Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeNasveti za brezhibno delovanje vremenskih postaj
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: Nasveti za brezhibno delovanje vremenskih postaj  (Prebrano 26005 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 6563

« dne: 30. Januar 2008, 18:05:03 »

Zdi se mi pametno, da bi svoje izkušnje, namige, trike, navodila, nasvete, itd. zapisali v posebni temi. To se mi je utrnilo danes, ko sem videl, kako člani vzdržujejo svoje VP, da delujejo brezhibno.

Začenjam s starosto foruma @Uršo in njegovim nasvetom za pravilno delovanje dežemera:

1. Premaz zbirnega lijaka s teflonsko pasto, da kapljice dežja takoj spolzijo na šalčke.Njegov nasvet je tudi, da se zbirni lij stalno čisti umazanije, ki jo prinaša dež. oz sama atmosfera.

Nasvet @maxa:

2. Po vsakem dežju očisti lij z maxibrilom.Tako očiščen lij kapljice odbija in jih prisili, da prej spolzijo na šalčke.

Zdaj pa le prispevajte svoje nasvete.Mislim, da jih bomo vsi veseli.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Astra
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1976-05-06
Sporočila: 2957

Vreme bo!

Email
« Odgovori #1 dne: 30. Januar 2008, 21:06:41 »

WS 2300 se splača alarm spustiti za veter na nižjo vrednost in v takšnem primeru, ko useka kakšen sunek drži alarm to vrednost v memoriji kakšno minuto. Tako je lahko močnejši sunek vetra vendarle zapisan v HeavyWeather oz. WSWin tabelco ali slično zadevo - imam interval pobiranja podatkov na dve minuti preko kabla direktno med konzolo in senzorji.  icon_wink

Windows strežnik sem tako skonfiguriral, da se mi po izpadu elektrike samostojno zažene brez potrebnega vpisovanja gesla, zaženejo se mi vsi potrebni servisi pod opcijo StartUp/Zagon in izpad podatkov je tako bil do sedaj MINIMALEN.

Enkrat na teden imam pod Schedulerjem skonfiguriran ponovni zagon računalnika, da se mi Windowsi na novo zaženejo, s tem se izognemo morebitnim napakam v sistemu, ki niso redke ob potrati memorije in mnogih zagnanih servisih (kamera, HeavyWeather, WSWin, FTP, itd).  icon_wink
Prijavljen

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si
Sado
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1981-09-18
Sporočila: 160

sandi.mislej@guest.arnes.si
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 06. Marec 2008, 17:19:04 »

WS 2300 se splača alarm spustiti za veter na nižjo vrednost in v takšnem primeru, ko useka kakšen sunek drži alarm to vrednost v memoriji kakšno minuto. Tako je lahko močnejši sunek vetra vendarle zapisan v HeavyWeather oz. WSWin tabelco
Tole pa ne vem ce drzi. Res je da se drzi na ekranu postaje vrednost, ki je sprozila alarm, ampak v ozadju pa tece se vedno pobiranje podatkov kot ponavadi.
Kot primer: alarm sem imel nastavljen na 100km/h, sprozil ga je sunek 109km/h, alarm je piskal kaksne dve minuti prej kot sem ga ugasnil. Ceprav imam zajem podatkov nastavljen na 1 minuto, WSWIN tega sunka ni zaznal.
Prijavljen

urša
Gost
« Odgovori #3 dne: 06. Marec 2008, 18:22:07 »

WS2300 ne more meriti sunkov vetra.Žal... shrug
Prijavljen
Froš
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 190

« Odgovori #4 dne: 19. Marec 2008, 21:03:39 »

no ja, dežemer se da premazat tudi z voskom, samo je komplicirano ker se težko nanese tanek sloj   icon_smile
Prijavljen

WMR 928-NX
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7886

WWW Email
« Odgovori #5 dne: 12. Julij 2008, 09:01:16 »

Ker se spet približuje deževje in je danes lep dan, sem si malo prej vzel čas in temeljito očistil dežemer.
Najprej sem ga razpihal s kompresorjem(razna nesnaga), potem pa sem se lotil vagice z vatiranimi palčkami za ušesa.
Za to sem uporabil čistilo za razmaščevanje(Ketten reiniger - za motorje). To pa zato, ker ne škoduje plastiki in vsebuje tudi teflon icon_wink
Na Os vagice pa sem kapnil olje za šivalne stroje.
Po končanem, sem še enkrat malo špricnil na krpo in premazal še lijak, ki je sedaj nežno gladek kot.......ne bom napisal icon_haha

