Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeRabim pomoč pri nakupu ws2300
Strani: [1] 2 3
Natisni
Avtor Tema: Rabim pomoč pri nakupu ws2300  (Prebrano 26471 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
IceMan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-01
Sporočila: 71

Lokacija: Videm Dobrepolje

WWW
« dne: 30. Januar 2008, 12:23:35 »

Zanima me, če je tole vredno denarja ? Pa rabim itak nekaj osnovenga in ne mi govorit da so une za 1000,00 EUR boljše pa bla bla. Res ne rabim kakšne profi naprave. Pa če se kje dobi v SLO cenejš ?

http://www.thesaurus.si/trgovina/customer/product.php?productid=105&cat=3&page=1&xid=9ad206d90db76e14447a80550b1b5808

 lp
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #1 dne: 30. Januar 2008, 12:33:19 »

Zanima me, če je tole vredno denarja ? Pa rabim itak nekaj osnovenga in ne mi govorit da so une za 1000,00 EUR boljše pa bla bla. Res ne rabim kakšne profi naprave. Pa če se kje dobi v SLO cenejš ?

http://www.thesaurus.si/trgovina/customer/product.php?productid=105&cat=3&page=1&xid=9ad206d90db76e14447a80550b1b5808

 lp

Glede cene je kar OK.Sicer bi se dalo v Nemčiji stvar dobit tudi za 99 €, ampak pol s poštnino prideš na cca 117 €.
Ampak na tem forumu sva vsaj dva, ki bi ti še kako rekla, da vseeno poslušaj tisti "bla,bla,bla", ker se je že prevečkrat zgodilo, da je neposlušanje "bla,bla" na koncu pripeljalo do tega, da je tak "osnovni" izdelek več časa prikazoval vremenske parametre za vse možne konce sveta, le za tvoje dvorišče ne.Da o drugih tehničnih težavah niti ne razpredam, sploh pa poglej malce v arhiv foruma, pa boš vedel o čem govorim. icon_arrow shrug
Drugače pa WS 2300 ni slab izdelek. icon_smile
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #2 dne: 30. Januar 2008, 14:09:14 »

Razmerje med ceno postaje in kakovostjo podatkov, ki jih le ta posreduje je definitivno na stani WS2300. Meni osebno že dobri dve leti deluje b.p. in to v povezavi s kabli, ki zagotavlja zajem in prenos podatkov na bistveno krajši interval, kot mnogo dražje postaje.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #3 dne: 30. Januar 2008, 14:56:35 »

Razmerje med ceno postaje in kakovostjo podatkov, ki jih le ta posreduje je definitivno na stani WS2300. Meni osebno že dobri dve leti deluje b.p. in to v povezavi s kabli, ki zagotavlja zajem in prenos podatkov na bistveno krajši interval, kot mnogo dražje postaje.

Za ceno postaje sploh nimam pripomb! Za ta denar dejansko ponuja največ. Bi pa izpustil besedo "kakovost". Vem, da bi me mnogi tu že najraje na kol nataknili, ko težim, ampak zame ni kakovosten podatek to @štromar, da si zgoraj v trenutnem vremenu npr.: napisal da dežuje že dve uri, tvoj dežemer pa teh padavin po dveh urah še vedno ne zazna! icon_arrow Kam je šla tista voda?Vidiš jo, zabeležena pa ni!
Nič osebnega to @štromar, ker midva sva itak kolega, ampak nergam nad preslabo kakovostjo zajema teh izdelkov. Če pa vzamemo v zakup, da nismo profiji, je pa tako ali tako vse v najlepšem redu. icon_haha
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
H2o
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1180


Lokacija: Žiri - 482m

WWW
« Odgovori #4 dne: 30. Januar 2008, 15:28:10 »

Glede količine padavin imam eno pripombo, oz. vprašanje. Kam po tvojem, Pihe,  gre potem tista voda, ki je Štromarjev dežemer ne zabeleži. Jaz si to razlagam tako, da se "vagca" še ni prevagala in tako ni zabeleženih padavin. Da bi mimo kapljalo, pa tudi močno dvomim. Torej... ko se bo nakaplalo za vagco, se bo premaknila in padavine bodo zabeležene. Če imaš kakšno drugo razlago, pa z besedo na dan. icon_wink
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #5 dne: 30. Januar 2008, 15:46:52 »

Glede količine padavin imam eno pripombo, oz. vprašanje. Kam po tvojem, Pihe,  gre potem tista voda, ki je Štromarjev dežemer ne zabeleži. Jaz si to razlagam tako, da se "vagca" še ni prevagala in tako ni zabeleženih padavin. Da bi mimo kapljalo, pa tudi močno dvomim. Torej... ko se bo nakaplalo za vagco, se bo premaknila in padavine bodo zabeležene. Če imaš kakšno drugo razlago, pa z besedo na dan. icon_wink

