Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaMerilniki in instrumentiNaprava s termometrom, barometrom, vlago...
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Naprava s termometrom, barometrom, vlago...  (Prebrano 11175 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Janezj2
Gost
« Odgovori #15 dne: 17. Maj 2008, 09:32:55 »

Hvala za predlagano rešitev. V specifikacijah nisem nikjer zasledil koliko podatkov hrani predlagana naprava. To je zame zelo pomemben podatek. Ja, napravo bom namestil v hlev krav molznic. Zaradi neugodnih razmer v hlevu (prašnost) se mi zdi predlagana rešitev malo premalo robustna. Preučeval bom namreč vpliv vremenskih razmer na mlečnost krav.
Prijavljen
maestro
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 2750

klemen.crnko@yahoo.com
« Odgovori #16 dne: 17. Maj 2008, 09:45:40 »

Tole je pa zanimivo, še nisem zasledu da bi kdo to sprobavov  icon_wink  Kaj opazaš razliko v količini mleka ob različnem vremenu?
Prijavljen

Ciril
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1975-07-28
Sporočila: 629

Email
« Odgovori #17 dne: 17. Maj 2008, 09:53:34 »

Po robustnosti tele WS2300 in WS3600 ravno ne slovijo, shranijo pa 175 podatkov (WS2300) ali 1750 podatkov (WS3600). Glede merjanja T in vlage bi ti predlagol termo gumbke, ki so praktično neuničljivi, zajemajo pa tudi precejšno količino podatkov. Linki pa so že nekje na forumu, malo pobrskaj (oz. če jih kdo ima, naj jih prilepi). Sam zračni tlak pa lahko meriš tudi v hiši, je ravno takšen kot v hlevu.

LP Ciril
Prijavljen

Ciklon
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1987-06-24
Sporočila: 3108

Lokacija: Voglje, 375m n.v., cca 2 km zračne razdalje od letališča J. Pučnika (na J strani avtoceste)
humanrs@msn.com
Email
« Odgovori #18 dne: 17. Maj 2008, 09:55:36 »

Zanimivo. A boš delal kakšno diplomsko nalogo iz tega? icon_question
Mislim pa da poleg vremena treba upoštevati še lunine mene.
Prijavljen

Raj je v naravi buttrock
Janezj2
Gost
« Odgovori #19 dne: 17. Maj 2008, 11:02:39 »

Hvala za namige, bom pobrskal kaj o termo gumbih, naletel sem na zanimive merilnike, ki mi odgovarjajo a niso prav poceni:
TR-71U/TR-72U/TR-73U merilniki in zapisovalniki temperature in
vlage zraka ter zracnega pritiska

prodaja jih pa podjetje MICOM Electronics d.o.o. iz Trzina.

Ima morda že kdo izkušnje z njimi?

Hvala za pojasnilo o zračnem tlaku.

Zakaj me torej zanima vpliv temperature si lahko prebereta v temlem članku izraelskih avtorjev:
http://jds.fass.org/cgi/reprint/86/1/232?maxtoshow=&HITS=10&hits=10&RESULTFORMAT=&fulltext=cow+temperature&andorexactfulltext=and&searchid=1&FIRSTINDEX=0&sortspec=relevance&resourcetype=HWCIT

Prijavljen
Janezj2
Gost
« Odgovori #20 dne: 27. Maj 2008, 08:43:01 »

Sem se končno določil, naročil sem tole vremensko postajo:

- Vremenska postaja WS 444 PC

zraven pa še dva dodatka:
prvi za merjenje temperature, vlage, padavin in vetra, ki ga bom postavil zunaj, drugi pa za merjenje temperature in vlage, ki ga bom postavil v hlev.
Prijavljen
Janezj2
Gost
« Odgovori #21 dne: 28. Julij 2008, 07:07:27 »

Vremensko postajo WS 444 PC vsekakor ne priporočam nikomur, ki želi pridobiti kvalitetne in kolikor toliko točne podatke o vremenu. Sam imam z napravo zelo slabe izkušnje. Beleženje podatkov je prav smešno. Poleg tega, da naprava nekaj časa shranjuje in potem spet ne podatkov iz ostalih naprav, s katerimi je povezana brezžično je največji problem v beleženju časa. Ta se spreminja in preskakuje lahko tudi za 10 dni. Napravo je potrebno skoraj vedno imeti pod nadzorom in samostojno ne naredi praktično nič. Zelo velik problem so povzročale tudi žuželke, ki so se naselile v napravo za merjenje padavin, hitrosti vetra in temperature. Ta je bila tako praktično neuporabna.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7857

WWW Email
« Odgovori #22 dne: 28. Julij 2008, 07:32:04 »

@Janezj2,  za to postajo si dal praktično isto kot bi dal za WS2300, ki je tudi preizkušena s strani naših uporabnikov. Če nabavljaš nekaj, kar ni preizkušeno, pač prevzameš en riziko shrug
Ti si potegnil to varianto, ker nisi poslušal(upošteval) nasvetov shrug
Drugače je pa z vsemi postajami tako, da je potrebno tudi njihovo vzdrževanje icon_arrow
Tudi v naših se naselijo žuželke in mrčes, tako da je nujen občasni pregled in po potrebi čiščenje.

Enkrat je že @URŠA napisal: Postajo lahko ima vsak, ki ima nekaj viška denarja, vendar z nakupom in
postavitvijo le te, potegne za seboj tudi nekaj obveznosti, če hočeš imeti vredu podatke.
Pa je lahko to WS, WMR ali pa Davis icon_arrow

Prijavljen

Janezj2
Gost
« Odgovori #23 dne: 28. Julij 2008, 08:55:34 »

Glavni razlog, zakaj se nisem odločil za WS2300 je v sposobnosti shranjevanja podatkov (175 podatkov). Tu je WS 444 PC precej boljša (3200 zapisov). Drugi razlog je v 4X večjem brezžičnem dometu WS 444 PC v primerjavi z WS2300.
Sem pa prezrl predlog @Cirila, ki mi je predlagal termo gumbke.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 7857

WWW Email
« Odgovori #24 dne: 28. Julij 2008, 09:13:18 »

Glavni razlog, zakaj se nisem odločil za WS2300 je v sposobnosti shranjevanja podatkov (175 podatkov). Tu je WS 444 PC precej boljša (3200 zapisov). Drugi razlog je v 4X večjem brezžičnem dometu WS 444 PC v primerjavi z WS2300.
Sem pa prezrl predlog @Cirila, ki mi je predlagal termo gumbke.

Tisti domet, ki ga pišejo v reklamah za postaje iz Conrada je Blablablablabla....  icon_rolleyes
Kitajci vložijo v reklamo več kot pa v izdelek icon_arrow
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803

« Odgovori #25 dne: 28. Julij 2008, 10:10:25 »

Tisti domet, ki ga pišejo v reklamah za postaje iz Conrada je Blablablablabla....  icon_rolleyes
Kitajci vložijo v reklamo več kot pa v izdelek icon_arrow

Kitajci in ostali diagonalookci običajno v izdelek vgradijo samo delo (večinoma) mladoletnih oseb. Reklamo imajo na vesti Amerji in Evropejci. icon_arrow
Še nekaj: Na splošno njihovi izdelki niso toliko zanič, kot bi mogoče sklepal tisti, ki bere(predvsem) mene. icon_haha Zadeva je v tem, da je to masovna proizvodnja nekvalificiranih oseb, ki so priučene, da na izdelku zmontirajo samo en sklop(za ostalo seveda pojma nimajo).In, če tu kiksnejo, pol imamo take veselice na forumu, kot jih pač imamo. shrug
Tako na oko bi rekel, da več kot 80% teh izdelkov deluje v redu. icon_wink
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
_Roba_
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 271

roba@siol.com
WWW Email
« Odgovori #26 dne: 28. Julij 2008, 23:51:21 »

Jaz tud mam eno WS444,ki sem jo kupil za 2€  icon_lol In mi deluje ok...Kljub temu,da je cela natunana Cheesy
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: