Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeDavis Vantage Pro2
Strani: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 60
Natisni
Avtor Tema: Davis Vantage Pro2  (Prebrano 457962 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #765 dne: 06. December 2020, 17:11:41 »

Pretekli ponedeljek sem dobil novi senzor za temperaturo in vlago in skoraj po enem tednu kaže še slabše kot stari.Naročil sem ga pri Vnetu. Vlaga pride max do 85%,tudi temperaturno mi deluje sumljivo,glede na bližnjo arso postajo. Je keri že imel podobne težave pri nabavi novega senzorja? Zgleda so te Daviske čedalje večjo sranje banghead. Bom moral jutri nazaj poslat imajo samo 8 dni garancije. Bom na koncu zgleda moral kar stari senzor uporabljal,ki vsaj gre z vlago do 92%.
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #766 dne: 06. December 2020, 19:10:45 »

Jaz sem po enem letu, lani aprila 2019, pod garancijo zamenjal senzor zaradi napačnega prikazovanja vlage. Pol leta je bilo vredu, potem pa ni šlo več čez 90%, tudi ob najhujši megli, ko je zabeležilo 0,4mm padavin.
Novi kaže tudi 99%, do 100 še ni prišlo  icon_razz Temperatura je tudi ok.

Da ti ni slučajno mojega poslal  icon_lol
Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #767 dne: 06. December 2020, 19:21:30 »

Hahaha dvakrat ni za rečt icon_haha Jutri jim pišem in bom jim ga nazaj poslal.Ti novejši senzorji so res obup. Ta stari mi je res dobro služil,skoraj 11 let,tudi do 100% je kazal. Sedaj pa spet vse razdirat,sem se že pošteno navolil da lečem skoraj vsak dan okol postaje in nosim lojtro icon_haha

Trenutno bližnja Arso postaja kaže 1 stopinjo, moja pa 2,3 stopinj C.Ob takem tipu vremena kot ga imamo danes ne more bit taka razlika na 1 km razdalje.
« Zadnje urejanje: 06. December 2020, 19:30:20 od mat89 » Prijavljen

gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9035


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #768 dne: 09. December 2020, 11:56:08 »

Zdravo, odločam se za nakup daviske in bi prosil za malo pomoči.
Zaenkrat gledam vantage pro 2 6152, katera mislim da najbolj ustreza mojim zahtevam.

Od postaje hočem: brezžično oddajanje, ločene senzorje (T/H, padavine, veter. Uv in sončno obsevanje zaenkrat ne rabim) (ima sploh davis možnost ločenih senzorjev? ker vem da ste nekateri imeli težave z ogrevanje dežemera, ki je vplivalo na temp.), T/H senzor bi rad dal v vremensko hiško, radiation shielda tako ne rabim. Najraje bi podatke prenašal v wswin, tako kot do sedaj. Če to ni možno, kakšna je druga možnost, weatherlink, kako deluje? Kakšne so možnosti ogrevanja dežemera? Original ali se da kako po domače zrihtati?

Prosim za odgovore, verjetno bi večino našel v tej temi, pa sem na tesnem s časom, da bi vse prebiral.
Najbolj me zanima če 6152 ustreza tem mojim zahtevam. Hvala!
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #769 dne: 09. December 2020, 14:06:49 »

pri tej postaji nimaš nič brezžičnega. Samo povezava z notranjo konzolo je brezžična.
Za veter se da urediti, vendar moraš dokupiti oddajnik oziroma ISS enoto, na katero priklopiš anemometer.
Za ogrevan dežemer boš tud moral dokupit tastar lijak, ker je novi drugače narejen, oziroma je odvisno kako boš uredil ogrevanje.
Ogrevanje praktično nima vpliva na merjeno temperaturo. Jaz ima trenutno že par dni vklopljeno ogrevanje, ker nisem vedel al bo al ne bo sneg Grin
Ogrevanje se vklaplja in izklaplja, pa na grafu ni nobene razlike.
T/H senzor se lahko loči od postaje, vendar je povezan(žično) na ISS enoto. Samo zakaj bi?  Davisov shield je čisto OK. Sem imel v hiški oregonko, pa ni bilo nobene razlike v temperaturi. Pol leta primerjave.

Tolko iz moje strani. Če jo hočeš nabaviti si boš že moral vzet čas pa sam malo pobrskat literaturo, al ti še postajo dostavimo? Grin Wink
Prijavljen

gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9035


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #770 dne: 24. December 2020, 00:19:39 »

Evo, pa jo imam!  buttrock

Hvala Maxu in predvsem Mateju za nasvete in pomoč pri nakupu.

