Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaWEB kamereWebcamXP
Strani: 1 [2] 3 4 5
Natisni
Avtor Tema: WebcamXP  (Prebrano 40960 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Ekolog
Gost
« Odgovori #15 dne: 08. September 2010, 13:06:54 »

Evo bom malce poenostavil no icon_arrow icon_lol icon_lol

Na tem linku se slika osvežuje vsako sekundo (povezava kamera-modem in nato direktno na spletno stran) icon_arrow

Link sem odstranil, aktualen je spodnji link, hvala za razumevanje icon_arrow

Na tem linku se pa slika prenaša s pomočjo programa webcamxp na spletno stran vsakih 5 minut icon_arrow

http://meteovelenje.slohosting.com/cam_1.jpg

Oboje deluje perfekt, tako, da se je kar težko odločit katero povezavo naj pustim, če pustim ta drugo tista ta prva tako ali tako ostane, ker iz ta prve vse skupaj izhaja, bom najverjetneje ta drugo kar ukinil icon_question shrug
« Zadnje urejanje: 08. September 2010, 13:42:12 od Ekolog » Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1557

LFC :)

« Odgovori #16 dne: 08. September 2010, 13:37:49 »

Prvo pustis samo ce imas zadovoljivo pasovno sirino kajti ko gre enkrat link po forumu, na razne strani in ob vremenskem dogodku k folk gleda kamere, ti lahko mocno obremeni internet doma :]
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #17 dne: 08. September 2010, 13:40:42 »

Hvala za nasvet TgT, bom kar ta drugega pustil, ker pozimi bo vse skup dol padlo, sploh če bo huda zima icon_lol icon_lol shrug icon_arrow
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #18 dne: 08. September 2010, 19:27:49 »

Zanima me, če ima program webcamxp možnost samodejnega izklopa ter vklopa, sem malo gledal v opciji scheduler (urnik) pa ne vem, so pa naslednje možnosti: start auto FTP, stop auto FTP, start auto gallery, stop auto gallery, connect source, disconnect source, grab source..., ker dobro bi bilo npr. da ga nastavim na interval osveževanja od sončnega vzhoda do zahoda oz. od določene ure pa do določene ure, da bi se npr. zvečer samodejno izklopil in nato zjutraj zopet samodejno vklopil, ker ponoči je res brezveze, da se osvežuje slika in troši spomin... icon_question shrug
« Zadnje urejanje: 08. September 2010, 19:29:39 od Ekolog » Prijavljen
fotr
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 12

« Odgovori #19 dne: 08. September 2010, 20:55:17 »

Ne, max, nisem mislil tega, jaz sprašujem, če je smiselno imeti inštaliran program webcamxp na računalniku in s pomočjo tega programa pošiljati sliko na spletno stran, ker tako ali tako vemo, da IP kamere lahko prenašajo sliko brez uporabe tovrstnih programov, sprašujem pa to zato, ker jih veliko jamra, da požre ta program veliko spomina, meni sicer zadeva kar stabilno deluje, zanima me pa ali so možne kakšne posledice na daljši rok za pc, če bi požrlo preveč spomina al kako je s tem, mi je pa boljše prenašati sliko na spletno stran s tem programom, saj lahko nastavljam interval osveževanja slike, če dam pa direkt povezavo, se pravi s kamere na modem se pa potem slika vseskozi osvežuje oz. je po defaultu interval osveževanja na vsako sekundo (če v browserju klikneš osveži se potem slika osveži), ni pa live view, da ne bo pomote! icon_arrow So sicer prednosti in slabosti, npr. prednost webcamxp je, da lahko nastavim poljuben interval osveževanja slike, slabost je pa ta, da če pc preneha delovati, da se slika potem seveda ne osvežuje, prednost pri direktnem prenosu slike, se pravi iz kamere na modem je pa v tem, da, če je npr. pc izklopljen, da se slika vseeno prenaša na spletno stran, slabost pa kot sem že dejal, ne da se nastaviti intervala osveževanja oz. se slika osvežuje vsako sekundo, no mogoče pa to sploh ni tako slabo, bom še razmislil, prosim pa še za vaše nasvete icon_arrow

Ko ti bo požrlo ves spomin bo na vrsti procesor in matična.Kar poglej ,jo verjetno že nekaj manjka.Na koncu bo ostalo samo še ohišje in nato prazna miza icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol icon_lol
Pa kaj človek se ti delaš budalo ali si diplomiral iz zafrkavanja folka icon_eek banghead banghead banghead
Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #20 dne: 08. September 2010, 22:34:40 »

Tisti, ki uporabljate za zajem slike s spletne kamere program webcamXP in ki veste kje se oz. če se sploh da nastaviti avtomatski izklop ter vklop programa webcamXP ob določeni uri, mi lepo prosim svetujte prek zasebnega sporočila, lahko pa tudi v tej temi.

