Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumZnanost in reportažeZanimivi člankiDiplomska naloga na temo vremena in podnebnih sprememb
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Diplomska naloga na temo vremena in podnebnih sprememb  (Prebrano 741 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 8637

Email
« dne: 11. Januar 2023, 22:04:00 »

Objavljam povezavo do moje diplomske naloge na temo vremena in podnebnih sprememb, v kateri je med drugim omenjeno tudi Vremensko društvo Zevs oz. forum, GEOSTIK, opisani so standardi merjenja določenih vremenskih spremenljivk ipd.

Če koga zanima lahko malo pogleda:
https://drive.google.com/file/d/1jU_fmvmtXj0mZEUd3pDlnAtTPGYhqr7Q/view?usp=sharing
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5014

Email
« Odgovori #1 dne: 12. Januar 2023, 09:55:34 »

Dobro narejena diplomska, z enim bistvenim pomislekom - ne moreš karkoli trditi o globalnih spremembah, če si meril izključno v eni sami točki na celem svetu in to zgolj 10 let.
V znanstvenem delu ne moreš kar vleči nekih zaključkov, do katerih nisi prišel z meritvami in dokazi. Torej v zaključku lahko trdiš zgolj to, da se v zadnjih 10 letih na tvoji lokaciji podnebje ni kaj bistveno spremenilo.
Prijavljen
gregach
Član VD ZEVS
Cumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 8637

Email
« Odgovori #2 dne: 12. Januar 2023, 13:25:12 »

Pa dobro no ... Milslim, da je logično, da ni za pričakovati, da bom z eno dipl. nalogo na "kmetijskem" faksu potrdil/ovrgel podnebne spremembe.  icon_haha
Posledično naloga tudi nima neke znanstvene vrednosti.

Mogoče sem v zaključku res malo preveč posplošil zadeve, že zaradi same diplomske, da ne bo vse ostalo "v luftu" ...
Sem pa tudi napisal, da je opazovano obdobje prekratko ter da podnebnih sprememb ni mogoče zanikati, je pa vprašanje, kaj je vzrok zanje.
Prijavljen

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: