14mm do sedaj kar je praktično v nulo po Aladinu in Gfs-ju in malo nad napovedmi nekaterih visokoresolucijskih modelov.
Ob 7h sem nameril 18 cm novega snega, skupna kumulativa pa je 22 cm in skupna višina 20 cm.
Na polju je bolj vetrovno in že malo spihano. Tam sem nameril sunek 32 km/h.

Idila je res super  :icon_wink:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Trocki

Citat od: rookie dne 28. December 2014, 08:25:15
Slabih 10 cm tukaj. Enostavno vsaj 3x manj od povprečnih pričakovanj glede na vse napovedi.

Saj bomo spet na vrsti ko bo dež ali pa žled.  :icon_lol:
Vreme bo! :)