Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaVremenske postajeInterni spomin
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Interni spomin  (Prebrano 2162 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
chazhmy
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 17

« dne: 03. Marec 2019, 20:29:41 »

Zdravo.
Zanima me, če ima katera od postaj ranga 100-200 € tudi kaj internega spomina, da bi v primeru nedelovanja interneta shranjevala podatke in jih potem naložila na net, ko spet pride povezava. Se mi zdi, da je stara WS-2300 imela nekaj spomina.
Hvala in LP.
Prijavljen
Smučar
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 3377

Email
« Odgovori #1 dne: 03. Marec 2019, 20:53:44 »

Moja Renkforce WH2315 ima spomina za cca. 3 tedne, če shranjuje vsakih 5min. 130€.
Da bi potem naložilo podatke na net, boš moral pa verjetno kaj sam uštimat.
Prijavljen
marko30
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-02-02
Sporočila: 161

WWW Email
« Odgovori #2 dne: 04. Marec 2019, 20:22:16 »

Zdravo.
Zanima me, če ima katera od postaj ranga 100-200 € tudi kaj internega spomina, da bi v primeru nedelovanja interneta shranjevala podatke in jih potem naložila na net, ko spet pride povezava. Se mi zdi, da je stara WS-2300 imela nekaj spomina.
Hvala in LP.

Tako je, vse izpeljanke WS2300 (2350, 2355,2307...) si zapomnijo 175 vnosov, kar znese pri nastavitvi intervala 30 minut, cca 3 dni. Pri 5 minutnem intervalu, pa znese za vsega skupaj slabih 15 ur zgodovine.
Prijavljen

chazhmy
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #3 dne: 06. Marec 2019, 19:58:23 »

A ni to malo hecno, da ima postaja interni spomin, pa ti teh podatkov za nazaj ne more pretočit na net. A res kdo pregleduje podatke za nazaj na sami postaji?
Prijavljen
Smučar
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-07-05
Sporočila: 3377

Email
« Odgovori #4 dne: 06. Marec 2019, 21:35:53 »

A ni to malo hecno, da ima postaja interni spomin, pa ti teh podatkov za nazaj ne more pretočit na net. A res kdo pregleduje podatke za nazaj na sami postaji?
Na sami postaji seveda ne, lahko pa komot pregleduješ na softwaru. Moj shranjuje vse v .mdb datoteko, vsakič ob zagonu pregleda če so kakšni novi podatki na postaji in jih doda v bazo. Torej načeloma je lahko postaja moja offline (brez povezave s PC) vsaj 3 tedne, tudi če je njen spomin poln. Da bi se osvežilo na netu, je pa tvoja stvar, kako to daješ na net. Jaz zaenkrat uporabljam Wunderground in ta ne zna za nazaj prebrat podatkov s PCja.

Smešno mi pa je, da imajo neke renomirane WS23XX tako malo spomina, medtem ko ima moja no-name za 3 tedne ob 5min podatkih...
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2123

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #5 dne: 07. Marec 2019, 17:36:26 »

Smešno mi pa je, da imajo neke renomirane WS23XX tako malo spomina, medtem ko ima moja no-name za 3 tedne ob 5min podatkih...

Renomirane? WS23xx in vse izpeljanke so od nekdaj low-level, low-budget zadeve. 175 zapisov je za tak hw pravzaprav kar veliko.

Renkforce je prav tako izpeljanka, le da je šlo nekomu na živce tako malo prostora, pa so to povečali.

Wunderground ne pobira iz postaj za nazaj iz določenih razlogov, by desing temu ni namenjen, temveč on-line prenosu. Obstaja pa kar nekaj drugih programov, ki znajo prenašat tudi arhivske podatke.
Prijavljen

chazhmy
Cirus

Odsoten Odsoten

« Odgovori #6 dne: 11. Marec 2019, 18:39:53 »

No, zdaj gremo pa že v pravo smer. Smiley Kateri pa SO tisti programi, ki znajo pobirat za nazaj?
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8020

WWW Email
« Odgovori #7 dne: 11. Marec 2019, 20:43:06 »

Da smo si nekaj na jasnem........postajo moraš imeti priklopljeno na računalnik(če postaja to omogoča), program potem beleži vse podatke, le tako imaš tudi vpogled za nazaj.
Če pa računalnik zvečer ugašaš, ti program pobere nove podatke, ki so bili zajeti ponoči. Pobere pa ti lahko samo toliko podatkov, kolikor ima postaja spomina, nič več.
Če postaja nima spomina, pač ne ugašaš računalnika. Ob izpadu el. energije si lahko pomagaš z UPS-om, tako sem imel urejeno jaz, ko sem še imel WMR 928 brez spomina

Najbolj razširjen free program je Cumulus.
Ponavadi pa zraven postaj WS23xx itak dobiš software Heavy weather, za zajemanje podatkov
« Zadnje urejanje: 11. Marec 2019, 20:52:40 od max » Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #8 dne: 13. Marec 2019, 10:46:17 »

Načeloma zna kar nekaj programov pobirat podatke za nazaj, odvisno je od same postaje.

Pri vsem tem je posebnost, da so vse WS postaje, pa katerakoli firma že, neke vrste izpeljanke, vendar pa to ni pogoj za globalno kompatibilnost.

Wunderground ni program, ki bi obdeloval podatke, temveč je program, ki samo pošilja v njihovo spletno stran pa se potem tam obdeluje. Zato je tu vedno več takih postaj (wifi, internet stations), ki sploh niso namenjene povezavi s PCjem, temveč samo pošiljajo nekam v splet na različne servise (wuhu itd.) Tak program seveda ne zna pobirat za nazaj, nima nekega smisla, zadevo postaviš in deluje sama, nič ne prčkaš, vse, kar narediš, je, da vpišeš geslo wifija doma. Zato pregledi tvojih podatkov preko telefona ne gredo na tvojo postajo, temveč nekam daleč, daleč v ameriko. Smiley

Ostali pa so weatherwiev, weewx, cumulus, openws2300, heavy weather, wswin in najbrž jih je še kaka stotnija drugih, manj znanih. Odvisno od arhitekture sistema, operacijskega sistema ipd.

Naprimer en sw ima tako funkcijo (ne vem natančno kateri, mislim, da weewx), da preverja wunderground in da če tam ne najde vseh podatkov, jih sam pošlje, tako da je vedno vse tudi na wuju.

Izbira ni lahka, sploh ne v spodnjem rangu. Je treba veliko stvari preverit ali delujejo ena z drugim. Je pa po drugi strani super, ker je o tem že ogromno napisanega in se lahko o vsem pozanimaš. O boljših postajah - 3k, 5k+ nimaš napisanih par strani na celem internetu... Smiley
Prijavljen

marko30
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-02-02
Sporočila: 161

WWW Email
« Odgovori #9 dne: 13. Marec 2019, 17:25:06 »

Načeloma zna kar nekaj programov pobirat podatke za nazaj, odvisno je od same postaje.

Pri vsem tem je posebnost, da so vse WS postaje, pa katerakoli firma že, neke vrste izpeljanke, vendar pa to ni pogoj za globalno kompatibilnost.

Wunderground ni program, ki bi obdeloval podatke, temveč je program, ki samo pošilja v njihovo spletno stran pa se potem tam obdeluje. Zato je tu vedno več takih postaj (wifi, internet stations), ki sploh niso namenjene povezavi s PCjem, temveč samo pošiljajo nekam v splet na različne servise (wuhu itd.) Tak program seveda ne zna pobirat za nazaj, nima nekega smisla, zadevo postaviš in deluje sama, nič ne prčkaš, vse, kar narediš, je, da vpišeš geslo wifija doma. Zato pregledi tvojih podatkov preko telefona ne gredo na tvojo postajo, temveč nekam daleč, daleč v ameriko. Smiley

Ostali pa so weatherwiev, weewx, cumulus, openws2300, heavy weather, wswin in najbrž jih je še kaka stotnija drugih, manj znanih. Odvisno od arhitekture sistema, operacijskega sistema ipd.

Naprimer en sw ima tako funkcijo (ne vem natančno kateri, mislim, da weewx), da preverja wunderground in da če tam ne najde vseh podatkov, jih sam pošlje, tako da je vedno vse tudi na wuju.

Izbira ni lahka, sploh ne v spodnjem rangu. Je treba veliko stvari preverit ali delujejo ena z drugim. Je pa po drugi strani super, ker je o tem že ogromno napisanega in se lahko o vsem pozanimaš. O boljših postajah - 3k, 5k+ nimaš napisanih par strani na celem internetu... Smiley

Tudi Cumulus omogoča pošiljanje podatkov za nazaj na wundergroud. V nastavitvah za wunderground je potrebno obkljukati možnost "Catch up". Tudi sam imam tako nastavljeno, težko pa rečem, če tudi stvar dejansko deluje, ker nisem nikoli preverjal.
Prijavljen

hudi
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1976-01-01
Sporočila: 156

WWW Email
« Odgovori #10 dne: 13. Marec 2019, 19:14:00 »

Tudi Cumulus omogoča pošiljanje podatkov za nazaj na wundergroud. V nastavitvah za wunderground je potrebno obkljukati možnost "Catch up". Tudi sam imam tako nastavljeno, težko pa rečem, če tudi stvar dejansko deluje, ker nisem nikoli preverjal.

Deluje, deluje  icon_smile  Cumulus preverjeno pošilja za nazaj na WU.
Prijavljen

piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
Odsoten Odsoten

www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #11 dne: 14. Marec 2019, 10:30:51 »

Deluje, deluje  icon_smile  Cumulus preverjeno pošilja za nazaj na WU.

Evo, super, torej je podobno kot pri weewx - catch up. Kar pomeni, da drugi programi to znajo, ker seveda imajo zgodovino, sam wu pa se s tem ne ukvarja - najbrž je to treba pazit pri tako imenovanih internet/wifi postajah. Na žalost še nobene nisem imel v rokah...
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: