Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereWebcamXP
Strani: [1] 2 3 ... 5
Natisni
Avtor Tema: WebcamXP  (Prebrano 72581 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
MaVeRiCk
Gost
« dne: 30. December 2007, 17:35:36 »

Men je tale program webcamxp čist ok, sam kaj ko nima možnosti nastavitve osveževanja, oz. ima to možnost, saj si mi ti @Piskec že enkrat napisal, da si ti na svojem programu nastavil v GALLERIES, potem pa tam spodaj, ko piše auto-grab a new picture each..., potem pa izberem interval osveževanja, to sem probal, vendar mi je potem zmeraj osveževalo še kar vsako minuto icon_question
Prijavljen
_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #1 dne: 30. December 2007, 18:10:06 »

Sej pa si nastavis na kolko casa ti jemle sliko.Od kar mam kamero on line mi dela bp.Kak sem ga nastavil tak dela  icon_smile
Prijavljen
_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #2 dne: 30. December 2007, 19:18:29 »

Mam ja...Sej pa ti pod FTP upload vse pise.

Ce je rdece takrat deluje.Pa upload rate(ms) ti tud pise...In si pac nastavis....Meni vsaki 2min jemle in je to,to
Prijavljen
_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271


Lokacija: Maribor Brezje
roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 30. December 2007, 20:33:18 »

Sej ti pise zraven ms.ms pa premenis v s in je to,to.Zdaj pa pusti tako kot je!
Prijavljen
Froš
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 169


Lokacija: Stara Vrhnika

« Odgovori #4 dne: 06. Januar 2008, 14:24:20 »

ka pa ce imas internal http server, kje pa potem nastavis osvezevanje?
Prijavljen

WMR 928-NX
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #5 dne: 24. Marec 2009, 11:35:49 »

Delam poizkuse, s sliko v živo icon_mrgreen , to sem umestil na VP stran, vendar ne vem zakaj mi dela samo
cca 30sek. potem jo moram pa osvežiti, da mi ponovno začne live stream, pa spet samo cca30sek. itd...
Kakšna ideja?? icon_question

Edit: sem uredil, da vidite sliko v živo, morate imeti Javo na računalniku bouncy bouncy

Zakaj vidim jaz to samo na mojem računalniku icon_question

Edit: Adobe flash player še mora bit zraven pol pa mora delat icon_mrgreen

A kdo vidi icon_question

Edit: Prešvoh linija shrug , sem skenslal (doma na lokalnem omrežju je super laufalo), pa drugič icon_rolleyes
« Zadnje urejanje: 24. Marec 2009, 16:45:08 od max » Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #6 dne: 07. Avgust 2010, 14:09:06 »

Ali morda kdo ve, kako se v sliko vstavi minidisplay v programu webcamxp icon_question Hvala, Blaž.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 09. Avgust 2010, 10:49:56 »

Ali morda kdo ve, kako se v sliko vstavi minidisplay v programu webcamxp icon_question Hvala, Blaž.

Odpri program-> desni klik na web-sliko-> overlay editor-> odpre se ti okno, kjer imaš možnost delati napise ali dodajati logotipe, ti pa daš link od mini display-a.
Zdaj moraš samo še s svojo miško in tipkovnico delat, jaz tega ne morem icon_rolleyes
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #8 dne: 09. Avgust 2010, 12:34:37 »

Lahko, oddaljena pomoč Cheesy
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 09. Avgust 2010, 19:10:00 »

Lahko, oddaljena pomoč Cheesy

Izvoli  Grin
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #10 dne: 09. Avgust 2010, 23:01:37 »

 icon_rolleyes
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #11 dne: 13. Avgust 2010, 12:06:45 »

Sem ugotovil, da če dam tale minidisplay v sliko z webcam-a, da vseskozi opozarja, da je premalo spomina, potem pa vse zašteka, ne deluje ne wswin in ne webcamxp, ko pa dam ta minidisplay vn pa vse normalno deluje, tako, da bom najverjetneje dal ta minidisplay v sliko zopet, ko nadgradim spomin oz. rame v pc-ju. shrug

p.s. - @max, a maš kaj spomina za pc oz. ram-a tudi kaj na razpolago, samo se bojim, da teh ramov za moj predpotopn pc ni več, no ja morda se bodo pa le našli icon_question shrug
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #12 dne: 13. Avgust 2010, 15:54:21 »

p.s. - @max, a maš kaj spomina za pc oz. ram-a tudi kaj na razpolago, samo se bojim, da teh ramov za moj predpotopn pc ni več, no ja morda se bodo pa le našli icon_question shrug

En teden si prepozen Tongue Ker nimam več tastarih matičnih v compih, sva ravno zadnjič s sinom imela čistilno akcijo, pa so bili tudi trije rami 1x1G in 2x512MB(tisti taveliki) med njimi shrug
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #13 dne: 08. September 2010, 10:23:42 »

Citiraj
Sicer si pa tako vprašal, da sploh ne vem kaj si vprašal
Če misliš na Live view preko XP, rabiš orenk računalnik, boljšo grafično, hitrejši procesor in hitrejšo linijo!
Ne, max, nisem mislil tega, jaz sprašujem, če je smiselno imeti inštaliran program webcamxp na računalniku in s pomočjo tega programa pošiljati sliko na spletno stran, ker tako ali tako vemo, da IP kamere lahko prenašajo sliko brez uporabe tovrstnih programov, sprašujem pa to zato, ker jih veliko jamra, da požre ta program veliko spomina, meni sicer zadeva kar stabilno deluje, zanima me pa ali so možne kakšne posledice na daljši rok za pc, če bi požrlo preveč spomina al kako je s tem, mi je pa boljše prenašati sliko na spletno stran s tem programom, saj lahko nastavljam interval osveževanja slike, če dam pa direkt povezavo, se pravi s kamere na modem se pa potem slika vseskozi osvežuje oz. je po defaultu interval osveževanja na vsako sekundo (če v browserju klikneš osveži se potem slika osveži), ni pa live view, da ne bo pomote! icon_arrow So sicer prednosti in slabosti, npr. prednost webcamxp je, da lahko nastavim poljuben interval osveževanja slike, slabost je pa ta, da če pc preneha delovati, da se slika potem seveda ne osvežuje, prednost pri direktnem prenosu slike, se pravi iz kamere na modem je pa v tem, da, če je npr. pc izklopljen, da se slika vseeno prenaša na spletno stran, slabost pa kot sem že dejal, ne da se nastaviti intervala osveževanja oz. se slika osvežuje vsako sekundo, no mogoče pa to sploh ni tako slabo, bom še razmislil, prosim pa še za vaše nasvete icon_arrow
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #14 dne: 08. September 2010, 12:08:09 »

........ bom še razmislil, prosim pa še za vaše nasvete icon_arrow


Bo res najbolje tako! Najprej se odloči kaj sploh bi rad imel!
Drugi korak je, kaj bi ti rad, da bi drugi videli!
Tretji korak, se pa odločiš kaj boš naredil.

Blaž, če ima kamera osveževanje na vsako sekundo, je to že praktično live view, ne si mislit, da je slika v živo preko računalnika kot film, razen če imaš opremo za par tisoč € shrug
Če ti preko IP dela OK, ne vem zakaj nalagaš na XP icon_question
Prijavljen

Strani: [1] 2 3 ... 5
Natisni
Pojdi na: