Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeVegetacijaVEGETACIJA 2021
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Avtor Tema: VEGETACIJA 2021  (Prebrano 38944 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Matej1998
ZEVS napovedovalec
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1998-09-10
Sporočila: 1443


Lokacija: Zgornje Škofije, Koper (170 m)
Vreme je in bo!


Email
« Odgovori #30 dne: 16. Maj 2021, 23:11:54 »

Tudi pri nas imamo podoben problem. Očitno jim gre to muhastno deževno vreme na roke.
Prijavljen

Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.
lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2822

Lokacija: Lesce

« Odgovori #31 dne: 29. Junij 2021, 06:55:47 »

berem, da nekateri tudi zalivate drevesa v tem obdobju. Osebno sem včeraj isto razmišljal, vednar na koncu glede na to , da imajo drevesa (jablane, hrušle, koščičarji) korenike 60cm + globine, mislim, da jezemlja na ej globini še kar vlažna. Sem pa pošropil listje z minerali in se je obarvalo nazaj. Ali resno mislite, da je potrebno drevesa že zalivati?
Prijavljen

računalnik
Stratokumulus

Prisoten Prisoten

RD: 1985-07-11
Sporočila: 3281

Lokacija: Bled

« Odgovori #32 dne: 29. Junij 2021, 07:24:02 »

Odvisno od terena.
Jaz sem včeraj prvič zalil. Zdej bom to počel 2x tedensko.
Imam pa sajeno na strmini, kamor se popoldan upre sonce. 20cm zemlje, nato mix zemlja, kamenje, skale.
Prijavljen
Smučar
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 5511


Lokacija: Notranje Gorice pri LJ (300 m.n.v.)

Email
« Odgovori #33 dne: 29. Junij 2021, 08:36:44 »

berem, da nekateri tudi zalivate drevesa v tem obdobju. Osebno sem včeraj isto razmišljal, vednar na koncu glede na to , da imajo drevesa (jablane, hrušle, koščičarji) korenike 60cm + globine, mislim, da jezemlja na ej globini še kar vlažna. Sem pa pošropil listje z minerali in se je obarvalo nazaj. Ali resno mislite, da je potrebno drevesa že zalivati?
Jaz imam sadno drevje na pasu 2m trave med bajto in škarpo, pa še malo nagnjeno. Vode gre takoj, pa še delno je zakrito z napuščem, tako da je čista suša tam. Trave praktično ni več tam. Dam 10L/dan vsakemu drevescu, je pa res da so mala, ker jih ornk obrezujem, ni placa.
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5057


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #34 dne: 01. Julij 2021, 10:38:55 »

Zadnji "dež" smo imeli nazadnje 6 Junija, ko smo dobili 18.0mm padavin. Potem pa....suša.
Silaža in seno se je hitelo pospravljati, ker se ni računalno na tako "dolgo" obdobje suhega vremena. 
Sreča za tiste, kateri živijo poleg rek in potokov, da lahko točijo vodo za zalivanje vrtov.... Letos je ta sreča, da je vodna bilanca še vedno visoka.
Gledam naš fižol in sosedov.  Jaz ga vsak dan zalivam(ali vsak drug dan) in je lep in bogat....sedaj gre v cvetenje. Medtem ko ima soseda, ki ga ne zaliva, nekaj listkov na steblih. No...druga pesem je krompir.... štible in pa nekaj perja.... toliko da lahko rečeš... in pokažeš...to je krompir. Kaj je pa notri..... pa mislim da bolj šiškasto. 
Zelje,,, vegetira, kjub temu da ga vsak dan zalivam...... korenje, čebula lepo raste.....  Sem pa porabil že cca 10m3 vode za zalivanje.
 Me je zadnjič ena druga soseda uprašal..." A še nisi obupal", pa sem ji reku....da dokler je suša in jaz zalivam  NISEM, ko bo pa toča vse sfrizirala...takrat pa bom. Do  hude ujme pa borba za  pridelek.. Cheesy ,
 No ja.... nekateri pač raje ždijo notri pred Tv-ji... in  jamrajo..... drugi pa pač... namesto tega....... zalivamo..... Cheesy  UF.....
Prijavljen
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Pojdi na: