Pestro nevihtno dogajanje v Avstriji in na severovzhodu države 29.7.2020

<< < (2/2)

mat89:
Hvala,Jernej kar prilepi noter še svoje fotke :icon_wink:

krispy123:
Super spisan report Matej. Hvala za dobro družbo. Naj omenim, da nama je precej pomagal za odločitev ali v Celovško ali kotlino pri Gradcu zelo znani čejser iz Avstrije (Clemens). Ta ima 20 let izkušenj in je že od začetka povedal seveda, da je teren gor pri Celovcu izjemno slab, kar sem seveda preučil tudi sam prej na zemljevidu in, da skoraj nikoli ni pametnih struktur. Na podlagi tega in modelov sva se odločila za kotlino v okolici Gradca, kot eno dobro začetno "točko" od koder lahko hitro odreagirama ali po avtocesti proti Koroški, ali proti jugu, ter celo proti vzhodu v smeri Gleisdorfa. Vsi skupaj smo se potem dobili na omenjeni lokaciji ob srečanju, on je potem nadaljeval isto proti Lipnici, kasneje pa je po stari cesti zavil proti Gornji Radgoni, kjer je ujel tisto drugi celico z lepimi strukturami.  Na našo srečo je severovzhodnik zamudil v spodnjih plasteh, čez dan se je na celotnem delu segrelo bolj od pričakovanja. Čimveč takšnih čejsov v prihodnje.  Sezona se seveda na celini počasi končuje, še kakšen mesec morda.
:buttrock:

Dodajam še nekaj slik iz moje strani, ostale so skoraj identične kot od Mat89, edino tisto glavno CG strelo nad Bočom sem zamudil. Top ujet dvojček. 

Moje prve prave nočne strelce letos. Malo se še lovim s nastavitvami. Bo treba malo povadit.

Nanika1991:
Kapo dol obema. Vrhunsko.  :buttrock:

regulus:
Super res!  :icon_wink:

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[*] Predhodna stran