ZEVS Forum

Veliko Božično deževje v Bohinju, 25.12.2009

Začel/a maestro, 25. December 2009, 11:41:20

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

maestro

Napovedi o obilnih padavinah so se uresničile, vodotoki pa so močno poplavili, tudi tam kjer to ni vsakdanje.
Od 22.12.   20.00h do danes, 25.12 do 22.20 smo v Bohinjski Bistrici dobili kar 391.4mm dežja!!
Kdor pozna Bohinj, si lahko predstavlja sedaj malo...Vode pa še naraščajo!
V Bohinjski Bistrici, pri bencinski črpalki, Sava




Reka Bistrica:




Kemp Danica v B.B.


Pri vasi Brod:


Reka Sava med Kamnjami in Poljami :


Bohinjsko Jezero...Kar na nekaterih delih je že na cesti.

Merilna postaja:




















Do rekordne višine pa jezeru manjka še malo manj kot meter!



Marsikomu seveda ni jasno, da enostavno ne gre...


In ker so se preko dneva Pojavlali močni kratkotrajni nalivi, so vodotoki še vedno naraščali... Najbolj od vseh jezero.Lahko si premerjate malo zgornje slikce s spodnjimi..
Slikane okoli med 14-16h:
Sava pri črpalki


Pri vasi Brod, cesta popolnoma pod vodo


Proti Vogarju, nad Bohinjskem jezeru. Slapovi, ki se pojavijo le ob močnejšem deževju @paradolf verjetno dobro pozna  :)


Pri jezeru- malenkost od mosta naprej proti Ukancu







Kozorog ujet...




pri prireditvenem prostoru "pod skalco"


Vikend v bližini kopališča je ni dobro odnesel...


Ravno tako ne gostišče Kramar v kopališču, ki je bil pred kratkem celo nekaj prenovljen...




Kopališče v bližini Kramarja...



Jezero se je razlilo globoko v "Fužnarsko polje" (parcele, ki so pri nekaterih zelo zaželjene, da bi jih odkupili in zazidali  :icon_evil:)


Pogled iz sredine mostu v jezero...


No tule se pa jutri začnejo novoletne zabave (velika dvorana pri kampu Danica, pub Allo Allo). Sava je dosegla dvorano


Voda ravnotako v sami dvorani, ki je pripravljena na večdnevno rajanje


Torej, se vidimo na kaki zabavi, tam srečate tudi mene in Duzeka...


Jezeru pa je baje zmanjkalo le slabih 30cm do rekordne višine....




VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Duzek

fajn nas je zalil, škoda da sm na šiht pa nism mogu zravn
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

beowulf


Lluka

huhhhhhhhhh ,bo potrebno dodati merilno tablo??

Osamljen kozu......sej če bi to fotko pokazal poleti kermu tiristu,,,,bi se ti smejal da ni res.

gradiščan

Odlična reportaža...iz prve roke...upam, da ne bo preveč škode...

Tržičan

 :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Najbolj me je šokirala tista pri bencinski, pa saj tam normalno niti blizu ni vode, kaj potem voda teče tudi čez most malo naprej od bencinske črpalke???

Lp, Nejc

maestro

Pri črpalki je teklo čez vsaj 100m v dolžino, višina vode pa je dosegla črni pokrov na obcestnem odsevniku.Hja, drugače se save od tam ponavadi sploh ne vidi... A, Pri mostu je pa še bilo prostora:)
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Astra

Hudo, samo da niste potolkli rekorda, bi bilo res zelo slabo za Bohinjski konec pred novim letom še tole doživejte.  LP. :)
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

aladin

Bohinjski majstri, super ste tole pofotkali.  :praise: :praise:

Dajte mi povedat, če je Govic še aktiven?

stog

Zelo lepa in zanimiva reportaža.
Mejduš koliko dežja mora pri vas pasti, da so poplave pa še sneg se vam je topil... ::)
Res škoda, da ni bila meja sneženja kakšnih 800m nižje, to bi bilo snega na Sp. Boh. gorah.  :o :praise:

Če bi pri nas padlo toliko dežja bi se naše glavno mesto spremenilo v Benetke.

maestro

Govic se ob močnem deževju hitro prebudi, a ravno tako hitro zopet izgine. Toreč če ga hočete videti,je najbolje da pridete ko so tu obilnejše padavine, takrat ga boste videli, v parih urah po koncu deževja pa le ta izgine...Drugače je bil pa res velik...
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si