Ne pozabite na vzdrževanje VP icon_arrow

LP Max
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #6 dne: 26. Oktober 2008, 17:36:05 »

Približuje se zimski čas, ne pozabite svoje merilnike pripraviti na drugačne razmere icon_rolleyes
Kontrola baterij-zamenjava,če gre proti koncu, čiščenje dežemera - kontrola ogrevanja, če kdo uporablja.....itd
Da nas kaj ne preseneti, takrat ko je najmanj potrebno icon_surprised
Jaz sem to opravil danes angel

LP Max
Prijavljen

_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 272

roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #7 dne: 28. Oktober 2008, 14:20:16 »

Tocno gretje bo treba preverit Smiley
Prijavljen
jkocki
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1969-05-31
Sporočila: 845

joco.kocnar@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #8 dne: 20. December 2008, 23:24:21 »

Zanima me ali je potrebno izklopit dežemer iz zunanjega senzorja pri čiščenju dežemera?

Hvala za odgovor!
Prijavljen

kire
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1992-12-15
Sporočila: 517

Lokacija: Kanomlja( 10 km severno zahodno od Idrije)Nad.višina: 730 m

Email
« Odgovori #9 dne: 21. December 2008, 22:04:01 »

Meni se zdi boljše, če pri wmr postajah 928/968 pri temperaturnem senzorju odstranim pokrov ki pride čez(zaščita pred temperaturo in dežjem), če je senzor na prostem. Vendar v hiški je pred tem zavarovana. Namreč če je čez pokorvček zrak manj kroži in ne zazna takoj spremembe.
Prijavljen

Vreme je bilo, je, ter vedno bo.
LP. kire
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

WWW Email
« Odgovori #10 dne: 08. November 2011, 11:42:34 »

Malo sem potegnil temo iz naftalina.... Grin

nekaj malega je še časa, da se ćekirajo baterije, kabli senzorjev pred zimo(v kolikor je to zunaj), da ne bo ob mrazu kakšnega zapleta in težav.
Ne pozabite na čiščenje in preizkus gretja dežemera!!
Prijavljen

chris93
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-10-27
Sporočila: 2290

kristjan_krispi_@hotmail.com
Email
« Odgovori #11 dne: 13. Februar 2012, 13:26:35 »

Pozdravljeni!

Danes sem si nabavil nekoliko boljšo "mini" vremensko postajo. Dobil sem en precej velik ekran kjer vidim podatke o notranji in zunanji temperaturi, vlagi, tlaku itd. Zraven je tudi remote sensor, ki ga moram postaviti ven.
Zdaj pa je problem, ker nimam vremenske hiške in podatki ne bodo realni zaradi sonca. A kdo ve kaj lahko naredim (mogoče kaj iz lesa ali katerega drugega materiala), da bi tja not postavil ta remote sensor za najnatančnejše meritve?

LP
Prijavljen
mat89
Uredništvo Biltena ZEVS
Cumulonimbus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 10301

Email
« Odgovori #12 dne: 13. Februar 2012, 13:45:39 »

Pozdravljeni!

Danes sem si nabavil nekoliko boljšo "mini" vremensko postajo. Dobil sem en precej velik ekran kjer vidim podatke o notranji in zunanji temperaturi, vlagi, tlaku itd. Zraven je tudi remote sensor, ki ga moram postaviti ven.
Zdaj pa je problem, ker nimam vremenske hiške in podatki ne bodo realni zaradi sonca. A kdo ve kaj lahko naredim (mogoče kaj iz lesa ali katerega drugega materiala), da bi tja not postavil ta remote sensor za najnatančnejše meritve?

LP

@chris93 ,malo treba pobrskat po forumu icon_wink Grin  http://forum.zevs.si/index.php/topic,2618.0.html
Evo tukaj maš direktno povezavo http://www.weather-watch.com/smf/index.php?topic=23736.0
To si lahko sam doma izdelaš iz podstavkov za rože. Dobi pa se tudi Davisov ščit ,je pa precej dražji Wink

lp
Prijavljen

chris93
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1993-10-27
Sporočila: 2290

kristjan_krispi_@hotmail.com
Email
« Odgovori #13 dne: 13. Februar 2012, 14:01:14 »

To izgleda precej zakomplicirano a bom probal, če nebo enostavnejše varjante.

Koliko pa stane ta Davisov ščit?

LP
Prijavljen
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5679

Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #14 dne: 13. Februar 2012, 14:12:49 »

za 200 € ti jaz naredim tega iz podstavkov za rože... Kolko stane davisov ščit.... googlaj malo... icon_arrow
Prijavljen
Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: