ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

Dejan

Ja, v višinah se greje. Kum ima že -4°C
pri nas okrogla ničla
drugače pa rahlo sneži, malo je nanovo pobeljeno in ko bo prišel dež na to bo hudič na cestah.
koliko je snega? od 10 do 50cm- odvisno kje meriš.


lp
Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si

joze

Ravna pri Ligu, kako lepo sneži. 1-2 cm.

Temperatura  -1,6 °C

Max danes -0,8 °C ob 12:28

Vlaga  93 %

Rosišče -2,6 °C

Pritisk 1014,8 hPa, pada

Padavine danes 1,8 mm

Max sunek danes 11,3 km/h N 2 Bft ob 06:33

Okrog 14h, je začelo rahlo snežiti.

Lazic

rahlo sneži, se pa vidi da se v višinah segreva saj je sneg zelo moker
Podobno je bilo tudi v LJ ko sem šel domov
pri nas je padel dober cm novega snega
-2°C
Ponoči in proti jutri zna biti na cestah prava drsalnica, zaenkrat so še dokaj lepo prevozne, sicer malo ledene

Tržičan

Brezje pri Tržiču 17:30

Rahlo sneži, se pa malce krepi, T = - 1,5°C.

Malce je že na novo pobelilo, kakšne 0,5cm.

Lp, Nejc

Duzek

Sneženje se krepi, ozračje pa segreva. veter se prbuja.
t= -2.2°C
2 cm novega snega
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Domček

Še vedno rahlo sneži, novega snega je 1 cm na 7 cm podlage. :icon_wink:

- temperatura: -0,5°C (narašča) :icon_cry:
- relativna vlažnost: 91% (narašča) :icon_cry:
- rosišče: -1,7°C
- pritisk: 1010,1 hPa, ustaljen
- veter: zahodni (270°) 4,3 km/h
- višina snežne odeje: 8 cm

LP :wavey:

chris93

Zapihal je JZ veter in takoj sem šel ven se poslovit od snega.
Temperatura je iz -8°C, skočila na 0°C.
Škoda  :(

kire

No pa smo dočakali bi lahko rekli :icon_haha:. Po devetih dneh zopet v plusu. Ta mraz je res kar konkretno obdržal. No sunki JZ vse bolj pogostejši zato se padavine krepijo..

Temperatura: +0,1oC- še vedno zelo niha
Vlaga: 75 %
Pritisk: 1017 mb
Padavine: 3 mm (3 cm snega)
Sneg: 27 cm se je že nekoliko sesedel od jutra zaradi segrevanja ozračja.

Dlje kot bojo padavine v snegu večja možnost je, da morebiti snežna odeja zdrži do petka.Čeprav se mi vse bolj dozdeva, da je za to bore malo možnosti.
Vreme je bilo, je, ter vedno bo.
LP. kire

Tomy14

Pri nas zaenkrat samo -4 stopinje, in fajn sneži, kar me zelo zelo čudi :icon_question:, glede na to da sem samo 100m nad morjem in je tukaj ponavadi JZ veter zelo močan. No sej bo šele prišel, tako pravijo  :icon_sad:.

Se pa vidi kako se v višinah segreva, kot pri nas v dolini:
Citat od: joze dne 21. December 2009, 17:37:40
Ravna pri Ligu, kako lepo sneži. 1-2 cm.

Temperatura  -1,6 °C

Max danes -0,8 °C ob 12:28

Vlaga  93 %

Rosišče -2,6 °C

Pritisk 1014,8 hPa, pada

Padavine danes 1,8 mm

Max sunek danes 11,3 km/h N 2 Bft ob 06:33

Okrog 14h, je začelo rahlo snežiti.

... zračne razdalje pa je cca. 1,5km

Se pa lepo nabirajo centimetri:

WS 2350

Serpentinšek

Domžale ostajajo neprepihane pri -2, okoli 13h je začelo rahlo snežiti (stiropor).  :D Se je celo malo oprijel cest.
Ostajamo pri 5-6 cm snega.

Povsem druga zgodba je v Zadrečki in Zg. savinjski dolini  8)  Že ob 6.00 zjutraj je od Črnivca do G.Grada vlekel močan JZ veter, ki je gradil zamete, cesta je bila skorajh neprevozna oz. nevidna.  :shock:  Oče je vozil malo na pamet in le prišel skozi.  :lol:  Sicer so imeli v Bočni 16cm snega, okoli G.Grada pa menda malo manj. V tem času je bilo gor samo -4°c, medtem ko je večina ostalih nižin še zmrzovala pri dvomestnih številkah.
Sedaj je +1 in še vedno pihlja ob naletavanju snega...čakam, da me JZ obišče tudi v Domžalah, ampak tale kotlina se bo verjetno upirala do zadnjega, kot npr. pri sneženju...
LP
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

vremenar12

#895
Pred eno uro je tudi pri nas začel pihati jugozahodni veter in temperatura je takoj začela rasti.

Ob 16. uri je bilo še mrzlih -8,8 stopinj Celzija, sedaj pa je +1,7 stopinj Celzija.

Trenutno je še 16 cm snega.





30. 12. 2005 = 48 cm snega.
18. 01. 2013 = 45 cm snega.

bbenci2

Pri nas še vedno -5,9°C in še "uživamo" v zimi, medtem ko baje na Cvenu že +2,1°C  :icon_lol: :icon_kava:
20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2

stog

Zelo na rahlo dežuje pri 1,6°C. Žlebovi že oddajajo znane zvoke...

Slk22

Trenutno +20C raste
Tlak 1008hPa
Tmin=-130C
Tmax=+20C
Piha J - JZ

bismarck

satelit ubija in jezi da to ni sneg, radar se krepi, ljubljana -2 in ga siplje..se še borimo..droben sneg..JZ je prebil fronto na štajerskem in v prekmurju, celovec -10 !!!, 12Z genova, pol pa katastrofa..
24.2.2013 - DATUM ZA VREMENSKE ALMANAHE !