ZEVS Forum

Planinsko polje-Malni (20.dec-26.dec)

Začel/a Lluka, 26. December 2009, 22:42:56

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Lluka

Tako rekoč....včeraj v svoji strugi......

So obtežena ??

Grajska cesta

Laška cesta



Maximalni nivo nekoč(bi moral uprašati katerga leta) in pa s plavo normalen vodostaj vsakoletnih poplav

















Pihe

Zelo zanimiva reportaža! :icon_wink:
Ampak nečesa pa ne razumem! :icon_question: Na fotki,kjer si narisal nivo vode ob poplavah.....pa kaj so bili tile totalne mone,da so šli hišo tja zidat,če je pa jasno,da vsako leto tam poplavi? :banghead:
No ja,sicer pa so očitno pogruntali in jih ni več noter. :icon_haha:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si


TAĐIKI

Citat od: Pihe dne 26. December 2009, 23:00:12
Zelo zanimiva reportaža! :icon_wink:
Ampak nečesa pa ne razumem! :icon_question: Na fotki,kjer si narisal nivo vode ob poplavah.....pa kaj so bili tile totalne mone,da so šli hišo tja zidat,če je pa jasno,da vsako leto tam poplavi? :banghead:
No ja,sicer pa so očitno pogruntali in jih ni več noter. :icon_haha:

Če se ne motim (naj me Luka popravi) je to stara Milavčeva hiša. Se še spomnim, ko so živeli v njej. Seveda so se preselili, tako da jim voda sedaj več ne grozi.

Lluka

Citat od: TAĐIKI dne 27. December 2009, 07:08:18
Če se ne motim (naj me Luka popravi) je to stara Milavčeva hiša. Se še spomnim, ko so živeli v njej. Seveda so se preselili, tako da jim voda sedaj več ne grozi.

:icon_question: in res je tako.
Preselili so se pa iz drugih razlogov (občinski interesi...in pa "long story",drugače pa ja Pihe... izpred 20 let in stoletja nazaj...so tukaj živeli ljudje,kjer so imeli mline in žage,Poplavljalo jih je vsako leto...al pa na vsake par let,ampak si niso belili glav zarad tega.Živeli so z vodo in poplave so bile,nek običajnega.Kadar je bil nivo vode visok,so imeli čoln parkiran pod kuhinskim oknom,če pa bil še višji...pa pod spalnicami(prvi štuk).In ko je voda odtekla iz hiše...(pred tem so pustili vrata odprta-da so priplavale ribe),so vrata zaprli..... in polovili ribe,ter se lotiči čiščenja.Mal so postrgal blata..... in so živeli dalje. :D
izbrskal na netu še eno fotko..... pred hišo je "tista"tapornica,ki je vidna na zgorni sliki.

gradiščan


ŠTROMAR

Ko nekdo poskuša ob visoki vodi priti iz Planine v Laze se zgodi da ostane v vodi. Na pomoč pa priskočijo s traktorjem.


Spet na suhem. Vse posneto  25.12.2009.

Est! Est!! Est!!!

Zelo zanimivo to s hišo. :icon_wink: Pa fajn primerjave med normalnim vodostajem in poplavami! :icon_wink:
Life is like weather! www.wineandweather.net/