ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 12. - 31. 12. 2014)

Začel/a ŠTROMAR, 16. December 2014, 08:11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

roky

Danes je bilo pretežno jasno. Pihal je rahel severni veter. Se pa je kar dobro ohladilo ob prehodu hladne fronte :icon_wink:.

Temperatura -2.5°C
Vlaga 84%
Rosišče -4,8°C
Tlak 1016 hpa
Max sunek vetra 11,0km/h N-NE 1Bft ob 15:30

Jutri pa akcija, glede sneženja :buttrock:.

Serpentinšek

Po deževni noči  in oblačnem jutru se je naredil krasen dan  :)
V Zadrečki je pobelilo nekje do 800m, a je čez dan na prisojah pobralo ves sneg prav do 1700m.  :zaba: Komen, Vel.Travnik povsem kopna, medtem pa senčna stran Menine še pocukrana vse do 850m.
Padlo je samo 2,6 mm padavin, torej le kakšne 3 cm snega tam po hribih.

Takole bolj od daleč izgleda Bočna pod Menino planino...


Mi smo v senci v tem času skoraj do 11.00, ob 14.00 pa se sonce spet poslovi. Zato so Tmax. v tem času prav smešno nizke v primerjavi z drugimi kraji, od jutra pa do enajstih se včasih segreje le za par desetink. Tudi JZ veter včasih ne pride do nas. Tmin. pa nič posebnega, ponavadi še celo višji kot na bolj izpostavljenih legah. Nasploh so temperaturna nihanja bolj majhna, vlaga pa kar visoka. Stanje se precej izboljša že konec januarja, najslabše je kak mesec pred in po zimskem solsticiju.   :icon_rolleyes:

Slikano včeraj ob 9.30 (dodana navidezna pot sonca v tem času  ;D )



LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

ŠTROMAR

Jasno
Trenutna T= Tmin= -2,7 °C
Današnja Tmax= 6,4 °C ob prekrasnem sončnem dnevu  :icon_wink:
Temperatura v globini 10 cm = 4,4 °C

gregach

#168
Zjutraj se je postopno jasnilo. Čez dan je prevladovalo pretežno jasno vreme, popoldne pa je bilo občasno delno oblačno-kopasta oblačnost, vzhodno od nas so se pojavljale tudi plohe.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno jasno, slana
T=-1,2 °C
Tmin=-1,7 °C ob 23:38
Tmax=7,2 °C ob 12:23
Vlaga=82 %
Tlak=1024,4 hPa
Veter (povprečje 10 min)=4,3 km/h, smer=V
Max sunek=16,9 km/h


PS:Pri nas so tla zelo slabo ohlajena, saj slane (do danes) nismo imeli že več kot 1 teden, kaj šele negativne temperature. V preteklih dneh so jutranje T bile okrog 5-6 °C, dnevne pa do 9 °C.
Pa tudi to noč se slabo ohlaja.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

kripelj

Kristalno jasna in mrzla noc. Temperatura se pocasi pada in znasa -3,3°C. Tla bodo vsaj po vrhu lepo pomrznjena.  :icon_wink:

računalnik

Ohladilo se je do -4,2. Zdej pa upam na čimhitrejšo poblačitev.

hunter

Jasno -6,0°C, tla so po vrhu lepo pomrznila. sedaj se mora imprej pooblačiti, tako da ostanemo v minusu  :icon_wink: Na zahodu pa že nekaj dogaja (glej radarsko sliko padavin)
RCZ performance

mihav

Global warming is a lie;)

Trocki

Dobro je zahladilo danes, kot naročeno za snežno pošiljko. Proti Z se že oblači.
Trenutna temperatura: -6,0°C, Tmin -6,4°C.
Vreme bo! :)

boro

Delno jasno

T= -6,8°C
Vlažnost:90%
Zračni tlak: 1016,0hpa
Veter:brez vetra, smer vetra JZ
Padavine danes: 0,0mm




krispy123

#175
Jasno in dokaj mrzlo :buttrock:
Temperatura: -7C, tla so lepo pomrznjena, super se je po večini Slovenije ponoči ohladilo.

Oblak69

#176
Šentjošt nad Horjul, 642 m

In smo tudi žičničarji le dočakali pravo zimo. Tako tudi pri nas že vse pripravljeno za začetek smučarske sezone  :icon_wink:

Pretežno jasno
T= -4,3 °C
Tmin= -4,4 °C
Vlaga= 86 %
Celo noč rahel Z-SZ veter

Prva noč zasneževanja




maestro

Na Boh.Bistrici prve drobcene snežinke! Ob 5.30 je bilo še precej jasno,sedaj že skoraj povsem oblačno.
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

tomazsta


VP Rakitna, 827m

Vreme: pretežno jasno

Temperatura: -7,2 °C
Tminimum: -8,3 °C
Tmaximum: '6,0 °C ob 0:00 h
Trosišča: -8,0 °C
Vlaga: 94 %
Zračni tlak: 1018,0 hPa močno pada
Veter:0,1 km/h
Veter max. sunek:  3,2 km/h ob 0:01 h


Lp Tomaž

[/quote]
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

goldhorn

Rahlo snezi pri -2.5 stopinjah, cesta je pobeljena.