Večerni spektakel na območju Ptuja 24-25.8.2019

(1/2) > >>

mat89:
V soboto zvečer je bila končno večerna akcija, ki je ponudila z lepimi udari strel. Družbo mi je delal Aleš(Neurje.si)

Animacija padavin

Prilagam nekaj najboljših fotk, nasplošno je bilo ujetih cca 60 strel.
Pogled z Ptuja v smeri Donačke gore, na oddaljeno nevihto. (zoom 80mm)

pogled v smeri Podlehnika

Ker je začelo zalivat in pihat močno, sva se odločila da greva v smeri Ormoža, saj je vzhodneje prožilo nove celice.
Par km, od Ptuja se ustavima v kraju Spuhlja, kjer padavin ni bilo, pa tudi vetra ni bilo omembe vrednega. Odločiva se da bova tukaj poskusila ujet kaj.
Sprva so bile strele malce preveč oddaljene

Odpeljeva se še par sto metrov naprej do makadamske ceste, sred polj,kjer imava lep pogled v smeri Hrvaške.
Lokacija slikanja

Izrez

Po dolgem čakanju, so le začele bolj bližje in intezivneje sekat

Začnejo pokat zelo blizu, adrenalin je na višku

Začelo je tudi deževat, strele pa so pokale v neposredni bližini, zato je bilo potrebno it na varno. Ker sred polja ni bilo kje za obrnit,sva šla vzratno. Jaz bolj po občutku, saj ceste nisem videl nazaj, razen ko se je pobliskalo. Enkrat sem skoraj bil v koruzi, sem pravi čas obrnil kontra ;D Strele so žgale ko noro, žal pa me je tudi Aleš z svojim avtom nabasal in poškodoval malce sprednjo masko. Ob vsem adrenalinu in slabi vidljivosti se pač tudi to zgodi. Ko le prispeva na asfaltno cesto, se odločiva da greva do bližnje pizerije, kjer je je manjša terasa, tako da se je dalo fotkat tudi ob dežju. Ujele so se res lepe,te sem pogrešal v naših koncih to poletje. Če nebi bilo karanbola,bi verjetno ujela še več strel, ki so bile takrat bližje.

krispy123:
Zakon report Matej, ful noro so pokale.
  :icon_wink: :buttrock:

Če dovoliš prilagam še nekaj mojih slik tistega večera (da bo vse zabeleženo še iz druge lokacije), poslikano iz ravnine nad Dravsko dolino v smeri Dravskega polja (okolice Maribora). Prve slike pa v smeri Koroške proti zahodu.

V smeri proti vzhodu, jugovzhodu.

Zanimivo je bilo spremljati, kako je ob prihodu nevihte iznad Dravskega polja nad ožjo Dravsko dolino, zadeva kar se tiče strel postala zelo spremenjena. Skoraj v trenutku preko Maribora, ko so sprva tolke CG strele je potem prešlo v še same CC strele. Je pa nabilo resnično veliko dozo adrenalina tisto noč, končno prava nočna akcija, ki sem jo pogrešal.

paradolf:
Končno nekaj pravih cg-jevk. Ko jih čakaš skoraj celo sezono in potem dobiš tako porcijo kar pozabiš da je bila sezona dokaj slaba.
Lep report obeh  :icon_wink:

Ko si v akciji pa se včasih zgodi tudi kaj nepredvidljivega. Jaz sem enkrat trčil v podrto krošnjo drevesa  :)

Thor:
 :icon_wink:

Neurje123:
 :clap: :icon_wink:

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran