ZEVS Forum

Trenutno vreme [1.6 - 15.6 2008]

Začel/a walter76, 01. Junij 2008, 00:22:21

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

paradolf

#585
Citat od: matjaz dne 09. Junij 2008, 10:20:58
V Velenju trenutno naliv, radar pa sicer kaže en mali "flek" nad nami.
Ki pa se počasi veča  :icon_wink:
Tudi južno od Lj  ploha kot kaže radar.
Pred kako uro nazaj bi človek lahko rekel, da je obstajal neko zelo kratko obdobje, ko nad Slo ni bilo padavin. Sedaj pa se spet začenja :icon_rolleyes:

EDIT:
Kot kaže pa je sicer po obsegu majhna a kot kasže intenzivna ploha nastala v okolici Podgorja.

Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

maestro

Oblačno, 19°C,
Vlaga: 75%
Veter: E-NE do 4km/
Padavine danes:  0mm
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

max

#587
Nad Celjsko kotlino se dela kar lep CB, proti S se že vidijo padavine

Tole se pa dviguje nad našu hišo(od daleč mora biti kar visoko) KDO VIDI


EDIT: Pri nas nič konkretnega, mimo hitro potuje po severni strani :icon_biggrin:
       tukaj pa 21,5°C,tlak 1021mb, vlaga 61%, veter spreminja vse strani, do 10km/h

jaka

 Ljubljano (vsaj okolico centra in Rožne doline) je pravkar prešla ploha...js pa brez dežnika okoli hodim :icon_rolleyes:

paradolf

Lj-Btc pravkar pričenja rahlo deževati iz plohe ki se bliža od vzhoda.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

dominikb

Vreme v Novi Gorici :9.6.2008 ob 14 h:
                       t=25˙C
                      vlaga=46%
                      veter=ESE(2m/s)
                      tlak=1018 Hpa
Na nebu je nekaj cumulusne oblačnosti nekateri so bolj razviti, toda zaenkrat brez padavin. V soboto pa je bila popoldne nevihta , včeraj v nedeljo pa manjša ploha.

joze

Ravna pri Ligu, delno oblačno.

Temperatura 21,8 °C

Tmax danes 24,6 °C ob 14:34

Vlaga 41 %

Pritisk 1021 hPa, ustaljen

Padavine danes 1 mm

Malo po 13-jih, smo imeli ploho.

robi14

sem mislil, da bo popoldne danes zdžalo brez dežja...  :shrug:

Trenutno manjša ploha

zigarrdo

Delno oblačno, prevladovalo je danes zelo spremenljivo vreme, občasno so bile tudi plohe, ki pa niso kaj dosti pustile, tako danes le slab 1 mm padavin;

Temp. +19.9°C
T min. +14.1°C
T max. +24.2°C
vlaga = 71%
Everywhere you go you always take the weather with you

Mamut

Vreme v Nevljah

pretežno jasno :icon_wink:

temp. + 20,1 C

1019 hPa

78 % vlage

veter SZ  1,8 km/h

danes  pri meni še brez padavin če odmislim par kapelj, včeraj pa 5,7 mm dežja.
Zjutraj nisem oddal poročila ker ni delal forum :shrug:

Roger

Delno oblačno.Danes 0.9mm dežja :icon_smile:

JaniS

LjVižmarje, 20:28

Temp: 18,5°C
Hum:  74%
Tlak: 1019,7hPa
****

markokorosec.net

Citat od: skywarn.si dne 07. Junij 2008, 19:20:54
Ena lepa nevihta (linija) z močnimi nalivi tudi pri nas pred dobro uro, padlo je 17mm v ~15min, maxRR 140mm/h :icon_wink: Treskalo pa tudi kot utrgano.


Kot zanimivost še podatek iz Kozine za to nevihto v soboto. Tam je bil mnogo močnejši naliv kot pri nas, padlo je kar 29.5mm v 15min! MaxRR pa v teh 15min kar dvakrat preko 300mm/h. Na koncu pa je padlo iz te nevihte 41mm v 30min.

Ciklon

Evo še nekaj radarskih slik nevihtnega dogajanja v soboto na Primorskem.





Raj je v naravi :buttrock:

Pihe

Po celem dnevu v Ljubljani, se mi kar prileže ta moja vukojebina. :icon_haha:
Trenutno pretežno oblačno, +16,3.
Ob cca 16-ih je bila očitno ena hitra ploha, ki je vrgla dol 1,6 mm vode. Približno podoben čas smo tudi v BTC-ju bežali pod streho Kratochwila, ker je bila tudi tam ena kratka ploha.
Vlago je nabilo sedaj na 93%, tlak pa je kar zrasel v zadnjem dnevu in je 1019,3 Hpa.
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si