Zame je edina razlaga, da počasi odmezi mimo! shrug Namreč, ker sem imel prej že WS 3600 in WMR 928 in se mi je isto dogajalo, me je zelo čudilo, ko po praktično par urnem rosenju ali zelo rahlem dežju, dežemer še vedno ni kazal nič.In ker ima postaja zaznavo na 0,1 mm padavin, me to še bolj čudi. 0,1mm je pa ja toliko malo, da bi moralo pokazat praktično takoj (sploh to lahko rečem sedaj, ko vidim, da daviska prikazuje stopljeno slano!). To pišem iz lastnih izkušenj, ker sem te postaje imel in sem videl počasno (ali nikakršno)reakcijo beleženja pri padavinah šibke jakosti. Kaj več, ali pa samo z dvema besedama lahko pove pa tudi car tega foruma Mare, ki je tudi že imel vse te postaje. icon_haha
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #6 dne: 30. Januar 2008, 15:55:37 »

Zame je edina razlaga, da počasi odmezi mimo! shrug Namreč, ker sem imel prej že WS 3600 in WMR 928 in se mi je isto dogajalo, me je zelo čudilo, ko po praktično par urnem rosenju ali zelo rahlem dežju, dežemer še vedno ni kazal nič.In ker ima postaja zaznavo na 0,1 mm padavin, me to še bolj čudi. 0,1mm je pa ja toliko malo, da bi moralo pokazat praktično takoj (sploh to lahko rečem sedaj, ko vidim, da daviska prikazuje stopljeno slano!). To pišem iz lastnih izkušenj, ker sem te postaje imel in sem videl počasno (ali nikakršno)reakcijo beleženja pri padavinah šibke jakosti. Kaj več, ali pa samo z dvema besedama lahko pove pa tudi car tega foruma Mare, ki je tudi že imel vse te postaje. icon_haha

Postaja zazna padavine, ko se nabere 0.5mm. Dokler ne pade vsaj toliko, kaže 0mm. Pri rosenju ali rahlih padavinah pač traja dalj časa, da se nabere za 0.5mm padavin, res pa je, da ob zelo majhni intenziteti vmes tudi izhlapevajo. Sicer pa ni nibena umetnost napravit dežemer WS-2300/3600 bolj natančen, daš pač večji lijak gor  icon_smile
Prijavljen

urša
Gost
« Odgovori #7 dne: 30. Januar 2008, 16:13:34 »

Vsi,ki ste odvisni od teh minimalnih količin si lahko pomagate s teflonsko pasto.Na tako premazanem lijaku vsaka najmanjša rosa takoj spolzi na vago.@Pihe-tudi pri tebi bodo počasi kapljice začele zastajati na lijaku.Svinjarija v zraku bo naredila svoje :shrug:Če ne boš redno čistil seveda...
Prijavljen
IceMan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-01
Sporočila: 71

Lokacija: Videm Dobrepolje

WWW
« Odgovori #8 dne: 30. Januar 2008, 16:33:51 »

Kakor berem se mi zdi, da je tole potem kar dober nakup.  icon_wink
Če ma kdo še kaj za povedat kar, ker grem jest čez par dni kar v nakup.

lp
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #9 dne: 30. Januar 2008, 16:44:51 »

Očitno spet začenjam "vojno" s to svojo pretirano skrbjo za točnostjo. icon_exclaim Sem še kako leto nazaj napisal, da moramo vsi težiti k temu, da bomo imeli karseda verodostojne podatke.Na nekatere reči seveda nimamo vpliva, na druge pa lahko. Ena izmed teh je tudi izbira kvalitetne vremenske postaje. Kvaliteta pa je zame v tem, da so podatki identični z referenčno ARSO postajo(če je v bližini) in predvsem v tem, da nam ni treba praktično vsak teden brati na forumu podobna vprašanja v smislu "tainta senzor ne kaže prav, prenosa podatkov ni, senzor mi kaže xxx vrednost,ipd." Če mislite, da je to v redu in v okviru tolerance, se pač z vami ne bom nikoli strinjal. Se pa strinjam tudi z @Uršo, ki je enkrat napisal, da so to kljub vsemu le tehnični aparati, ki so tako, kot vse drugo, podvrženi okvaram.Le preveč tega ne sme biti, ker jaz sem aparat kupil za to, da mi služi in ne da jaz služim njemu in zanj! icon_arrow
@Urša. Zelo koristen nasvet si dal! clap Lahko bi imeli celo kak podforum za take vrste koristne in praktične namige. icon_question
@Ciril. Nisi me prepričal. Sam sem imel WS3600 in WMR928 in pri obeh je včasih moralo že kako uro deževat, da je številka poskočila iz ničle.V tem času pa je sigurno padlo tistega ubogega pol litra. In sploh ne ws2300, ne ws3600 in WMR928 nimajo svojih zajemnih posod izdelanih po pravilih svetovne meteo službe(niso 200 mm!). shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #10 dne: 30. Januar 2008, 16:46:34 »

