Dvodnevni foto izlet na severno Primorsko in Gorenjsko(Kobarid,Bovec,Vršič.....)

(1/2) > >>

mat89:
Med 18-19 oktobrom sem si ogledal nekaj naravnih lepot na severnem Primorskem in deloma Gorenjskem. Sami kraji ponujajo obilo zanimivih kotičkov za fotografiranje.
Vas Kamno,in prelepa Soča

Na spodnjih fotografijah je čudovita reka Soča ter Napoleonov most pri Kobaridu.Nastal je na mestu, kjer se Soča še zadnjič stisne v ozko sotesko pred  prehodom v ravnino Kobariške kotline. Most je dobil ime, ker so čezenj  korakale francoske enote v času Napoleonovega osvajanja. Malo naprej v smeri slapa Kozjak se nahaja tudi viseč most čez reko Sočo.















Viseč most čez reko Sočo na območju Kobarida








Na poti do slapa Kozjak

Slap veliki Kozjak meni eden izmed najlepših slapov pri nas.








Slap mali Kozjak ter rimski mostiček.


Slap Virje pri Bovcu,je tudi eden izmed lepih slapov.Poleti se tukaj celo kopajo.












Moj prvi obisk Vršiča-ponedeljek 19 oktobra zjutraj(največji cestni prelaz pri nas). Kljub temu da so modelske napovedi kazale na jasno vreme, žal temu ni bilo tako.Občasno je celo rahlo snežilo. Pohod sem nadaljeval na Slemenovo špico 1911 m,kjer so kraljevali zlati macesni. Je naš edini iglavec, ki odvrže iglice. Raste do višine okoli 2000 m, v nižinah je redek. Kljub temu da ni bilo sonca,ki bi dodatno popestril pogled na pokrajino,je bila zimska idila ob skoraj pol metra snega lepa.

Pogled z Erjavčeve koče na ajdovo deklico


Pogled na Prisojnik


Pot na Slemenovo špico








Pogumni gredo kar z kolesom :icon_haha:








Žal je Jelovec zakrivala oblačnost. Tudi jezerca na vrhu Slemenove špice se zaradi snežne odeje niso vidla. Bo treba naslednje leto it še enkrat.


Pogled z vrha Slemenove špice 1911 m, na skakalnice v Planici




Pogled v dolino Tamar


Jelovec se je delno pokazal












Za konec dvodnevnega izleta si še na hitro ogledamo jezero Jasna in naravni rezervat v Kranjski Gori






Zelenci





Prvi obisk Kobarida in Posočja me je očaral nad lepotami. Veliko je še za poslikat,a v dveh dneh več ni bilo mogoče. Pogledal sem si še grad Kluže in podzemne rove, ter muzej na prostem-Ravelnik z bunkerjem. Bo pa potrebno spomladi ponovno obiskat te prelepe kraje.

regulus:
mat89, super reportaža, krasne fotke in seveda dobre ideje za izlete po zelo lepih krajih  :icon_wink:

mat89:
Hvala :icon_wink:

medovreme:
Fejst izlet in fotke! Vidim, da si se zadnje čase na slapove vrgel :)

lp, Marko

mat89:
Hvala,ja slapovi so mi res zanimivi za fotografiranje.

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran