ZEVS Forum

Storm Chase - 18.9.2007

Začel/a Lincolin, 19. September 2007, 01:57:24

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Lincolin

Današnje popoldne sem si vzel prosto samo zaradi obilnih padavin, da naredim en storm chase. Prvotna lokacija je bila mišljena Kranj->Bled->Bohinj->Jelovica->Vodice->Kamna Gorica->Kranj
Ko sem odhajal proti Bohinju, se je začela kolona v Podvinu. Policaji so začeli promet preusmerjati nazaj proti Podtaboru. Kmalu me je začel matrati firbec in sem kmalu prisluhnil Policajem s Scannerjem ic-r2. Naredil sem posnetek pogovora med policaji:
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/scanner1.wav
S scannerjem, sem prisluškoval tudi gasilcem, da sem vedel kje se kaj dogaja.
Ker sem nameraval oditi na Jelovico me je na poti od Bleda proti Bohinju zmotla cestna zapora. Vožnja je bila možna samo proti Bohinjske Bele, pa sem se odločil, da obrnem ter grem poiskati bolj zanimive kraje.
Mal pred bledom sem zavil levo s ceste kamor sem pristal do Vojaške Baze. Čeprav je bil prehod prepovedan sem se odpeljal tja. Bazo je povezoval most. Na mostu sem se ustavil ter naredil nekaj slik:


In posnetkov:
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video2.avi
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video3.avi
Na zadnji video povezavi, se jasno vidi, kako je odneslo drevo (listavc).
Tako sem prvo pristal na Bledu, kjer sem izmeril višino vode 3,5 m. Takrat je bilo 14,5 *C ob 17:05.
Na poti do Bleda sem naletelna manjši plaz, ki je zasul levi pas ceste:

Potoček, ki pa se izliva v Blejsko jezero pa je dosegla nivo 3,5m.

Od doma me je brat obvestil o izredni razmera v Železnikah in Kropi. Odpravil sem se proti Kropi vendar sem med potjo narajmal na zanimiv dogodek. Ko sem zavijal proti Češnjici da bi prišel do Krope, me je ustavila voda na cesti. Namreč tam kjer je bila prej cesta, je bilo sedaj jezero, vse je zgledalo tako revno ter zmatrano.

Ko sem hotel prečkati cesto me je ustavila voda.
Ker nisem mogel prečkati, sem se odpeljal proti Osišu kjer je bil most zopet v težavah. Težko povem kako je zgledalo zato si oglejte sliko:

Posnel sem tudi filmček:
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video1.avi
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video5.avi
No tukaj sem se zadržal kar nekaj časa, med domačini sem slišal tudi govorice da je davnaj nazaj odneslo lesen mostiček. Od takrat pa ne pomnijo takšnega narastka vode.
Na isti lokaciji, levo od mosta so bile hiše poplavljene. Najbolj je nasankala garaža:

saj je bila na robu podrtja.
Most je še vedno trpel:

Zapeljal sem se na drugo stran mosta kjer je gasilni dom in opazil visoke valove, približno 1,5m.

Na isti lokaciji pa je voda še vedno drla:
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video4.avi
Odšel sem čez most, čez nekaj minut je dež malo ponehal, ostalo je samo nered po cestah ter veliko nesnage kar je prinesla voda:

Ko sem prišel čez Ovsiše sem pot nadaljeval po makedamski poti, vse do Besnice in naprej do Krope->Železnik. Tam zaradi zgražanja nisem naredil skorajda nič slik, saj so se mi baterije izpraznile.
Med potjo v Kropo sem naredil še nekaj slik:
Kako je sadovnjak pristal pod vodo:

Včeraj prijetni pašniki, danes močvirja:


Videl sem tudi, kako voda dela nove struge in poplavlja po cestah:

Na voljo je tudi filmček:
http://mofex.homeip.net/Web-server/storm_chase/18-9-2007/video56.avi
Po vračanju nazaj v Besnico, se je cesta v Rovtah zasula s peskom, tako da je bil preod nemogoč čeprav so bagaristi že delali. Vrnil sem se nazaj v Ovsiše, kjer sem si še malo čudil močen narave.
Pot sem nadaljeval proti Kranju, kjer sem pot končal ob 19:50.

Pred kakšnim letom so se takšne naravne katastrofe dogajale po Evropi, danes pa že v Sloveniji.

Dnevni red, ki sem ga opravil:
Start, Kranj 15:51 16,5*c
Lesce 15:37 14*c
Bled, grad 16h 14*c
Bled, kamp 16:38 14,5*c višina potoka:3,5m
Bled; naselje 17:05 15*c  nehalo deževati
Globoko 17:48 14*c
Podnart 18:26 16*c
Rovte 19:02 13*c
Cilj, Kranj 19:50 12,5 *c

Nekatere slike, so bolj slabe kakovosti ker me je vmes zajebaval tudi fotoaparat, predvidevam da ga je "zjebal" dež, saj je bil na čase moker. Važno da sedaj deluje :icon_smile:.
Dobro, pa bi bilo uporabljati tudi GPS, ki ga pa na žalost nimam.
Porabil pa sem cca. 20€ bencina

Vsa oprema, ki sem jo imel pri sebi:
Prenosnik, Fotoaparat, Scanner IC-R2, GSM Nokia (GPRS), polnilec baterij, pretvornik 12V/220V

To bi bilo zaenkrat vse, komaj pa čakam naslednji Storm Chase, ker je bilo kar zanimivo.

L.P. Grega

blazek

Zgleda da se ti je kondenz nabral v objektivu, pa se ti je meglica naredila. Zato tudi malo bolj motne slike. Poleg tega pa se tudi slike zelo počas odpirajo.

Drugače si pa lepo pospremil tale zgodovinski dogodek.

Duzek

Jah meni slik ne odpre nažalost. Morda kasneje :icon_question:
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Astra

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

ŽUPMART


JaniS

Meni sicer odpre, ampak čakašššššššš . . .
****

Duzek

Lincolin dej zrihti da bomo lahko videli tvoj prispevek :icon_wink:
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

TWISTER

ajde,ajde...sej bojo že nove poplave prej :icon_wink:

paradolf

Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2