Kakor berem se mi zdi, da je tole potem kar dober nakup.  icon_wink
Če ma kdo še kaj za povedat kar, ker grem jest čez par dni kar v nakup.

lp

Je dober nakup! Definitivno! Ampak imaš doživljensko prepoved postavljanja vprašanj na forum, če bo šlo kaj narobe.Ker si v debati med nami ta starimi videl, kje so lahko pomankljivosti. icon_haha icon_haha
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #11 dne: 30. Januar 2008, 16:48:10 »

Bi pa izpustil besedo "kakovost". Vem, da bi me mnogi tu že najraje na kol nataknili, ko težim, ampak zame ni kakovosten podatek to @štromar, da si zgoraj v trenutnem vremenu npr.: napisal da dežuje že dve uri, tvoj dežemer pa teh padavin po dveh urah še vedno ne zazna! icon_arrow Kam je šla tista voda?Vidiš jo, zabeležena pa ni!
Nič osebnega to @štromar, ker midva sva itak kolega, ampak nergam nad preslabo kakovostjo zajema teh izdelkov. Če pa vzamemo v zakup, da nismo profiji, je pa tako ali tako vse v najlepšem redu. icon_haha

@Pihe ne ga lomit, si malo zamešal očitno, saj sem v rubriki Trenutno vreme [16.01.- 31.01.2008] danes ob 14:36:25 napisal:

Zadnji dve uri rahlo rosi, ravno toliko da so ceste postale spolzke. Trenutna temperatura 1,3°C, današnja Tmin= -4,2°C.

Dežemer od WS2300 kar korektno beleži padavine, še posebej če je očiščen in vzdrževan kot se spodobi.

« Zadnje urejanje: 30. Januar 2008, 16:49:57 od ŠTROMAR » Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #12 dne: 30. Januar 2008, 16:50:38 »

@Pihe ne ga lomit, si malo zamešal očitno, saj sem v rubriki Trenutno vreme [16.01.- 31.01.2008] danes ob 14:36:25 napisal:

Zadnji dve uri rahlo rosi, ravno toliko da so ceste postale spolzke. Trenutna temperatura 1,3°C, današnja Tmin= -4,2°C.

Dežemer od WS2300 kar solidno beleži padavine, še posebej če je očiščen in vzdrževan kot se spodobi.



Slavc, nič ga ne lomim! @Minimax je v istem času zabeležil že 0,5 mm padavin. Res, da je en par kilometrov stran od tebe, pa vseeno. icon_arrow icon_smile
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #13 dne: 30. Januar 2008, 16:59:56 »

@Ciril. Nisi me prepričal. Sam sem imel WS3600 in WMR928 in pri obeh je včasih moralo že kako uro deževat, da je številka poskočila iz ničle.V tem času pa je sigurno padlo tistega ubogega pol litra. In sploh ne ws2300, ne ws3600 in WMR928 nimajo svojih zajemnih posod izdelanih po pravilih svetovne meteo službe(niso 200 mm!). shrug

Pihe, te niti ne želim prepričat. Rad bi samo tole povedal: če nimaš dovolj globokega žepa za Davisko, Viasalo,..., raje kupi kaj v nižjem cenovnem (in nedvomno tudi kvalitetnem) razredu. Bo za začetek tudi to o.k. icon_smile

LP Ciril
Prijavljen

ŠTROMAR
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1958-10-24
Sporočila: 9605


Lokacija: Ljubljana Koseze, 305 m.n.m.

WWW
« Odgovori #14 dne: 30. Januar 2008, 17:07:12 »

Slavc, nič ga ne lomim! @Minimax je v istem času zabeležil že 0,5 mm padavin. Res, da je en par kilometrov stran od tebe, pa vseeno. icon_arrow icon_smile

Sploh nima smisla primerjati, saj so na teh 10-11 km zračne razdalje lahko tako velike razlike, da ne moreš verjeti. Pri tako rahlem rosenju, kot je današnje je pa vprašanje katera postaja to sploh beleži. Pa bodi dovolj o tem, da ne zapnemo brez zveze.
Za moje potrebe in želje glede spremljanja vremenskih podatkov WS2300 zaenkrat popolnoma zadošča, ko pa bom velik in bom imel krepak presežek dohodkov nad nujnimi življenskimi odhodki, si bom pa morda omislil dražje in posledično verjetno kakovostnejšo vremensko postajo.
Prijavljen

WS2300, WS2350 in WS2355 od Lacrosse technology so zakon !
Strani: [1] 2 3
Natisni
Pojdi na: