ZEVS Forum

nakup vp

Začel/a ljuboo, 28. September 2010, 10:41:08

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

primko

Citat od: Lluka dne 05. Februar 2012, 10:57:55
Zamislil sem si, da bi vse senzorje skupaj dal na drog in v senco med visoko drevo in hišo
-in ko listje jeseni odpade ?
Zdi se mi, da je pozimi sonce ni tako močno in pod nižjim kotom, tako da ne bo imelo tolikšnega vpliva (moje laično mnenje). Ali ta postaja sploh nima zaščite za termometer?

ŽUPMART

Ima, vendar niti slučajno ne dovolj dobrega, da bi ga lahko mirno izpostavljal soncu (niti pozimi). Temperatura ti lahko tako hitro fali za 10°C...tudi pozimi, sploh pa pomladi. :icon_exclaim:

primko

#32
A se da boljši ščitnik kupiti ali pride v poštev narejen doma iz podstavkov za lončnice kot sem videl nekje na forumu?
Opazil sem, da je veliko teh postaj SW 2350, 2355, 2357. Vendar na spletu je v Sloveniji zelo malo izbire. A mi lahko priporočite, kje se jo najbolj splača kupiti?
Zanima me še, če je to ista postaja, ker piše, da je Technoline: http://oskarveliki.si/index.php/manjsi-hisni-aparati/ogrevanje/vremenske-postaje-in-termometri/brez/technoline-ws-2350.html
Ali ima SW 2800 kaj bolši ščitnik za termometer?

Sama vprašanja... :icon_confused:

marko30

Citat od: Lluka dne 05. Februar 2012, 10:57:55
A se da izbirati kakšen priključek ima postaja (COM ali USB) in kaj je boljše - če parv razumem je to povezava med notranjo enoto in računalnikom.
-pri ws 2350 že dobiš priložen kabel  iz COM na USB

...iz lastnih izkušenj odsvetujem uporabo adapterja iz COM na USB!

primko

Citat od: Lluka dne 05. Februar 2012, 10:57:55
Ali se da kje dobiti tudi slovenska navodila?
- so že priložena

Danes sem dobil WS2350, ampak zraven ni slovenskih navodil. A ima kdo kakšno idejo, kje bi jih lahko dobil?

Lluka


GrEg3c

Prihaja pomlad  !

Js sem se pa tudi odločil da si nabavim vremensko postajco ;)

V uči mi je padla tale zadevca :

http://www.ebay.com/itm/NEW-Crosse-USB-PC-Software-Pro-Forecast-Weather-Center-ws2813-Lacross-Station-/120867249898?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c243fdeea

Je vredno nakupa ? hvaležen sem tudi predlogov če se morda dobi za takšen denar kej bolšega

LP :icon_mrgreen:

max

#37
Samo slikco pogledat pa ceno gor je enostavno, je še treba ostale stvari preverit  :icon_arrow:
Poštnina te pride še dodatnih 59$, skupno je potem 190$, potem še carina...... :smash:
To je cena brez softwera, zaenkrat ponujajo  še weather displaj pa se cena dvigne na visokih 279.95$ :icon_surprised:

Za vprašat je če še dela s kakšnim drugim softwerom, dvomim da ti bo lahko kdo kaj svetoval, če jo še nima nobeden  :shrug:  

Spet pa si postavil vprašanje, ki se venomer ponavlja. Kar je preizkušenega je na Forumu, najdeš vse, kar pa ni, oziroma nobeden ne poseduje, pa tega na forumu ne najdeš in ti tudi težko kdo odgovori na zastavljeno vprašanje. Lahko ti samo rečemo Da ali Ne, seveda je potem odločitev tvoja :shrug:


wisky

Ta postaja WS 2813-IT je identična postaji PRIMUS SOLAR-IT, ki jo imam že skoraj dve leti jaz. Lahko povem, da sem s postajo zelo zadovoljen in za enkrat nimam kaj slabega za povedat. Če koga zanima še kaj več, me naj vpraša, pa mu bom z veseljem povedal.
Lp Wisky
VP Tezno pri Mariboru postaja  PRIMUS SOLAR -IT.
HW, WSWIN, WUHU, WEBCAM Prestigio PWC 320