Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeDavis Vantage Pro2
Strani: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 60
Natisni
Avtor Tema: Davis Vantage Pro2  (Prebrano 460157 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #135 dne: 21. Marec 2009, 10:35:02 »

Kakšna je končna cena (DDV, etc)?Rok dobave in kakšna je garancija!

Tukaj imaš odgovor icon_arrow

Več pa ne bi tu razlagal.  Resni kandidati naj me ZS-jajo. icon_cool

Mislim, da je dovolj jasno napisano icon_question
Prijavljen

jolcek
Gost
« Odgovori #136 dne: 28. Marec 2009, 09:15:34 »

V kolikor ima slučajno kdo izmed vas v kratkem namen kupit davisko, se lahko pridruži meni in še nekomu, ki bova to izvedla v začetku naslednjega tedna.Večja količina namreč pomeni še nižjo ceno.
In pozor za forumske špiclje,carinike,uvoznike in tržne inšpektorje(katerim se ob branju zgornjega že cedijo sline najbrž)!Postaje bodo evropska različica in zategadelj LEGALNE!
Več pa ne bi tu razlagal.Je bilo dovolj slabih izkušenj!Resni kandidati naj me ZS-jajo. icon_cool

Spoštovani, tudi sam se že dolgo zanimam za nakup daviske vendar zato očitno nisem imel poguma. Po  prebiranju tega foruma in ostalih  sem se odločil za nakup, čeprav mi je bila ponujena tudi US verzija (vendar le po malenkost nižji ceni). Upam, da nisem prepozen, da se vam lahko z veseljem pridužim 
Prijavljen
Cimet
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1974-07-30
Sporočila: 1146


Lokacija: Stražišče pri Kranju (395 n.m.v.)

WWW Email
« Odgovori #137 dne: 28. Marec 2009, 10:00:58 »

Spoštovani, tudi sam se že dolgo zanimam za nakup daviske vendar zato očitno nisem imel poguma. Po  prebiranju tega foruma in ostalih  sem se odločil za nakup, čeprav mi je bila ponujena tudi US verzija (vendar le po malenkost nižji ceni). Upam, da nisem prepozen, da se vam lahko z veseljem pridužim 

Škoda, da se nisi odločil pred tednom dni.  Cry
Prijavljen

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #138 dne: 28. Marec 2009, 10:40:14 »

Spoštovani, tudi sam se že dolgo zanimam za nakup daviske vendar zato očitno nisem imel poguma. Po  prebiranju tega foruma in ostalih  sem se odločil za nakup, čeprav mi je bila ponujena tudi US verzija (vendar le po malenkost nižji ceni). Upam, da nisem prepozen, da se vam lahko z veseljem pridužim 


Kontaktiraj me na ZS,pa ti lahko svetujem kako in kaj.Zaenkrat pa velja,da US verzije preko slovenske carine na žalost ne pridejo več v Slovenijo. shrug
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
jolcek
Gost
« Odgovori #139 dne: 28. Marec 2009, 15:48:09 »

Hvala za informacijo, prosim za pomoč in po kakšni ceni in kako naj pridem do modela PRO2 ali PRO2 plus (v vsakem primeru želim wireless varianto), model PRO2 (osnovni (EU ver.) namreč stane v ZDA cca. 580 USD, kar je še vedno ob upoštevanju dajatev dražje). Ali se mi splača da preko kolega v ZDA kupim davisko (US ver.) pa mi jo prepošlje kot darilo ?

 
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #140 dne: 28. Marec 2009, 16:26:32 »

Haloooo... @jolcek, saj ti je napisal tole:

Kontaktiraj me na ZS,pa ti lahko svetujem kako in kaj.

Nekateri res ne znajo brat banghead
Prijavljen

jolcek
Gost
« Odgovori #141 dne: 28. Marec 2009, 17:03:00 »

Haloooo... @jolcek, saj ti je napisal tole:

Nekateri res ne znajo brat banghead

oprosti sem pač začetnik
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #142 dne: 24. Junij 2009, 20:32:02 »

Slovenija je bogatejša še za eno novo Davis Vantage Pro" 6152 brezžično. buttrock
Lastnik se bo upam kar sam "izdal". icon_haha

P.s.: V prihodu je pa še ena! icon_cool
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #143 dne: 24. Junij 2009, 21:02:00 »

Slovenija je bogatejša še za eno novo Davis Vantage Pro" 6152 brezžično. buttrock
Lastnik se bo upam kar sam "izdal". icon_haha

