ZEVS Forum

Trenutno vreme ( 01.09. do 15.09.2011 )

Začel/a ribncan, 31. Avgust 2011, 20:36:51

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Lazic

Stranje pri Kamniku
pretežno oblačno
T= 28,2°C
danes brez padavin, včeraj je malenkost porosilo, brez merljivih količin
Progled proti JV (verjetno nevihta katera je nastala okrog Trojan):

march

Tule v okolici Celja se je v pol ure stemnilo in bliska, ter tudi toča v okolici...

Lp, March

urbang

V Celju mora biti kar hudo, verjetno pada toča, saj je čisto belo.  :zaba:
Sem pofotkal, slike pa kasneje ker sedaj izklapljam

march

V Petrovčah nevihta z močnim nalivom (meglo  dežja) in nevihtnim pišem; brez trdih dodatkov zaenkrat.

Lp, March

wannabe

ja tale nevihta iz Avstrije pa zavija proti osrednji Sloveniji ter Dolenjski! Sicer pa tu delno jasno, popoldne smo imeli nekaj malega dežja.

lp

Lazic

#50
Stranje pri Kamniku:
Iz severa prihaja nevihta katera pa je čez Alpe kar lepo oslabela...kljub temu precej grmenja v smeri severa, Kamniška bistrica ter Krvavec pa sta že v dežni zavesi.
Tudi tule medtem ko to pišem pričenja deževati.

Edit: dež ter veter se krepita. KS izginjajo v zavesi:

Serpentinšek

Kar huda radarska slika, tista nevihtna linija pri Celju pa kar miruje.  :zaba: Od KS alp pa počasi leze mrcina proti JV. G.Grad trenutno ukleščen med tema sistemoma, le kaj bo iz tega?



LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

mat89

#52
občasno kaplja,sliši se oddaljeno grmenje
T:24,9.C
Tmax.29,4.C če se ne bi popoldan pooblačilo bi zabeležili vroč dan
Vlaga:69%
Rosišče:19..C
Sparno
Na srečo gre to nevihtni pas mimo
Edit:nevihta močno grmenje in bliskanje

snowfrick

Daleč najboljša nevihta to leto.Bliska dobesedno vsako sekundo.
Čeprav glavnina potuje bolj južno.

MINIMAX

Lj-Polje

opazujemo light-show in bobnenje na vzhodu (po dolini Save iz Lj.-kotline)
izgleda kar grozljivo, mislim in upam da bomo dobili kvečjemu malo z roba
26,9°C
MINIMAX
Lj-Polje

klempo

Pri nas pa smo spet (kot tudi včeraj) kljub napovedanim nevihtam ostali brez padavin :banghead:
In tudi nič ne kaže, da bi nas zajela kakšna nevihta  :icon_mad:
Trenutno je zmerno oblačno
Temperatura je 22,3°C
Vlaga: 62%

Lazic

Stranje pri Kamniku
Bilo je kratko in sladko...vsega skupaj je bilo konec v dobrih 10. minutah, vmes pa 4X usekalo blizu hiše, zmanjkalo elektrike ter verjetno najmočnejši naliv letos. Elektronske podatke mi je vse vrglo ven (bom poskušal urediti), v ročnem dežemeru pa dobrih 15mm vode.
Ohladilo se je na 18°C

JaniS

Ljubljana, Male Vižmarje, 20:10

Temperatura: +25,2 °C   (Tmin danes: +16,8 °C ob 6:39, Tmax danes: +30,4 °C ob 16:50)

Pritisk: 1014,2 hPa - raste

Vlaga: 55 %

Rosišče: +15,5 °C

lep, topel in sončen dan, pozno popoldan pooblačitev, v daljavi proti severovzhodu se je slišalo grmenje . . .

****

bbenci2

Že kako uro tu in tam kaj pokaplja, sedaj je celo začelo rahlo deževati pri prijetnih 22,2°C. Radar pa nekako čudno niha, saj je pri nas prazen in vseeno kaplja ???
20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2

Serpentinšek

Že spet en drobiž. Pa to je neverjetno zadnje tri tedne  :icon_lol:
Rdeč flek je do Zadrečke doline  razpadel na prafaktorje in rezultat je kakršen je. V Bočni pravijo "dobra rosa", torej kakšen litrček al pa še to ne.
Proti Spodnji savinjski pa švasa v nedogled. Lahko kak majst razloži zakaj se je tam naredila precej stacionarna nevihta, medtem ko se je nevihta iz Avstrije lepo gibala v smeri SZ-JV?

V Domžalah tudi zanimiv prehod. Stemnilo se je in padlo ravno toliko, da je naredilo luže. Pihal je močan severni veter in oblake dobesedno raztrgal nekaj minutah.
Trenutno je zmerno oblačno in precej bolj sveže pri +21°c.

EDIT: fotr izmeril v Bočni 3,1mm.  ;D No ja, jutri jih ne bo več.
LP
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg