Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeRenkforce WH 2600
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Renkforce WH 2600  (Prebrano 17500 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Mendos
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 35



« Odgovori #15 dne: 25. Julij 2019, 16:18:27 »

Očitno so težave s signalom res samo zame rezervirane. icon_lol
Tole nihanje temperature se tudi pri meni zgodi ja. Na vsake toliko časa kakšno uro ali dve konstantno skače gor in dol za približno 1 °C, potem pa se spet umiri.
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #16 dne: 26. Julij 2019, 08:46:14 »

Očitno so težave s signalom res samo zame rezervirane. icon_lol
Tole nihanje temperature se tudi pri meni zgodi ja. Na vsake toliko časa kakšno uro ali dve konstantno skače gor in dol za približno 1 °C, potem pa se spet umiri.

Na žalost nisto rezervirane samo zate. Kaže, da je to enaka postaja kot Froggit WH4000, kjer imajo nekatere postaje popolnoma enake težave - ob prvem dežju, se senzorjem spremeni ID, zato jih postaja išče še en dan, nato pa jih spet na novo registrira. Največ izkušenj s tem ima Boštjan iz Loke pri Mengšu http://vreme.lokaprimengsu.info/, ki se je na koncu razkuril in si naredil SDR postajo. Smiley

@tomazsta - seveda, za tiste, ki se spoznajo, je Davis - in tudi Weatherlink IP - enostaven. Ne moreš pa reč, da je enostaven za povprečnega uporabnika. Že z imenom Weatherlink so tako zamutili, da nikoli ne veš, kje je kaj! Pa da ne pozabim na prehod iz v1 na v2. Ojej, najenostavnejši prehod ever! Smiley
Saj ne rečem, Daviske so kar v redu, vendar so predrage za tisto, kar dobiš, vse okoli njih pa bi se dalo narest mnogo lepše, mnogo lepše in enostavnejše. Smiley
Prijavljen

Erazem
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1969-08-16
Sporočila: 3

Lokacija: Izola

Email
« Odgovori #17 dne: 25. September 2019, 21:32:24 »

Ma mene pri tej postaji (WH 2600) od nakupa odvrača že dežemer. Tale sigurno ne kaže točne količine padavin.
Za hec sem pred ~2 leti kupil tak dežemer kot samostojno enoto s notranjim prikazovalnikom. Postavil na balkon poleg klasičnega dežemera. Ob vsakem dežju je kazal celo do 70% manj padavin.  Undecided  Potem sem zadevo odprl in preizkusil za kuhinjsko mizo. Delal u nulo!!! Sem preko maila že kitajca-trgovca začel matrat s problemom, dokler mi ni kapnilo, kje je problem. Nevihte. Dež ne pada "navpično" ampak tudi pod velikim kotom in se kaplja vode razleti izven lončka. Naredil sem mu višji rob, cca. 20 mm in pol je zadeva špilala.  clap

LP! E.
Prijavljen

Lp! E.
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5056


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #18 dne: 07. Januar 2020, 08:21:53 »

Imam postajo, ki je na prvem linku. Za ta denar solidna zadeva, ki poleg osnovnih parametrov meri tudi sončno obsevanje in UV-indeks, AMPAK so stalno težave s signalom. Čeprav je notranja konzola od zunanjih senzorjev oddaljena le okrog 10 m, postaja marsikdaj izgubi signal za več ur, še posebej, če so padavine. Ob začetku dežja, nevihte, se vsakič lahko samo poslovim od signala do naslednjega dne. banghead Bojda ni težava v oddaljenosti in slabem sprejemu signala, ampak zaradi samodejnega resetiranja zunanjih senzorjev, zaradi česar jih bazna postaja potem ne zazna več.

Programček, ki je priložen zraven, lahko samodejno pošilja podatke na Weather Underground.


en velik K.? od postaje. Od vsega začetka priklopa postaje... imam težave s sprejemom signala. Ne mine dan..... da nebi bil signal "izgubljen". Velikoktat signal izgine za nekaj ur..... (trenutno  danes sem imel nazadnje m signal ob 3.30h)... potem pa mrk. GROZA..... Oddaljenost pa slabih 40m. Že pred časom sem dal antenco  "ven" iz škatlice...ampšak signal nič boljše ne sprejema. Ista pašta. Zato pa sem zagovornik KABLA med postajo in bazo. Lažje volka spodmazati, kot lovit signal po luftu.....

Skratka...... razočaranje naj postajo.
Prijavljen
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5056


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #19 dne: 17. Januar 2021, 19:37:47 »

Eh.... bedastoča od postaje .

Vseskozi se izgublja signal...... Zdej pa sem opazil da.... ko itak ni dalj časa signala..... dam baterije vn...odklopim od računalnika...da je postaja "mrtva".... potem dam baterije notri... priklopim na računalnik.... nastavim na postaji uro, datum... in edino takrat mi signal od zunanje enote takoj pride in kaže nekaj časa...... potem pa dalje MRK.

Danes je teh vremenskih postaj na stotine razničnih tipov....... ampak kar bi želel pa NI. Torej...da je kabel povezava od zunanje enote do notranje..... da je notranja enota vezana na računalnik....da se lahko igraš kasneje s podatki...... in pa da je ZANESLJIVA. Aja..pa da je zunanja enota na kablih...... da imaš lahko vetromer  višje....... dežemer (ki je bolj samemu sebi namen), temperaturni senzor v hiški..... in pa tile dodatki.. UV...al LIGHT da je nad oz ob hiški.

Danes je v preglednicah poplava vremenskih postaj...ki so ... za kar so. toliko da lahko rečejo ljudje...(Jaz mam pa doma vremensko postajo)... icon_haha icon_haha icon_haha
Prijavljen
maestro
Uprava ZEVS
Stratokumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-17
Sporočila: 3308


Lokacija: Bohinj (Bohinjska Bistrica) 507m.n.v.
klemen.crnko@yahoo.com
WWW
« Odgovori #20 dne: 18. Januar 2021, 14:58:00 »

Daj za foro sprobaj, če se signal do konzole izgubi tudi, če jo daš na prosto( ni vmes stene). To se je pri nama z Duzekom dogajalo pri ws 2600. Na balkonu je lovilo, notri pa isto kot ti omenjaš.. No samo tam je potem šlo na kabel..
Prijavljen

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5056


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #21 dne: 18. Januar 2021, 15:34:22 »

vidno polje...umes je samo okensko steklo. en d*** vse skupi.....
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #22 dne: 18. Januar 2021, 16:39:10 »

vidno polje...umes je samo okensko steklo. en d*** vse skupi.....

Meni to isto ni delalo, vsega skupaj 9m in ena šipa. Ni šans. Pa je delalo, pa ni, pa je pa ni, pa... aaaaa! Smo morali it na kabel.

Poskusi jo dat kam drugam, včasih direkt vidno polje niti ni pomembno. Morda bo za vogalom bolje delalo, kdo bi vedel?! Smiley

Sicer ws23xx, ampak to je vse isto.

Prijavljen

Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: