ZEVS Forum

Nevihte 9.9.2014

Začel/a Amadej13, 10. September 2014, 18:02:54

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Amadej13

Zjutraj in dopoldne je bilo jasno.  Popoldne so se po državi pričele pojavljati nevihte, ki so povzročale tudi škodo
na zahodnem delu Štajerske, deloma Koroške in severnega dela osrednje Slovenije. Največ škode pa je nevihta povzročila v okolici Šoštanja in Selnice
Več pa na povezavah: http://www.24ur.com/novice/slovenija/pripravite-se-na-mocne-nalive-in-narascanje-voda.html Vir: 24 ur.com
http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/pretok-krke-bo-kmalu-dosegel-opozorilne-vrednosti/346022 Vir: MMC RTV SLO/STA
Na našem koncu je dan minil mirno, ko nas je nevihta dosegla je okoli pol ure deževalo, nakapljalo se je 3 mm dežja

Pogled proti severu malo čez 16 uro


proti Šoštanju




kipenje




Tudi nekaj pileusov je nastalo  :)








Nato pa sem v smeri Jesenic opazil neke sumljive strukture  :icon_question:


takole je izgledalo na radarju padavin






Tule ne vem ali gre samo za tako postavljene oblake ali je shelf cloud zadaj


Nakovalo je bilo res  :o :drool:




Je bilo zanimivo videti kako so se letala izogibala nevihte ;D








nato pa so se še nad Kranjem pojavile sumljive strukture ;D


radar v tistem času  :)






proti jesenicam spet nekaj, ampak se slabo vidi. Mogoče inflow tail :icon_question:


in spet nad Kranjem, mogoče še en inflow tail  :icon_confused:




Malo preden nas je nevihta zajela  :)




Ujel sem tudi letalo ki je letelo precej nizko


Na nekaterih fotografijah so naviti kontrasti da se sploh kaj vidi  :)
Lp, Amadej

mat89


paradolf

Lep report.
Tudi jaz sem opazoval letala ta dan in sem videl kako so kar tri letala ki so vzetela iz Brnika  naredila ovinek in se izogibala nevihte v Zasavju.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Amadej13

 :icon_wink: res je zakon k leti letalo čisto nizko nad nami :-)
Ne vidimo tega velikokrat tu gori. Bo treba ukrepe proti chemtrailom izvajati  :icon_lol: :icon_haha:
Lp, Amadej

lwzr

#4
Tole sem ujel malo pred 17h včeraj malo pred Jesenicami (slikano proti Jesenicam)






Amadej13

Lepa :icon_wink:
Inflow tail če se ne motim ane :)
Lp, Amadej