Lepo prosim pa tudi še za pomoč pri vzpostaviti postaje na splet (ko do te faze pridem).
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
Nartabulš
Uprava ZEVS
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1958-03-18
Sporočila: 1142


Lokacija: Leskovec pri Krškem - 175 m nad morjem

WWW Email
« Odgovori #771 dne: 24. December 2020, 07:48:12 »

Evo, pa jo imam!  buttrock

Hvala Maxu in predvsem Mateju za nasvete in pomoč pri nakupu.

Lepo prosim pa tudi še za pomoč pri vzpostaviti postaje na splet (ko do te faze pridem).

Čestitke za nabavo vremenske postaje Davis.
Spraševal si kam namestiti temperaturni senzor.
Meni je na postaji, ko je bil na močnem soncu, izmerilo previsoko temperaturo.
Spodnji del s senzorji za temperaturo in vlago sem odmontiral in ga namestil v vremensko hiško in sedaj je v redu.
Dežemer in oddajnik sem namestil na hiško tako da je kabel dovolj dolg.
Vetromer sem namestil na drog v dosegu kabla za priklop.
Kabel za vetromer sem poskusil podaljšati pa potem ne deluje več!
Nekaj si lahko ogledaš na moji strani.
http://leskovec.zevs.si/473.html?*session*id*key*=*session*id*val*
Prijavljen

mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #772 dne: 24. December 2020, 09:37:30 »

Čestitke buttrock
Prijavljen

maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3303


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #773 dne: 24. December 2020, 09:43:00 »

Lepo darilo za praznike
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 9035


Lokacija: Rudnica (405 m.n.v.), bližina Podčetrtka

Email
« Odgovori #774 dne: 24. December 2020, 14:49:44 »

Hvala za čestitke in hvala, Branko, za nasvete!

Ja, tudi jaz bi rad imel t/h senzor v vremenski hišici, samo pri meni je problem, ker imam praktično original ARSO hiško in je precej večja kot tvoja, Branko.
Pri meni verjetno ne bo dovolj teh cca 35 cm kabla, da bi vrh dežemera segal nad vrh hiške, pa še to bi bilo premalo. Verjetno bi moral biti vrh dežemera vsaj cca 50 cm nad hiško, da se ob poletnih nalivih kaplje ne bi odbijale v dežemer. Vemo, da se sicer dež meri na višini 1 m nad tlemi.
Kako pa si dal t/h senzor v hoško? S celim radiation shieldom ali samo 2 "krožnikoma"?

Mislite, da bi se dal ta kabel podaljšati? Verjetno bi šlo ...  icon_question Samo mi je že pri vetromeru čudno, zakaj se ne da podaljšati. Na vnet so mi sicer dejali, da bi verjetno šlo nekaj podaljšat, a bi lahko bile težave pri smeri vetra. Bom probal, ker rabim vsaj 20 m kabla za vetromer.
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #775 dne: 26. December 2020, 15:47:19 »

Jaz sem pred kratkim menjal senzor za vlago in temperaturo,pa sedaj opažam da vlago kaže točno napram Arso meritvam,edino temperaturo pa kaže odstopanje za 1 do 2 stopinji, kar je pač preveč banghead.Mam na vikendu staro vremensko hiško,ki jo več ne uporabljam,bi bilo zanimivo dat senzor v samo hiško,mogoče bi bile kake razlike,ampak dvomim,ker tudi ponoči so razlike in ob vetrovnem vremenu.Pa tudi z ničemer jo ne morem pripeljat. Nažalost so te Daviske čedalje bolj slabše kvalitete,sploh glede na to kako so drage. Da ne govorim o dežemerju.

Vsekakor si kupi še kak analogni dežemer če še ga nimaš,ker so kar lepa odstopanja.
« Zadnje urejanje: 26. December 2020, 15:50:53 od mat89 » Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #776 dne: 26. December 2020, 18:22:47 »

Tudi pri Davis senzorjih je kar razlika, kaj dobiš. T/RH so ponavadi kar točni (RH tako po kakšnem letu ne kaže več najbolje pri vlagi 100%, po nekaj letih pa se opazi tudi razlika pri T - sem ga že 3x menjal), opazil pa sem tudi že razlike pri dežemerih (1x zamenjan - prvi je kazal kar okoli 20% premalo) in vetromerih (2x zamenjan - po 4-5 letih se ponavadi obrabi ležaj...).

T/RH in sončni senzor se da brez problema podaljšat (jaz imam podaljšek 10m oz. 5m), tako da po mojem tudi vetromer ne bi smel biti problem...

