Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Nevihtno dogajanje na severozahodnem robu Dravskega polja (19.6.2019)
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Nevihtno dogajanje na severozahodnem robu Dravskega polja (19.6.2019)  (Prebrano 2618 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9114


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« dne: 20. Junij 2019, 10:43:00 »

Da ne bom smetil v temi trenutno vreme s preveč slikami sem se odločil pripraviti en kratek report včerajšnjega dogajanja (kljub temu, da ni bilo nič ekstremnega). Tekom popoldneva vidim, da večina celic noče preživite čez našo mejo in tako ne pričakujem nič posebnega več. Grem na kratek izlet od doma s kolesom do Pekrske Gorce kjer se nato ustalim, sem mislil it do naših sorodnikov malo pogledat. Kar hitro vidim proti severu novo proženje in hkrati mi začne še zlivat nad glavo. Seveda moker ko cucek najdem zavetje komaj pri blokih na Studencih. Nekatere slike tako imajo packe na sebi, zato se opravičujem.

Radarska slika.



Pogled proti vzhodu novonastajoče močne mutlicelične nevihte s top dežno zaveso.



Kasneje se premaknem v smeri Bohove.





Dvojna mavrica.



Proti Koroški začne prožiti nova nevihta, hitro se premaknem nazaj proti zahodu (MB-Razvanje), kjer imam dober razgled. Kar hitro začne nastajati shelf cloud s lepimi striacijami (v Mariboru shelf sezone, seveda so bili že dosti lepši, a ponudili so se lepi kontrasti). Kasneje ob prehodu vzhodneje žal razpade.













Pred odhodom proti domu nastane v smeri Boča, Donačke gore še ena močna nevihta z dežno zaveso. Sprva v oddaljenosti čakam na kakšno CG strelo, ki pa je tokrat res ni bilo.



Lp in do naslednjič, upam, da že čimprej.

 Smiley
« Zadnje urejanje: 20. Junij 2019, 10:46:09 od krispy123 » Prijavljen

Tržičan
Član VD ZEVS
Stratokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1987-07-18
Sporočila: 3713


Lokacija: Brezje pri Tržiču, 650 m.n.m.
naj bodo poplave ali suša, vreme je vedno zanimivo


Email
« Odgovori #1 dne: 20. Junij 2019, 15:38:20 »

Lep report krispy icon_cool icon_wink
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #2 dne: 20. Junij 2019, 20:12:56 »

Lepo dokumentirano  icon_wink

Imam pa eno pripombo, ker mi to takoj pade v oči, za vse ki fotodokumentirate vremensko dogajanje.
Prosim, pazite na "horizont" oziroma ravnino fotke! Opažam, da je več kot 50% fotografij postrani Roll Eyes
Če že ni iz roke naravnost, se da to enostavno naredit v post produkciji, ker vidim, da so tudi vse fotke obdelane.

Prijavljen

krispy123
ZEVS napovedovalec
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 9114


Lokacija: Bistrica ob Dravi 296 m.n.v (Dravska dolina)
Kristijan1964@gmail.com
« Odgovori #3 dne: 20. Junij 2019, 20:55:49 »

Lepo dokumentirano  icon_wink

Imam pa eno pripombo, ker mi to takoj pade v oči, za vse ki fotodokumentirate vremensko dogajanje.
Prosim, pazite na "horizont" oziroma ravnino fotke! Opažam, da je več kot 50% fotografij postrani Roll Eyes
Če že ni iz roke naravnost, se da to enostavno naredit v post produkciji, ker vidim, da so tudi vse fotke obdelane.



Hvala za pohvale max.

Se pa strinjam nekatere moje slikce so občasno malce "neravne", ob 18-15 mm objektivu nimam tega problema, ampak le ob slikanju z wide anglom (10-18 mm). Nekako zgubiš občutek za pravo horizontalo pri tem širokem kotu in je potem tukaj hitro rezultat. Občasno pa je celo tole "optična varka". Me veseli, da si izrazil svoje mnenje in bom poskusil tole popravit v prihodnje.

En članek na to temo.

Commonly seen on wide angle lenses, barrel distortion happens because the field of view of the lens is much wider than the size of the image sensor and hence it needs to be “squeezed” to fit. As a result, straight lines are visibly curved inwards, especially towards the extreme edges of the frame.

https://photographylife.com/what-is-distortion
« Zadnje urejanje: 20. Junij 2019, 20:58:25 od krispy123 » Prijavljen

paradolf
Moderator
Cumulonimbus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1971-07-11
Sporočila: 11208


Lokacija: Podgorje-Kamnik 387m.n.m. Ob gozdu 20m nad ravnino
robi.dolnicar@avtera.si
Email
« Odgovori #4 dne: 20. Junij 2019, 23:35:46 »

Lepo Kristijan  icon_wink
Prijavljen

Kdor visoko leta dalec vidi Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2
Nanika1991
Altokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 590


Lokacija: Ruše - 309 m.n.v.

« Odgovori #5 dne: 21. Junij 2019, 10:22:22 »

Lepe!  clap
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: