Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaWEB kamereWebcamXP
Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Avtor Tema: WebcamXP  (Prebrano 72218 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
polo
Gost
« Odgovori #45 dne: 09. September 2010, 22:14:00 »

Ok malo resnosti, čeprav mi  gre na smeh.
Ne vem sicer kakšen računalnik imaš ampak, če imaš tipko za vklop PC-ja takšno, ko jo pritisneš ostane notri je to čist simpel zadeva. Dokupiš samo še časovno uro in problem je rešen. Nastavljaš po želji. jast sem imel takšno tipko in ko je zmankalo štroma se je PC prižgal sam.

Če maš pa tisto.ki jo pritisneš in ne ostane pritisnjena pa "mislim" da se da to nastavit v BIOSU. Probal nisem a vem,da je to enkrat nekdo o tem govoril.
Mogoče bi delovalo tudi,če bi na tej tipki naredil stik  icon_question
Seveda tudi v tem primeru rabiš časovno uro.
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #46 dne: 09. September 2010, 22:17:49 »

Sem že tudi poizkusil s časovno uro pa ji ni za zaupati, enkrat se vklopi, enkrat ne... glede biosa so pa baje zelo zaguljene nastavitve, v to se pa še uni ta najbolj vešči računalničarji ne spuščajo... icon_rolleyes
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #47 dne: 09. September 2010, 22:27:12 »

Ne vem kakšno uro si imel (upam,da ne kakšne analogne),ampak ta moja ima funkcijo,ki se vklopi lahko tudi poljubno... To si ti imel verjetno vklopljeno,zato si pa mel težave.
Bios pa spet ni tako huda reč...

Ok iz tega primera "Ekolog in računalniki" se jast umikam.  icon_banned
Pa dobre živce želim ostalim  icon_mrgreen

Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #48 dne: 10. September 2010, 09:38:57 »

Jaz pa vidim tukaj samo brezvezno kompliciranje in en del lenobe - biti komot. Človek, a je tako težko ugasnt pa pržgat računalnik?? Če te pa naslednji dan ne bo doma, ga pa pržganga pustiš banghead
Tisto z ekologijo in varčevanje ali privarčevani energiji je tralala....... če 2x prdneš boš več škode nardil naravi, kot pa da ti računalnik cel dan laufa
Jaz se tudi umikam iz te debate icon_kava
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #49 dne: 10. September 2010, 10:29:38 »

Jaz se tudi umikam iz te debate icon_kava

Ma ne!!! Jaz se pokam po kolenih od smeha,vi pa zdaj prekinjate program! Sad
Šeeeeee!!!! icon_lol
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
amedve1
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-01-12
Sporočila: 109

Lokacija: Trbovlje

WWW
« Odgovori #50 dne: 10. September 2010, 11:09:30 »

Tako, kot so svetovali ostali, obstaja možnost z mehansko uro. Dejstvo je tudi, da že sam BIOS (seveda je odvisno od tega, čigav je) omogoča to:

Automatic Power Up : This feature, if enabled, lets you designate a specific time each day when the PC will turn itself on. If that's useful to you, set it to Enabled. Otherwise, I recommend Disabled.

Glede na to, da si začetnik, še ena taka stran za začetnike. http://www.tomshardware.com/reviews/bios-beginners,1126-8.html

Sicer se načeloma v BIOSu tudi ob kakšni napačni nastavitvi ne zgodi nič drastičnega (tudi pri owerclocku), saj bios potem blokira izvajanje "norih" nastavitev. Še nisem srečal nikogar, ki bi iz biosa skuril računalnik (ja, ja, pred desetimi in več leti se je tudi to dalo icon_mad), bilo jih je pa veliko, ki niso znali priti nazaj v bios. Za vsak slučaj, če se boljiš, da boš naredil kaj narobe, poglej v navodila (ali poguglaj za: "oznaka matične plošče" bios settings) za svojo matično ploščo, katero tipko (ali kombinacijo tipk) je potrebno držati ob vklopu računalnika, da se ti bios povrne v Factory settings.

Sicer nisem kak navdušen ekolog, da bi se razburjal zaradi tistik nekaj "kapljic" CO<sub>2</sub>, ki jih povzroči moj računalnik. Bolj gre za ekonomski vidik, ki se v denarnici kar pozna. Sploh pri tistih ki gonite mašine z vrednostmi 120W (in več). In zakaj ne bi bil računalnik na OFF, če ga nihče ne uporablja?
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #51 dne: 10. September 2010, 11:10:04 »

Ne vem kakšno uro si imel (upam,da ne kakšne analogne),ampak ta moja ima funkcijo,ki se vklopi lahko tudi poljubno... To si ti imel verjetno vklopljeno,zato si pa mel težave.
Si imel v mislih digitalno verjetno, digitalno sicer tudi imam ampak to je šele ena cela znanost icon_eek icon_eek icon_lol icon_lol, to ko si ti rekel, da se lahko vklopi poljubno (sedaj pišem za analogno mehansko uro oz. po domače povedano tista, ko se suče pa ko ima tiste zobce, ko so dol obrnjeni zadeva lavfa, ko so gor obrnjeni je pa off). Sedaj pa še tist vražji knof rdeč, ko ga lahko vklopiš na on ali pa na off, verjetno sem tu imel kaj narobe, ne vem v čem je tu fora, ali ga moram imeti vseskozi na on ali na off, verjetno je tu kakšna fora, da se mi potem zjutraj računalnik ni znova zagnal icon_question shrug
« Zadnje urejanje: 10. September 2010, 11:12:31 od Ekolog » Prijavljen
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1504


Lokacija: Zatolmin - 260m

WWW Email
« Odgovori #52 dne: 10. September 2010, 11:55:25 »

In po enem poskusu si ugotovil, da stvar ne dela.
Če bi rad preveril samo delovanje stikalne ure, namesto računalnika priklopi kaj drugega (svetilko, radio, fen, sesalec, ...  icon_haha), obvezno pusti vklopljeno, pa boš zjutraj videla ali slišal, če se je stvar samodejno vklopila. (Če dela s sesalcem, bo tudi z računalnikom)
Seveda pa teh stvari ne počenjaj, ko te ni doma.