P.s.: V prihodu je pa še ena! icon_cool


Potem je sedaj Daviska tudi v Tacnu icon_question
Kje pa bo še ena, če ni skrivnost? Vsaj približno lokacijo povej Wink
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #144 dne: 24. Junij 2009, 21:15:11 »



Potem je sedaj Daviska tudi v Tacnu icon_question
Kje pa bo še ena, če ni skrivnost? Vsaj približno lokacijo povej Wink

Za Tacen ne vem, za Trnje (Škofja Loka) in Cven pa. Grin
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4727


Lokacija: Trnje,Škofja Loka, 395 nmv

WWW
« Odgovori #145 dne: 25. Junij 2009, 07:03:59 »

Kot je že Pihe napisal sem včeraj dobil novo vremensko postajo Davis Vantage Pro2. bouncy Podatki s postaje bodo v prihodnosti dosegljvi tudi na netu. Postaja se bo nahajala na travniku cca. 100m stran od najbližjega stanovanskega objekta.
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #146 dne: 26. Junij 2009, 21:11:22 »

V rekordno hitrem času treh dni je prispela tudi nova Daviska za VP Cven.Lastnik Ciril pa tega še ne ve, ker je na dopustu. icon_haha
Zdaj bo najbrž skrajšal dopust, da bi novo pridobitev čimprej spravil v pogon. icon_lol

Za tiste,ki mogoče še omahujejo: Končna cena nove brezžične EU verzije Davis 6152 in Weatherlink data loggerja z vsemi poštninami in dajatvami je trenutno slabih 650 EUR. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #147 dne: 16. Julij 2009, 08:21:10 »

Svojo Davisko sem opremil tudi z dnevno aspiracijo (ventiliranjem). Prva stvar, ki me je tukaj zmotila: ko sem inštaliral ventilator, je deloval, čeprav vreme ni bilo popolnoma jasno, nebo je prekrivala relativno debela slojasta oblačnost, skozi katero pa se je videl šibek obris sonca. A glej ga zlomka, ugotovil sem, da ventilator ne deluje, če direktno na sončne celice ne sije sonce (saj pravzaprav, zakaj pa sploh bi?). Torej sem zadevo malo obrnil proti JZ, tako da v času največje vročine ventilator veselo dela.

Ker pa me je zanimalo, koliko pravzaprav ventilator zniža temperaturo, sem za en hiter test predvčerajšnjim (14.7.) izklopil ventilator, včeraj (15.7.) pa sem ga vklopil nazaj. Vreme je bilo v času nastopa najvišje temperature približno enako (jasno, čeprav je bilo 15.7 na nebu nekaj koprenaste prosojne oblačnosti, pihal pa je JZ veter s sunki do okoli 20 km/h (seveda bi bilo brezvetrje boljše, vendar to pride na vrsto kdaj drugič, ko bodo za to primerni pogoji).

Podatke sem primerjal z Zoranov postajo, ki je oddaljena slab kilometer proti severu. Na njegovi postaji je bil 14.7. Tmax 31.9°C, na moji (brez ventilatorja) pa 31.6°C, razlika torej 0.3°C. 15.7. je bil Tmax na Zoranovi postaji 32.9°C, na moji (ventilirani) pa 31.9°C, razlika torej 1°C.

Na hitro bi zaključil, da ventilator izboljša izmerjene Tmax, vendar razlike niso prav velike, bi bilo pa potrebno izvesti še en test v brezvetrju, za kar pa bodo nastopili dobri pogoji verjetno šele v jeseni, takrat pa več o tem.

LP Ciril
Prijavljen

jolcek
Gost
« Odgovori #148 dne: 24. Avgust 2009, 20:42:10 »

Slovenija je bogatejša še za eno novo Davis Vantage Pro" 6152 brezžično. buttrock
Lastnik se bo upam kar sam "izdal". icon_haha

P.s.: V prihodu je pa še ena! icon_cool

Evo, da se izdam . Davis postaja je postavljena (že kar nekaj časa  icon_wink) na 301 nm v Tacnu, model 6152EU, upgrade z obema solarnima senzorjema (kar se je na koncu splačalo - zahvala "stricu" iz Amerike  Wink , Pihe bo že vedel  laugh ).

Prijavljen
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #149 dne: 24. Avgust 2009, 20:51:19 »

Evo, da se izdam . Davis postaja je postavljena (že kar nekaj časa  icon_wink) na 301 nm v Tacnu, model 6152EU, upgrade z obema solarnima senzorjema (kar se je na koncu splačalo - zahvala "stricu" iz Amerike  Wink , Pihe bo že vedel  laugh ).




A bo na netu?
Prijavljen

Strani: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 60
Natisni
Pojdi na: