ZEVS Forum

Nevihta z močnim nalivom 6.9.2014 Orešje pri Ptuju

Začel/a mat89, 06. September 2014, 11:07:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

mat89

Vreme znova in znova preseneča. Čeprav so bile napovedane krajevne padavine,si nisem mislil da nas bo zajela tako močna nevihta. Malo po polnoči ob cca 00:02 je začelo deževat ,kmalu se je dobesedno utrgal oblak, lilo je zelo močno,vidljivost je bila pod 100m. Max inteziteta padavin je bila kar 180mm/hr ob 00:19 ,kar je največ letos. Med nevihto je pihal SV veter,max 20,9km/h,na Arso postaj Ptuj pa je potegnilo do 39km/h.

Kljub temu da je slik zelo malo,sem vseeno naredil reportažo,ker v temi trenutno vreme ni dovoljeno objavit več kot 3 slike.

Količina padavin(časovno)
00:05-00:26:23,4mm
00:15-00:30:19,6mm
00:00-00:30:24,6mm
00:00-00:45:27,4mm(skupna količina)

Padavine na sosednjih postajah
Arso Ptuj:14,9mm(cca 2km V)
Ptuj-Prelog:6mm(cca 4km V)
Ptuj-Ljudski vrt:5,3mm(cca 4km SV)


max odboji v bližini Destrnika


Radarski odboji so bili do 54 dbz,kakšen km zahodneje so bile padavine po radarju sodeč(57dbz)še močnejše


animacija padavin






Močan naliv,vidljivost je bila zelo slaba


Vode je bilo ogromno,sosedu je zalilo tudi klet




Ujeli sta se samo dve streli,ampak bolje to kot nič

še malo bližje


še ena boga

Amadej13

Lp, Amadej

wisky

VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320

paradolf

Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

gregach

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."