Hvala in lep pozdrav, Blaž wavey
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7911

WWW Email
« Odgovori #21 dne: 09. September 2010, 10:26:56 »

Saj veš da imaš sheduler tam notri smash
Klikni daily mode, pa si tam naštimaj.
Pa tudi preko IP-ja se da naštimat. V HTTP internal server --> HTTP post upload, ti lahko osvežuje vsako sekundo ali pač koliko naštimaš in ti isto zasede prostora kot sedaj!

Pišuka ste nekateri leni icon_banned
Več ti pa ne morem povedat, ker moreš sam začet klofat po tipkovnici in to nardit smash
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1557

LFC :)

« Odgovori #22 dne: 09. September 2010, 12:20:43 »

@Max, mene pa zanima kako se odtoči na WCju?  shrug
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #23 dne: 09. September 2010, 19:18:54 »

Citiraj
Saj veš da imaš sheduler tam notri. Klikni daily mode, pa si tam naštimaj.
Kot kaže me zopet nisi najbolje zastopil kaj hočem, ja max, vem, da obstaja opcija scheduler in da se lahko nastavi od kdaj do kdaj se slika prenaša na strežnik oz. na spletno stran icon_rolleyes, ampak jaz sprašujem, če obstaja možnost, da bi se program zvečer samodejno izklopil ter potem zjutraj zopet samodejno zagnal, da mi ne lavfa brezveze celo noč icon_question shrug Pa hvala za morebiten odgovor shrug
Prijavljen
alze
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 660

« Odgovori #24 dne: 09. September 2010, 19:25:33 »

Kot kaže me zopet nisi najbolje zastopil kaj hočem, ja max, vem, da obstaja opcija scheduler in da se lahko nastavi od kdaj do kdaj se slika prenaša na strežnik oz. na spletno stran icon_rolleyes, ampak jaz sprašujem, če obstaja možnost, da bi se program zvečer samodejno izklopil ter potem zjutraj zopet samodejno zagnal, da mi ne lavfa brezveze celo noč icon_question shrug Pa hvala za morebiten odgovor shrug

Poskušaj s programom Z-Cron (http://www.z-cron.com/). Jaz z njim izklopim zvečer program za zajem slike iz kamere, vsakih nekaj ur arhiviram (zipiram) history.dat datoteko, samodejno izklopim ponoči računalnik ... Ima ogromnih že vgrajenih funkcij za samodejno izvajanje ob določeni uri.
Prijavljen

<- Klik
polo
Gost
« Odgovori #25 dne: 09. September 2010, 20:21:25 »

Ne poznam programa (še) ampak kaj nimaš za nastavljat vklopi in izklopi(ura)?
A mogoče lahko izbiraš tudi po dnevih v tednu?
Saj ko mu narihtaš timer ne bo prenašal podatkov na strežnik.
In če te prav razumem, bi ti še rad,da se program komplet izklopi?

Prijavljen
Ekolog
Gost
« Odgovori #26 dne: 09. September 2010, 20:24:02 »

Citiraj
In če te prav razumem, bi ti še rad,da se program komplet izklopi?
Tako je, to bi rad icon_wink

Drugače pa ja, lahko nastavljam od kdaj do kdaj se slika prenaša na strežnik oz. na spletno stran, lahko izbiram tudi po dnevih v tednu... samo nisem pa nikjer zasledil, če oz. kje se program samodejno izklopi ter samodejno vklopi icon_question shrug
Prijavljen
polo
Gost
« Odgovori #27 dne: 09. September 2010, 20:33:19 »

Če vklopiš timer, da ti ne pošilja podatke na strežnik a lahko v živo še vedno spremljaš sliko na računalniku?
Prijavljen
march
Član VD ZEVS
Altokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1970-10-01
Sporočila: 839

Email
« Odgovori #28 dne: 09. September 2010, 20:40:15 »

Tako je, to bi rad icon_wink

Drugače pa ja, lahko nastavljam od kdaj do kdaj se slika prenaša na strežnik oz. na spletno stran, lahko izbiram tudi po dnevih v tednu... samo nisem pa nikjer zasledil, če oz. kje se program samodejno izklopi ter samodejno vklopi icon_question shrug

Torej za izklop programa webcamxp.exe napraviš batch file npr. taskkill.bat  in v editorju napišeš vrstico <taskkill /F /IM webcamXP.exe> in shraniš pod npr. taskkill.bat. Potem ta program zaženeš ob kateri uri hočeš s schedulerjem .

Lp, March
Prijavljen

Ekolog
Gost
« Odgovori #29 dne: 09. September 2010, 20:41:18 »

V samem programu sliko lahko spremljam, na spletni strani pa seveda ne, saj če npr. nastavim timer, da mi pošilja do 20:00 npr. potem bo zadnja slika prikazana na spletni strani ob 20:00... ampak to nima nobene veze s samodejnim vklopom ter izklopom programa ob določeni uri... shrug
Prijavljen
Strani: 1 [2] 3 4 5
Natisni
Pojdi na: