ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

paradolf

Uh, ob 23h je bilo še +1.3°C sedaj smo pa na +7.7°C :icon_eek:
Dežuje in dežemer za danes kaže 23.8mm.
Snega še kaka flikca kje :smash:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

gradiščan

Dobro jutro  :buttrock:
Še vedno dežuje. Včeraj in danes za 103,6 mm vode.
Snega ni več.
Veter v sunkih do 44 km/h, smer pa je jasna  :icon_bird:

Lep dan vsem  :wavey: :icon_acro:

kire

Močno dežuje, že sinoči nekje od 22.00.
Temperatura: 9,6oC
Piha zahodnik do 20 km/h
Danes do sedaj že 73 mm padavin, tranutno pada z jakostjo 13mm/h.
Včeraj 56 mm, skupaj v tem deževju pa že kar 137 mm. Vode že povsod na pretek.
Snega še od 5 do 10 cm.
Vreme je bilo, je, ter vedno bo.
LP. kire

dajnar

Škofja Loka - Podlubnik

Podatki ob 07:15 uri

- oblačno, dežuje
- temperatura: 3,4°C
- Tmin: 1,6°C ob 02:07 uri
- temperatura rosišča: 3,1°C
- tlak: 994 hPa, pada
- relativna vlažnost: 98%
- veter (povprečje 10 min): N-NW 2,9 km/h
- padavine: danes je padlo 30 mm dežja
za začetek WMR928NX

http://skofja-loka.zevs.si

stog

#1114
72mm v tem poslabšanju do sedaj.
V Postojni 103mm v zadnjih 24 urah.

Roger


Dezuje 1.5'c.danes
do 6h 30mm dezja,vceraj pa je padlo 34mm dezja.

wetter

dežuje
temp. +6,5°C
Savinja že močno narasla

maestro

Ne morem verjet...preko cele noči je močno deževalo, tako da je od 00.00h do sedaj 07.20h padlo že 104.6mm dežja!!  :icon_exclaim:
Od včeraj od 20h pa do sedaj tako kar 132mm!!
Vodotoki so zelo močno narasli.
Temp. 7.2°C
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Lluka

#1118
Planina pri Rakeku 465nmv            23.12.09  7,20 h   

voda,voda voda.......... Nivo na reki Unica se je v zgornjem delu (Malni -most) v 24h uzdignila za 1.82m .Planinsko polje poplavlja.
      
trenutna višina snežne odeje = 0 cm                     
trenutno stanje =   dežuje                      
trenutna temperatura = 11,0 °C                     
trenutna temperatura na 5 cm nad tlemi = 9,8 °C                     
trenutna vlaga = 91 %                     
trenutna temperatura rosišča = 9,6 °C                     
trenutni občutek temperature ob vetru = 7,8 °C                     
povprečen občutek temperature ob vetru = 9,9 °C                     
minimalni občutek temperature = 3,9 °C ob 6,25 h                     
trenutna hitrost vetra = 5-20km/h, v sunkih 10-35km/h                     
povprečna dnevna hitrost vetra = 5,1 km/h                      
max hitrost vetra = 27,7 km/h ob 00,30 h                     
max.sunek vetra = 48,6 km/h ob 6,00 h                      
minimalna temperatura  = 10,4 °C ob 00,01 h                     
maximalna temperatura = 11,3 °C ob 6,25 h                     
povprečna dnevna temperatura= 10,8 °C                     
windrun = 38 km                     
količina padavin 23.12.09 od7-7h (24) = 90,2 l/m2                     
Temp. reke Unica = 23.12.09, 5h:Izvir Malni= 4,0 °C       

na web kameri se lepo vidi del polja, ki je poplavljen.

Jernej

#1119
Rahlo dežuje, 13°C
V 9 urah se je ogrelo za 9 stopinj.
Od začetka padavin padlo 96 mm.

Oblak69

Podatki ob 08:15uri:

Dežuje - padavine pa od Z počasi slabijo

T= 9.4°C  
Tmin= 5.0°C ob 00:00uri
Tmax= 9.6°C ob 07:45uri
Veter zadnjih 10min:8.0km/h   smer SZ
Padavine v tem poslabšanju: 80.3mm

Snega pa še od 0-10cm   -to noč ga je JZ veter kar požiral :banghead:

stog

Zadnji dve uri bolj rahlo dežuje. Se je pa otoplilo na 9,2°C in zato sneg hitreje pobira. Tudi radar se prazni in GFS napoveduje oslabitev padavin že v zgodnjih dopoldanskih urah. Gradaščica malce poplavlja ampak mislim, da to rundo ne bo nič hujšega. Za petek in soboto pa tudi mislim, da kaj hujšega ne bo.

.sonček.

dežuje že od včeraj zjutraj, temperatura je bila včeraj +4°C, danes pa blizu +10°C, kar ne morem vrjet, 1 teden nazaj SIBIRIJA, danes pa, kot da bi Slovenija priplavala nekam do Malte.
snega pa bore malo, tja in sem gnezda
Brez vremena ni življenja.

walter76

Citat od: stog dne 23. December 2009, 08:30:35
Zadnji dve uri bolj rahlo dežuje. Se je pa otoplilo na 9,2°C in zato sneg hitreje pobira. Tudi radar se prazni in GFS napoveduje oslabitev padavin že v zgodnjih dopoldanskih urah. Gradaščica malce poplavlja ampak mislim, da to rundo ne bo nič hujšega. Za petek in soboto pa tudi mislim, da kaj hujšega ne bo.


Bojim se ,da najhujše ni mimo niti približno .
V petek zjutraj bo najbolj nevarno za tisto ,kar vsi upamo ,da ne bo...
Mišljeno za SZ,Z,JZ ter Osrednje dele Slo.

Sicer tu je tako kislo vreme ,da nima smisla niti pisat.
Ponoči je scalo kot zmešano,da ne govorim o vetru .
Morje je normalno poplavljalo...
:banghead:


Snega je še v zmrzovalniku ! :icon_haha:
Prijatelj vremena !

Aquatic

Trnje, Škofja Loka

Podatki ob 08:50 uri
- oblačno, dežuje
- temperatura: 4,9°C   
- Tmin: 1,3°C ob 00:01 uri
- temperatura rosišča: 4,9°C
- tlak: 994,7 hPa, stabilen
- relativna vlažnost: 100%
- piha Z-JZ veter s povprečno hitrostjo 1,6 km/h
- danes je padlo 29 mm padavin

Višina snežne odeje je 5 cm.
Davis Vantage Pro2