ZEVS Forum

Trenutno vreme [1.6 - 15.6 2008]

Začel/a walter76, 01. Junij 2008, 00:22:21

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Cumulonimbus

Dežuje, zdaj bolj, zdaj manj, danes zaenkrat 8mm. pa še kar nekaj jih bo :icon_wink:


lp
Član ZEVS :)

TheAnswer

Do polnoči je padlo 21,1 mm , po polnoči pa še dodatnih 4,9 mm.  :icon_wink:

hrošč

Skoraj cel vecer se je bliskalo iz V in S, povsod okoli Lj. Okoli 11 je bil naliv, za vmes nevem, sedaj pa rahlo dezuje.

MINIMAX

#273
Lj-Polje
5:45
zelo na rahlo dežuje
+14,2°C
včeraj (od 22:00 prejšnjega dne do 22:00) : 1,5mm
ponoči (od včeraj 22:00 ): 6,2mm

ta mesec: 7,7mm
MINIMAX
Lj-Polje

zimazakon

Trebnje
oblačno
+16.7 °C
91% RH
1011 hPa
W 5km/h
4mm dežja  :icon_smile:
Davis Vantage Pro2 Plus
www.zimazakon.si

paradolf

Ob 6h v Podgorju oblačno in brez padavin.


Včeraj okoli pol enajstih zvečer pa smo ostali brez elektrike. Sicer je že pred izpadom nekajkrat pošteno počilo, a takrat ko je zmanjkalo elektrike je bil udar strele vsaj 5km stran v smeri Krvavca.
Čeprav je bilo temno, se je videlo da se bo nekaj skuhalo direkt nad mano. Radar je kazal majhen zeleno-rumen flek na Področju Kamnika. Seveda sem šel takoj na balkon s fotkičem. Najprej opazim prvi manjši CC(cloud-cloud) blisk direkt nad mano. Ko ravno stisnem "pošlji" tipko na telefonu Župiju da bo direkt pri meni akcija, pa se je že naredil dan in v isti sekundi pok da se je vse streslo. Žal se je dogajalo v smeri zahod, kamor pa nimam razgleda. Tako sem le opazoval kako se je svetilo zadaj za hišo. Bliski so bili redki (cca. 1 na minuto) a je bil skorajda vsak CG blisk in pok v nekaj sekundah. Pri tem ni padla skoraj nobena kaplja dežja. Očitno je bila meja med nalivom severno in mano zelo ozka.

Kasneje se je približala nevihta s področja Celja. Nastalo je nekaj fotk, a so večinoma vse prežgane. Žal mi fotoaparat pri močnejših in bližjih bliskih ne omogoča nastavitev s katerimi bi lahko zmanjšal to silno svetlobo.
Najprej je bilo še daleč.



Malo bližje. Očitno pa je to razdalja kjer mi lahko ratajo najboljši posnetki.  :shrug:





Takih prežganih pa mi je uspelo naredi kar nekaj a sta dve dovolj  :icon_smile:





Deževati je začelo nekaj minut pred polnočjo. Sprva močnejši naliv z vetrom, ki pa je hitro prešel v zmeren dež. Tudi bliski so ponehali.
Do polnoči je tako padlo 4.8mm.
Od polnoči pa do jutra pa še 10.9mm.


Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

grizli

Podatki za Kočevje

-oblačno in rahlo dežuje
-temperatura 15.8°C
-tlak 1012 hPa
-relativna vlažnost 95%
-padavine danes skupno  2 mm
-trenutno brezveterje

lpP
grizli ma vas rad

Neurje

#277
Vreme --Brnik                                 7.40

oblacno in nekoliko megleno še

kar solidno toplo

temp 16.4 stopinje

vetra malenkostno 1.1 km/h

vlage 83 %

tlak 1012 mbar

padavine ponoci med nalivom in kasnejšim zmernim dezjem kar lepih 25 mm

Astra

#278
Lepa poročanja in lepe fotke.

Tole se je dogajalo ponoči, nad osrednjo Slovenijo pa so tiste nevihte in plohe počasi razpadle.  :icon_wink:



Na Vrhniki nekaj preko 15 litrov. Trenutno 16°C.
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

Pihe

Oblačno, +16,1.
Rh 90%
Tlak1010,6 Hpa ustaljen
Vetra ni.
Ponoči 0,2 mm dežja.Vsaj enkrat, da smo na obrobju dogajanja s to nebeško vodo. :icon_rolleyes:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

ŠTROMAR

Temperatura 16,7 °C, od polnoči padlo 8,3 litra dežja, od tega 6 litrov v prvih petnajstih minutah v močnem nalivu. Trenutno spet zelo na rahlo dežuje.

fisher

Okrog 1 zjutraj nas je prešla močna nevihta in pustila 40l dežja. V prvih 4 dneh tega meseca torej že 80l dežja   :icon_smile:

Gorazd

Pri meni pa je okoli 2.30 naliv pustil 23 mm.

Lep dan,
Gorazd

Mejte se radi

joze

Ravna pri Ligu, oblačno.

Temperatura 16,0 °C

Tmin danes 14,9 °C ob 05:28

Vlaga 71 %

Pritisk 1013 hPa, rahlo pada

Padavine danes 3 mm

Ponoči med 03:30 in 04:30, smo imeli manjšo ploho, včeraj pa nismo imeli dežja.

walter76

V Portorožu je oblačno trenutno rahlo dežuje.
Se pa je v dopoldnevu zvrstilo že kar nekaj ploh.
Bilo pa je tudi nekaj malega oddaljenega grmenja.
Prijatelj vremena !