Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaMerilniki in instrumentiFroggit/Ecowitt DP300 anemometer
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Froggit/Ecowitt DP300 anemometer  (Prebrano 610 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 354

« dne: 15. Maj 2022, 18:08:59 »

Pozdravljeni,

če se kdo odloča o nakupu vremenske postaje ali samo dodatnega/nadomestnega merilnika za veter, mu bo mogoče to kaj v pomoč. Včeraj sem dobil senzor DP300, ki se prodaja pod blagovno znamko Froggit. Senzor združuje:
* merilnik za smer, hitrost in sunke vetra
* merilnik osvetljenosti (lux, pretvorba tudi v W/m2)
* merlnik UV indeksa

Povezava do spletne trgovine: https://www.froggit.de/product_info.php?info=p463_dp300-wireless-solar-supportet-anemometer-with-uv-light-sensor.html

Merilnik uporablja solarni panel za napajanje, za rezervo pa ima še AA baterijo (jaz sem dal Ultimate Lithium Power, ki je bistveno boljša za nizke temperature). Glede na ceno (<80 EUR) od senzorjev osvetljenosti ter UV indeksa ne pričakujem kaj dosti, zato pa več od anemometra; za to sem ga tudi kupil. Podatek o vetru se osvežuje v približno 16-sekundnem intervalu.

Za zbiranje podatkov je potrebno imeti še t.i. WiFi Smart Hub (DP1500, 50 EUR), ki te podatke prepošilja: direktno na Weather Underground, v oblak Ecowitt ali pa na nek lokalni server, ki ta podatke zna sprejeti.

V lokalnem omrežju (wifi) so podatki dostopni in jih znata brati weewx in Weather Display (verjetno še kakšen drug program). Ker pa bom imel merilnik nameščen na drugi lokaciji, bom podatke pošiljal v oblak na Ecowitt. Tam se podatki osvežujejo in shranjujejo na minuto. Do podatkov se da dostopati z ustrezno kombinacijo ključev (APP KEY in API KEY), ki jih zgeneriraš na svojem Ecowitt računu. Napisano imam python skripto, ki teče pri meni doma in te podatke zahteva vsako minuto ter jih beleži v lokalno datoteko.
Na enak način imam urejeno tudi zbiranje podatkov o vlažnosti tal in deluje brez težav že par mesecev.

Anemometer je trenutno postavljen na domači lokaciji, da uredim vse detajle z zbiranjem podatkov, kasneje pa ga bom preselil na gasilski stolp, kjer bom menjal prejšnji merilnik Weatherflow.

Če koga zanima kaj več, naj kar napiše.
Prijavljen

www.vremetolmin.si (Vantage Pro2,Airlink,Boltek,Microsferics V5)
www.i-tech.si/vreme (Vantage Vue)
komar
Altokumulus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 778

« Odgovori #1 dne: 15. Maj 2022, 19:39:35 »

Ni podatka o merjenju sunkov vetra (odzivnost, trajanje intervala). shrug Ko boš sprobal, napiši. Najbrž boš tudi opravil primerjavo z obstoječim, preden boš menjal?
« Zadnje urejanje: 15. Maj 2022, 19:43:53 od komar » Prijavljen

Popravila vseh znamk mobitelov in računalnikov: https://m.facebook.com/Cegla-Servis-100182751898460/
Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #2 dne: 16. Maj 2022, 05:57:54 »

Podatek o vetru se osvežuje v 16,5 sekundnem intervalu. Točno kako senzor izlušči sunek in trenutno hitrost, ne vem. Predvidevam (!), da DP300 poroča DP1500 maksimalno hitrost v zadnjem intervalu, DP1500 nato dela povprečje in zadrži maksimalno vrednost ter vse skupaj pošlje v oblak.
Primerjalnih testov ne bom delal ampak kar zaupal specifikacijam. Senzor Weatherflow ima sicer nekaj bonbončkov, vendar mu (sploh kar se višjih hitrosti tiče) ne zaupam.
Prijavljen

Tminc
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #3 dne: 24. Maj 2022, 08:01:57 »

Merilnik je od sobote nameščen na gasilskem stolpu in deluje bp. Podatki so tudi na moji spletni strani po enakem kopitu kot prejšnji z Weatherflow.
Ko bo močneje pihalo, bom javil, kako se obnese.
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: