ZEVS Forum

geoStik

Začel/a piskec, 10. November 2009, 14:12:06

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

piskec

Opa... bom moral preverit!

Seveda je čisto možno, da so menjali piko v vejico ali obratno, potem pa se vse zmede...

Est! Est!! Est!!!

Pozdrav! Bi bilo možno dodati med podatke postaj na Geostiku še temperaturo rosišča, tako da bi v menuju lahko izbral "temp. rosišča" in bi na zemljevidu prikazalo rosišča na vseh postajah...saj razumete, kaj mislim... Gre za pomemben podatek v mnogih situacijah, ne za drugo...
Life is like weather! www.wineandweather.net/

piskec

Načeloma lahko...

Bom poskusil!

Est! Est!! Est!!!

Še ena stvar, ki bi bila uporabna (upam, da ne težim preveč)...to je smer vetra... Bi bilo mogoče narediti, da bi se na zemljevidu prikazovale puščice, glede na smer vetra? Menim, da bi utegnilo biti zanimivo za opazovanje konverenc, pa tudi napredovanja hladnih front, ipd. Če imaš na enem zemljevidu toliko postaj, mora pogled na nekaj takega odpirati povsem nova obzorja pri spremljanju vremena...
Life is like weather! www.wineandweather.net/

Gorazd

Smer vetra je po moje preveč lokalnega značaja, da bi na zemljevidu Slovenije to dalo neko pravo sliko. Marsikje so doline tiste, ki usmerjajo veter. že v poročilih o trenutnem vremeno je prebrati podobne navedbe kot: danes piha SZ, kar pri meni pomeni SV veter. Če pa piskec to lahko uredi, pa naj. Mogoče bo pa zanimivo.

Mejte se radi

Est! Est!! Est!!!

#80
Ja, Gorazd, to kar si napisal, je čisto res, vendar vedno vseeno ne pihajo le lokalni vetrovi...pri burji pač vemo, kdaj je burja in kdaj je samo nek lokalni SV in tudi burja piha zdaj iz S, zdaj iz V, pa spet iz SV, ipd... Zanimivo bi bilo videti, kako izgleda to na karti...samo to. Če je preveč dela, se zagotovo ni treba mučiti...samo preblisk pač... ;)

Edit. Pa še to...tudi kako doline in planine vplivajo na smeri vetrov bi bilo sila zanimivo videti, če ne za marsikoga celo poučno...
Life is like weather! www.wineandweather.net/

piskec

Citat od: Est! Est!! Est!!! dne 19. Maj 2011, 23:30:44
Ja, Gorazd, to kar si napisal, je čisto res, vendar vedno vseeno ne pihajo le lokalni vetrovi...pri burji pač vemo, kdaj je burja in kdaj je samo nek lokalni SV in tudi burja piha zdaj iz S, zdaj iz V, pa spet iz SV, ipd... Zanimivo bi bilo videti, kako izgleda to na karti...samo to. Če je preveč dela, se zagotovo ni treba mučiti...samo preblisk pač... ;)

Edit. Pa še to...tudi kako doline in planine vplivajo na smeri vetrov bi bilo sila zanimivo videti, če ne za marsikoga celo poučno...

Za to, da ni smeri vetra je več razlogov. Osnovni razlog so sami podatki in njihov zajem - trenutni zajem enkrat na deset minut ali še več nima popolnoma nobenega smisla. To ni niti povprečenje temveč le naključno izbrani podatek. Da bi se vsaj malo približal pravim vrednostim pa bi moral povprečiti vse podatke v tem dnevu in iz njih izluščiti neko sliko. To pa spet povzroči en cel kup vprašanj...

Zato ni pričakovati, da bi bil ta podatek kdaj gor, tako ali tako nima kake velike in uporabne vrednosti, vsaj v obstoječi obliki ne.

tomaza

Padavine so še vedno napačno napisana za nekatere postaje.
Kot so nekateri že ugotavljali je razlika 10 kratnik prave vrednosi v mojem primeru namesto 7.1 v geostiku 71 L/m2.

Ali je kaj možnosti, da se to popravi?

Lp Tomaž

blazek

Ta zadeva je res že moteča. Da ne bo kdo od novinarjev mislil, da je res tako veliko padavin padlo. Npr, par dni nazaj sem gledal, da je padlo 559l padavin, v resnici je pa 55,9l. Da ne bo kdo za res vzel. Mene je že nasralo, ko sem mislil da si že popravil, da je v Bovcu padlo več kot 100l dežja, pa jih je bilo samo 10l.

A se za nekaj časa skine te postaje, dokler se zadeva na poštima ali pa pusti.

piskec

ok, ok, se bom lotil še danes!  :smash:

piskec

Kolikor sem do zdaj uspel ugotoviti (in kolikor ste tudi vi že ugotovili), se je to dogajalo pri postajah, ki jih zajemam prek Wundergrounda.

Zdaj sem to spremenil in popravil, težko pa preverim tudi vse ostale, zato vas prosim, če še kje odkrijete zelo napačne podatke, da to javite.

Obljubim, da se bom prej zganil, kakor sem se zdaj, za kar se opravičujem! Res je presneto dolgo trajalo...  :-[

Oblak69

No fajn, samo da se je spravilo v red :icon_wink:. Kolkr sem pregledal, edino pri VP Dolenja vas pri Železnikih kaže še zmeraj ogromno preveč - 320l

tomaza

Citat od: piskec dne 06. Junij 2011, 08:41:23
ok, ok, se bom lotil še danes!  :smash:
Piskec saj ni bilo mišljeno kot priganjanje ampak samo kot opozorilo, da nekaj ni vredu.
Sedaj pa mislim, da smo vsi zadovoljni.  :buttrock:
Lp Tomaž

piskec

DOlenja vas ima pa že na svojih straneh preveliko količino... tako jaz ne morem nič.  :'(

Glede priganjanja pa - je čisto prav, da me malo priganjate! Drugače nič od mene.  :icon_wink:

mihaa

Odlična napoved ZEVS preko mail-a moram pohvaliti  :icon_wink:

VREME, PROGRAMIRANJE, HOCKEY