LP Ciril
Prijavljen

Tminc
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 625

Lokacija: Tolmin

WWW
« Odgovori #777 dne: 26. December 2020, 18:59:44 »

Za vetromer lahko kupiš original podaljšek, lahko pa si ga stisneš sam. Jaz sem imel cca 20 metrov UTP kabla, kasneje sem menjal na običajni telefonski. Imam pa težave z vetromerom; mogoče so težava res ležaji? A se da kako menjat?
Solarni senzor sem podaljšal za 15-20 metrov. Po tem mi je kazal prenizko vrednost; popravek (cca 7%) sem apliciral kar v Weather Display, ki izrisuje teoretično krivuljo obsevanja. Krivulja je precej točna, Davisov senzor pa tudi prilega teoretični popolnoma.
Predvidevam, da kabel temperaturnega senzorja enostavno podaljšaš z običnim telefonskim kablom in plastičnim štukom. Seveda ustrezno zaščiti proti koroziji.
Dežemer je res muhast, moj je po 5 letih začel delat malo po svoje (tudi 10% premalo). Pred kratkih sem kupil nadgradnjo v t.i. žličko, ki je menjava za vagico. V zadnji dežni epizodi (78 mm) je izmeril identično kot ročni.

@mat89: Za vsak slučaj preveri, da nimaš v konzoli nastavljenega offseta. Če je razlika vedno konstantna, potem lahko nastaviš tak offset, da bo prav. Sicer pa reklamiraj. Jaz imam senzor v originalnem ščitu, backup senzor pa v hiški poleg. Razlike so znotraj 0.1-0.2°C v vseh fazah (noč, polno sonce, dopoldansko hitro ogrevanje, itd.)

Strinjam se, da je cena Vantage Pro2 res visoka glede na težave, ki jih imamo/jo, odtehta pa dolga življenjska doba in to, da se dobi rezervne dele in se da postajo dolgoročno vzdrževat. Jaz sem jo kupil, ker potrebujem ločene senzorje (veter, sonce). V službi imamo Vantage Vue, s katero v 5 letih ni bilo nobenih težav. Če se kdo odloča za nakup, jo zelo priporočam. Če se kdaj naveličam moje VP2, grem takoj na Vue.
Prijavljen
mat89
Cumulonimbus

Odsoten Odsoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #778 dne: 26. December 2020, 19:25:34 »

Ja res je fajn,da si lahko dokupiš senzorje in da ima dolgo živlenjsko dobo postaja. Senzor sem že enega pred tedni poslal nazaj, saj so mi z Vneta poslali pokvarjenega.Je še kazal slabše vlago kot stari,niti nad 90% ni šel. Potem sem jih komaj prepričal da so poslali še en senzor in ta kar se tiče vlage dela ok,gre do 100%. Temperaturno pa sumljiv. Prvi senzor sem mel 10 let in je delalo ok. Vetromer je pred meseci imel 3 dni čudne meritve,sedaj dela ok,ampak bo verjetno slej ko prej začel sračkat to me je najbolj strah,saj imam dostop kar težaven do njega.

@tminc,kje to pogledaš v konzoli za nastavitev offseta?
Zanima me še ali si za dežemer vgradil tole nov senzor? In kake so razlike v primerjavi z analognim dežemerjem? Ima kot vidim isti način beleženja,dve vagici. Razmišljam o nakupu,sicer bi me verjetno ceneje prišlo če bi menjal reed stikalo,pomojem ne zazna vseh prekucev.Ampak ne vem kako to zamenjat.
https://www.wetterladen.de/davis-regenmessersensorik-kipploeffel-ersatzteil-7345.147-fuer-vantage-pro-2?c=1021

Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #779 dne: 26. December 2020, 19:40:43 »

Ja res je fajn,da si lahko dokupiš senzorje in da ima dolgo živlenjsko dobo postaja. Senzor sem že enega pred tedni poslal nazaj, saj so mi z Vneta poslali pokvarjenega.Je še kazal slabše vlago kot stari,niti nad 90% ni šel. Potem sem jih komaj prepričal da so poslali še en senzor in ta kar se tiče vlage dela ok,gre do 100%. Temperaturno pa sumljiv. Prvi senzor sem mel 10 let in je delalo ok. Vetromer je pred meseci imel 3 dni čudne meritve,sedaj dela ok,ampak bo verjetno slej ko prej začel sračkat to me je najbolj strah,saj imam dostop kar težaven do njega.

@tminc,kje to pogledaš v konzoli za nastavitev offseta?
Zanima me še ali si za dežemer vgradil tole nov senzor? In kake so razlike v primerjavi z analognim dežemerjem? Ima kot vidim isti način beleženja,dve vagici. Razmišljam o nakupu,sicer bi me verjetno ceneje prišlo če bi menjal reed stikalo,pomojem ne zazna vseh prekucev.Ampak ne vem kako to zamenjat.
https://www.wetterladen.de/davis-regenmessersensorik-kipploeffel-ersatzteil-7345.147-fuer-vantage-pro-2?c=1021



Za T/RH senzor novejše izdelave pa je še tale zadeva s starejšimi postajami (mislim da je mejna letnica 2016), da zaradi prenosa podatkov iz ISS na konzolo moraš korigirat temperaturo za 0.5°C.

LP Ciril
Prijavljen

Strani: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 60
Natisni
Pojdi na: