ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

mihav

T=-0.5°C
T max=0.2°
Malo je zmanjkalo da bi vpisal ledeni dan.
T rosišča=-1.4°C
P=1002hPa
RH=93%
Global warming is a lie;)

Oblak69

#1081
Podatki ob 19:20uri:

Rahlo dežuje -  trenutna jakost 1.0mm/h  

T= 5.3°C   ta pa niha zaradi dvigovanja in spuščanje megle
Tmin=0.6°C ob 03:59uri
Tmax=6.3 °C ob 17:40uri
Rosišče: 5.1°C
Vlaga=97%
Tlak=1000.1 hPa
Veter; povprečno zadnjih 10min = 0 km/h  smer S ;    Max zabeležen sunek    20.9km/h   ob 16:14uri.
Padavine v zadnjih 24urah:  46.2mm        Max jakost padavin       13.0mm/h  ob 11:53uri

Višina snežne odeje : 16cm mokrega snega


EDIT 21h: Temperatura pa takoj gor ob pojačanju vetra in je že 6.9°C, pritisk pa močno pada in je le še 999hPa. Včeraj na nočni smuki pa tako drugačna slika  :banghead:

EDIT 21:29h: Temperatura pa zopet strmo navzdol iz 6.9°C na 3.6°C. Ja zopet se je prikradla megla iz doline in sabo zajela zaloge hladnega zraka :clap:. Če imam kdaj rad meglo, jo imam tokrat

kekec46

Rahlo dežuje ... 10-20cm mokrega snega
T: 1,8
Padavine: 55,7 mm

Lp

Ekolog

Rosi, občasno tudi rahlo dežuje, megleno, brezvetrje, temperatura: +3,5°C, vlaga: 92%, tlak: 1001,9 hpa, padavine: 3,6 l/m2, višina snežne odeje: 5 cm južnega snega; 10. dan s snežno odejo v tej zimi do sedaj ter 9. dan s snežno odejo v mesecu decembru do sedaj.

gradiščan

Prši - jakost padavin 1,2 mm/h
Do sedaj 48 mm vode.
Jugo pa nabija vedno močneje. Sedaj sunki že do 28 km/h.

JaniS

Ljubljana, Male Vižmarje, 19:55

Temperatura: +2,5 °C   (Tmin danes: +1,3 °C ob 0:04, Tmax danes: +3,7 °C ob 18:06)

Pritisk: 1001,8 hPa  -  pada

Vlaga: 84 %

Rosišče: +0,1 °C


trenutno rosi . . .
****

gregach

Zjutraj je bilo pretežno oblačno,a se je kmalu zjasnilo in nato se je oblačnost dobesedno sušila nad nami, okoli poldneva je za krajši čas rahlo deževalo, pa čeprav so oblaki prekrivali le kakšnih 20% neba pa še to na skrajnem JZ. Proti večeru pa se je oblačnost zgostila. JZ je sicer kar konstantno pihal, vendar ne močno.

TRENUTNO STANJE:
Oblačno, rahlo dežuje
T=7.0°C, spet hitro raste
Vlaga=94%
Tmin=0.9°C ob 07:37
Rosišče=6.1°C :zaba:
Tlak=1003.2 hpa
Veter(povprečje v zadnji minuti)=2.7 km/h, smer=SE; Max zabeleženi sunek danes pa 25.9 km/h 13:51

Višina snežne odeje povprečno je 5 cm mokrega snega.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Serpentinšek

#1087
Citat od: Urox26 dne 22. December 2009, 19:01:27
Domžale:
Snežna odeja: okoli 2-3cm ( nisem šel merit)  brozge  :icon_mrgreen:

Tokrat nimam kaj reči  :icon_mrgreen:
Zjutraj ga je bilo še 4cm, jutri ga pa mogoče ne bo več...

Je pa tale kotel neverjeten - cel dan temp. pribita na približno +2, popolno brezvetrje in megla...bo kaj razbilo tole inverzijo, al ne?  :icon_question:
Do sedaj je padlo že čez 20mm dežja.  :zaba:

V Zadrečki dolini ga papa pri temp. med +2 in +6, iz 16cm so v Bočni  prišli na le še 6cm.
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

oleg

joj kaj je  zunaj prava plundra od juga je prišla otoplitev  :icon_cry:
padavine do 20,00 ure 55 litrov
zjutraj padal dež  po tleh je zmrzavalo
trenutna temparatura + 2,5 celzija vlaga 92%
mirno brez vetra smer vetra jugo zahodnik
tlak 1007 milibarov pada
tmin danes + 0 celzija
t max danes + 2,6 celzija
kako skakajo te temparature gor pa dol bolje bi bilo če bi bilo pod ničlo  >:(
oleg

max

Pri nas vse teče, občasno rahlo dežuje, snega je še 5cm(jutri verjetno 0)
Tmin 2°C

Trenutno je 4,7°C
Tlak 102mb, pada
Vlaga 89%
Veter občasno , JZ do 7km/h, max sunek danes popoldan 23,4km/h J-JZ
Padavine 5,5mm

Ledeni

+1,4°C, oblačno, brez vetra. A že nekaj 100 m višje je povsem drugače - vetrovno in topleje.
Sneg se še kar dobro drži, zvečer ga je še 8 cm. Pri zemlji je plundra. Pri nas je bilo vseskozi toliko snega, da zemlja sploh ni zmrznila.
Čez dan je bilo občasno nekaj sonca, temperatura se je povzpela na 4,3°C.

Jernej

Po vaših podatkih vidim, da je moj konec še relativno mrzel, južni veter nas še ni prepihal. Nas je pa že dodobra namočilo.

Trenutno +4°C in dežuje.
Do tega trenutka je od začetka padavin padlo 54 mm.

snowfrick

Saj sploh ne vem kaj naj napišem glede vremena,ker je pa takšen dolgčas da dol padeš.
Tole kar pa dol pada je pa tudi krneki.
Vetra pa tudi nič.
Edino kjer lahko prepiha človeka v Velenju je,če stopi tik ob cesto in mimo pripelje tovornjak.

temp +4.3°C

roky

Zbilje: Temperatura 0.8°C, vlaga 95%, tlak pada in je 1002hPa, veter je pihal 9.4km/h, rosišče je 0.0°C, padlo je 18.6 mm dežja. Zunaj je takot kot da bi po mlaki hodu, vse mokro, ko hodiš po snegu. Samo če bi to ble te padavine kot sneg, bi nasulo preveč snega tudi do 1 m, zato je bolje da je dež,kot da bi bil sneg, ker ga bi meli potem res preveč snega saj pomojem :shrug:!  :wavey:

gradiščan

Sunki vetra do 40,3km/h  smer SE - krepi in krepi se.
Padavine do sedaj 55,6 mm, RR= 6,2 mm/h
Temperatura 10,1°C - raste

Zanimivo bo še tole noč in prihodnje dni.