Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremeStatistika (Moderatorji: paradolf, blazek, ŠTROMAR)Januar 2008
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Januar 2008  (Prebrano 10274 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
paradolf
Moderator
Cumulonimbus
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 10253

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #15 dne: 23. Maj 2008, 22:45:55 »

Čestitke Stog clap
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
polo
Gost
« Odgovori #16 dne: 23. Maj 2008, 22:51:37 »

Odlično @Stog   icon_wink clap

Vabim te,da se nam pridružiš v društvu ZEVS,takšne rabimo icon_wink
Prijavljen
stog
Skrbnik Portala VD ZEVS
Nimbostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1986-11-19
Sporočila: 2389

Lokacija: Vodule pri Dramljah 370m (občasno Ljubljana, Polhov Gradec)

Email
« Odgovori #17 dne: 24. Maj 2008, 10:53:03 »

Hvala.
Če je ročno delo?
Delno je. Številke mi samo vstavi gor. (trenutno imam 120 krajev, za katere vpišem številko in mi vstavi na ustrezen kraj na karti)
Pobarvam pa jaz in vse karte imajo enako barvno lestvico. (tako recimo svetlo modra pomeni 100-130mm)
V barvah se je pač lažje predstavljati kot, če so samo številke. Problem je le v tem, da je treba nekako po občutku razporedit tam kjer so luknje s podatki. V zadnjem času si seštejem tudi podatke za Trst, Bistrico v Podjuni, Reko, Karlovac, Zagreb, Krapino, Parg, Varaždin in če so podatki tudi za Radgono, Ronke in Farkašovce. Ti podatki izboljšajo pravilnost barvne karte v obmejnih območjih.
Naj povem, da podatke zbiram iz tega foruma, sosednjega, iz ogimeta in iz arsotovih biltenov. Morda od zdaj dalje tudi z vremenskih postaj na zadnji dan v mesecu.
Zadeva je silno hitro narejena, če mi le ne bi bilo treba seštevati še Lisce, Cerkelj ob Krki ter vseh uradnih vremenskih postaj zunaj naših meja (prej naštete) na ogimetu. To pa vzame precej časa.
Še vedno se ne da izogniti, da je treba za nekatera območja ugibati količino padavin, tod pa bom poskušal nekako prilagoditi glede na relief in povprečno razmerje območij v dolgoletnih povprečij in situacij skozi mesec.
Potem pride do problemov, ko kakšen od podatkov na večini kartah čudno iztopa in nima povsem logičnih vrednosti (zaenkrat hvalabogu še ni bilo hujših opaženih neskladnosti) Moram opozoriti, da naj podatke o mesečnih količinam ne objavljajo tisti, ki so imeli med mesecom težave s svojimi postajami in vrednost morda ni pravilna.
Potem lahko nastopi sledeči problem: Arso bo meril mesečne padavine za maj do 31.maja do 8.ure. (jaz tudi) Večina na tem forumu pa verjetno za ta mesec štela padavine do 31.maja do 23:59.
Kaj če se zgodi, da bo v tem času po Sloveniji deževalo ali bognedaj močneje deževalo? V tem primeru bi moral upoštevati le podatke naših marsovcev. 
Če vam bo kdaj čudno, da sem vaše izmerke zavkrožil na napačno stran (49,4 na 50) je to zaradi tega, ker ima ta postaja el. merjenje padavin in ne zazna padavin ala 0,1mm, ki jih arso jaz in še kdo všteje.

Trenutno imam izdelano tudi že aprilsko karto ampak znotraj manjkajo še podatki iz mesečnega biltena, ki so res super. Brez teh podatkov je sila veliko območij, kjer bi bilo treba ocenjevati količino padlih padavin.
Zato predlagam, da se najkasneje do 5. dneva v mesecu pod statistiko objavi padle količine in se najprej izdela začasno brezbarvno karto, čez dva meseca (ko pridejo podatki z biltena) pa dokončno barvno.
(aprilsko bom tako objavil okoli 10.junija)

Da bi bil član Zevsa?
Po pravici povedani niti ne vem, "za kaj se tu gre."  icon_redface
Prijavljen sem na 20 različnih forumih in na polovici od teh ne berem vsega.
Ne vem, kakšne bi bile moje dolžnosti, kako se učlaniš, kdo ste, kaj delate...
No nekaj malega sem prebral kolikor sem imel časa.
Ja. Lahko bi se kaj zmenili ampak kot ste verjetno že opazili samo v sklopu padavin, ki vključujejo tudi sneg, nevihte itd.
Saj imam en senzorček zunaj, ki mi kaže pozimi prave minimalne temperature pa pravo temperaturo, ko je zanimivo ali bo prešlo v snega pa to ampak ker me ob vremenu zanima še vsaj 20 različnih stvari in če bi se v vsako stvar tako poglabljal bi se lahko samo še ustrelil. Pri vremenu sem tako specializiran samo okoli vsega kar se tiče padavin, kar pa ste verjetno že opazili. Sem se tako opremil, da mi niti veter 200km/h, električni izpad, padec na poti do izmere padavin, odsotnost od doma ne prepreči pravilnih dnevnih izmerkov.  icon_rolleyes

Za konec, hvala za pohvale, vsako nova barvna karta pride okoli 10. v mesecu, lahko pa bi se tudi tako zmenli, da mi pošiljate mesečne padavine tako kot pri dnevni statistiki. Meni je vseeno. Več kot bo (dobrih) podatkov, bolje bo.

EDIT:
Aja ob kakšnih večjih padavinskih dogodkih bi lahko izdelal tudi karto za ta dogodek. Lahko tudi za kakšno višino snega ali kaj takega.
« Zadnje urejanje: 24. Maj 2008, 11:07:11 od stog » Prijavljen
paradolf
Moderator
Cumulonimbus
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 10253

robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #18 dne: 24. Maj 2008, 11:03:29 »

No tole je lep dokaz da ko človeka nekaj zanima in ga veseli, mu ni težko narediti nekaj v korist vseh.
Še enkrat čestitke  clap
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8070

WWW Email
« Odgovori #19 dne: 24. Maj 2008, 11:35:00 »

@Stog  icon_wink praise
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3420

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #20 dne: 24. Maj 2008, 12:31:46 »

Bravo stog!  clap Kapo dol za take poteze. praise
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
joze
Gost
« Odgovori #21 dne: 24. Maj 2008, 13:58:46 »

Res odlično icon_wink
Prijavljen
Strani: 1 [2]