Ko preizkusiš stikalno uro, greš na naslednjo komponento - računalnik.
Prijavljen


Mejte se radi
Aquatic
Član VD ZEVS
Stratus
*
Prisoten Prisoten

RD: 1977-06-13
Sporočila: 4726


Lokacija: Trnje,Škofja Loka, 395 nmv

WWW
« Odgovori #53 dne: 10. September 2010, 12:37:07 »

Branje te teme me res nasmejalo, kot tista češka risanka kjer nastopata "ta lesena" A je to. icon_haha
Prijavljen

Davis Vantage Pro2
Ekolog
Gost
« Odgovori #54 dne: 10. September 2010, 12:57:24 »

In po enem poskusu si ugotovil, da stvar ne dela.
Če bi rad preveril samo delovanje stikalne ure, namesto računalnika priklopi kaj drugega (svetilko, radio, fen, sesalec, ...  icon_haha), obvezno pusti vklopljeno, pa boš zjutraj videla ali slišal, če se je stvar samodejno vklopila. (Če dela s sesalcem, bo tudi z računalnikom)
Seveda pa teh stvari ne počenjaj, ko te ni doma.

Ko preizkusiš stikalno uro, greš na naslednjo komponento - računalnik.
Ne ne ni bil en sam poskus, sem kar večkrat poskusil pa se je eno jutro pc prižgal spet naslednje jutro ne... bom najverjetneje to kar programsko rešil, saj bi z BIOS-om tudi poskusil, samo če bi vedel kako se sploh notr v BIOS pride... icon_rolleyes icon_question shrug
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #55 dne: 10. September 2010, 13:11:56 »

Ma ne!!! Jaz se pokam po kolenih od smeha,vi pa zdaj prekinjate program! Sad
Šeeeeee!!!! icon_lol

Ok Pihe, naj ti bo ampak zdaj se pa več res tu ne oglašam.  Grin

Ekolog, resetiraš računalnik in vsake pol sekunde pritisneš tipko delete dokler nisi v BIOSU.
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #56 dne: 10. September 2010, 13:50:58 »

Ne ne ni bil en sam poskus, sem kar večkrat poskusil pa se je eno jutro pc prižgal spet naslednje jutro ne... bom najverjetneje to kar programsko rešil, saj bi z BIOS-om tudi poskusil, samo če bi vedel kako se sploh notr v BIOS pride... icon_rolleyes icon_question shrug

Blaž.Ne 1x, 100x smo ti rekli,da ne šlataj zadeve,ko enkrat funkcionira!!! icon_arrow
A zdaj bi rad še PC zjebal,al kaj?!
Pa vsi računalniško podkovani fantje na forumu ne bodo zadost,da ti spet v življenje obudijo,to kar kaniš ti zaradi svoje komotnosti zdaj zmiksat. banghead
Pusti pri miru in naredi,kot so ti že svetovali pred tem.
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
Ekolog
Gost
« Odgovori #57 dne: 10. September 2010, 13:54:30 »

Ne ne, v BIOS-u sploh ne mislim kaj šarit icon_arrow icon_rolleyes smash, bom pa verjetno inštaliral tist task program ter potem tam nastavil...

S programsko uro se pa sploh ne mislim več ubadat... icon_rolleyes icon_kavabanga icon_bird

Pihe, pa to je šele začetek, ka misliš kolk vprašanj bo šele potem, ko dobim Davis-ko (kmalu, prav kmalu drool icon_cool...) icon_lol icon_lol, jaz bom izumil nov weatherlink icon_eek icon_haha icon_lol
« Zadnje urejanje: 10. September 2010, 13:56:20 od Ekolog » Prijavljen
Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 661

Lokacija: Cven, 175 m n.m.

Email
« Odgovori #58 dne: 10. September 2010, 14:08:04 »

Pihe, pa to je šele začetek, ka misliš kolk vprašanj bo šele potem, ko dobim Davis-ko (kmalu, prav kmalu drool icon_cool...) icon_lol icon_lol, jaz bom izumil nov weatherlink icon_eek icon_haha icon_lol

Če tole po kakšnem čudnem naključju bere kdo iz Davisa (pri Ekologu nikoli ne veš...), ti bodo poslali Davisko že zvezano z računalnikom pa še enga črnca, da ti bo vsako jutro vklopil in zvečer izklopil PC. Ker pa si Ekolog, bo verjetno PC brez ventilatorja, pa bo tisti črnec imel pahljačo...

LP Ciril
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #59 dne: 10. September 2010, 14:57:34 »

No, da vsaj napišem kako je to možno izvesti.

Osebno imam doma wrt54gl wifi router,ki je nonstop prižgan na katerem lahko izvedem WOL(WakeOnLan) komando.
To enostavno vnesem v router npr kot  wol -i IP_racunalnika MAC_naslov_kartice
To lahko vnesem pod cronjob ter napisem ob kateri uri naj se ta komanda požene.

Na drugi strani pa mora PC omogočati WOL, to pa se lahko vidi/nastavi v BIOSu.
Za na konec bi na PCju ustvaril en .cmd ali .bat ki bi programe pred izklopom ugasnil in izvršil pravilen shutdown.

To je to...
Prijavljen

Strani: 1 2 3 [4] 5
Natisni
Pojdi na: