ZEVS Forum

Trenutno vreme [1.6 - 15.6 2008]

Začel/a walter76, 01. Junij 2008, 00:22:21

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

joze

Ravna pri Ligu, oblačno in megleno.

Temperatura 17,9 °C

Tmax danes 22,7 °C ob 12:36

Vlaga 73 %

Pritisk 1012 hPa, pada

Padavine danes 4 mm

Že celo popoldne, občasno po malem rosi, vendar nič konkretnega. Prav jesensko je. :icon_exclaim:
Ponovno se beremo, šele v soboto. :wavey:

Ciklon

#316
Nevihta! - me je pregnala z vrta.  :shrug:

Zadnjo uro sem bil na vrtu in proti Krvavcu je bilo iz minute v minuto bolj temno, kar mi je dalo vedeti (vetrovi v višinah so prave smeri), da bo kmalu tudi tu nekaj dol letelo.  In sedaj lije in grmi. Poleg tega je bila na nebu nekaj minut prej proti V tudi lepa dvojna mavrica v ozadju pa temni oblaki.  :drool:

Res pravi naliv je sedaj! :icon_wink:

EDIT: Od danes naprej bom na forumu "nastopal" pod up. imenom Ciklon (prej sem bil cumulonibus). Ker sem imel zelo podobno ime kot še nekdo (Cumulonimbus) sem zaprosil za spremembo.

Tako da se bo vedelo. :icon_wink:
Raj je v naravi :buttrock:

fisher

Prav radodarne so tele plohe. Smo že presegli 100mm ta mesec. Če bo šlo tako naprej bomo ta mesec končali pri 750mm  :icon_haha:

walter76

V Portorožu je spet pričelo deževati po premoru cc 3 ur.
Zadeve se iznad Hrvaške skozi "Dolenjska vrata" selijo  v Slovenijo...
Kako in kaj bomo videli...
Zanimivo pa je tudi pred in vzdolž Istrskega polotoka.
Prijatelj vremena !

max

Citat od: robi14 dne 04. Junij 2008, 16:56:38
Petrovče, Žalec, lahko vidva kaj povesta?

Griže pri Žalcu

Tisto se še kar tam zadržuje(Črnova-Dobrna), občasno tudi malo zagrmi
Trenutno pa izgleda takole


walter76

#320
Citat od: beowulf dne 04. Junij 2008, 10:24:41
No včeraj smo imeli srečo le 10 km stran v naši občini Moravske Toplice v vasi Bukovnica je klestila toča, verjetno bi nam ta toča odnesla ves pridelek. Saj je že pri nas klestilo prejšnji teden v petek :icon_cry:! Vseeno pa sem včeraj pogrešal kakšen močnejši naliv in malo več grmenja!
No z današnjim dnem je pa tudi Slovenija označena na zemljevidu na http://www.meteoalarm.eu/ z rumeno barvo, kar je za pohvalit prej tega ni bilo :clap:



Lp iz Prekmurja!




MIMOGREDE ....
link:
RADAR PADAVIN POLJSKA :
http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/english/weather/radar/radar_en.html
in Nemčija:
http://www.wetter24.de/de/home/wetter/radar/deutschland.html
Prijatelj vremena !

beowulf

#321
V Moravskih Toplicah smo imeli kratek naliv- ploho, če ne drugega je malo padla temperatura in nekaj vode se je nabralo
:icon_smile:

Še par slik!









Lp iz Prekmurja!

Cumulonimbus

#322
Pri nas trenutno močan naliv, vmes tudi sodra, temno je kot v rogu :clap:

EDIT: 18:53 Še vedno močno dežuje, danes zaenkrat 17mm. dežja pa še nekaj ga bo :icon_wink:


lp

Član ZEVS :)

Smučar

Če prav vidim, gre končno nekaj na LJ iz vzhoda.  :drool:
Vendar imam občutek, da bo spet izpuhtelo, ker tukaj preveč grejemo :icon_haha:

beowulf

Na tem linku tudi sami lahko spremljate dogajanje v Stuttgartu kjer se približuje nevihta kar je razvidno iz radarja,
ki ga je posredoval walter76. Aja še link


http://www.fernsehturmstuttgart.com/webcam.html

hrošč

Končno ena malo bolj konkretna ploha tu v Lj.

paradolf

Dogodek dneva.
Dobri dve uri sem porabil za vožnjo domov iz službe. Na cesti totalno zabasano  :icon_rolleyes:

Sicer pa dežuje po nevihti. Danes smo pri nas prilezli do 22.4mm.
Glavnina je bila kot kaže pri Cumulonimbusu in Mamutu, Vsaj tako je bilo videti od mene.
Parkrat je zagrmelo in spet smo bili pol ure brez elektrike :icon_rolleyes: Občutljivo tole pri nas kot kaže.
+17.9°C

Tale junij je pa lepo zastavil s padavinami  :icon_smile:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Mr.Bear

Nadgorica:

- temperatura +17,7°C (max +25,2°C)

- pritisk 1009,2hPa, pada

- vlaga 83%

- padavine danes (do sedaj) 22,1mm

- padavine včeraj, 3.6.2008: 1,1mm

zigarrdo

Nevihta je zoped nekoliko oslabela, trenutno dežuje, nič pretresljivega;

Temp. +18.8°C
vlaga = 75%
NEE do 10km/h
Everywhere you go you always take the weather with you

medica

V Trnovem še vedno suho?! Vprašanje če bo kaj prišlo do sem?  :icon_sad: