Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeVegetacijaVegetacija 2019
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Avtor Tema: Vegetacija 2019  (Prebrano 49764 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #30 dne: 11. Junij 2019, 07:44:58 »

noro...toliko bolhača in uši kot že dolgo ne. Ampak, če koga zanima : kdor imam sadno drevo asimino naj iz listov naredi insekticid -naraven in deluje.
Vprašanje:
ali je kdo že sejal kvinojo?
Namreč jaz sem jo letos prvič, namesto krompirja in moram reč super rastlina. Nezahtevna in hitro raste + užitni list kot npr. špinača + plod je poln beljakovin. Komaj čakam prvo žetev, pa me zanima ali ima kdo izkušnje glede sušenje, žetvijo, količino pridelka nasploh?
Prijavljen

lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #31 dne: 29. Junij 2019, 12:44:55 »

kako rešujete problem s slakom na njivah na naraven način..nisem več pameten.počas bom kar zabetoniral njivo...to je noro
Prijavljen

Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #32 dne: 29. Junij 2019, 15:17:04 »

S soljo lahko spremeniš bazičnost tal:
 Varen način soočanja z nadležnim plevelom in travo je tudi jedilna sol. Preprosto raztreseš nekaj pesti soli(nisem siguren, lahko tudi sode) po želeni površini. Tla bodo postala bolj bazična in tako manj vabljiva za rastline.

Zelo učinkovito je tudi borovo lubje:
-Borovo lubje pomaga pri rahlem zakisovanju zemlje, lubje listavca pa bo zemljo zrahljalo in prispevalo k več mineralov in rudnin. Borovo lubje poleg tega izloča snovi, ki močno zmanjšujejo rast plevela.

-Če želimo privarčevati, uporabimo suho listje, ki ga lahko jeseni sami naberemo in uporabimo naslednjo sezono. Tudi zastirka iz lubja bo zadržala vlago, pomembno je le, da listje pred uporabo zmeljete zajec

« Zadnje urejanje: 03. Julij 2019, 11:39:13 od Thor » Prijavljen

zevs.si
lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #33 dne: 23. Julij 2019, 06:58:41 »

S soljo lahko spremeniš bazičnost tal:
 Varen način soočanja z nadležnim plevelom in travo je tudi jedilna sol. Preprosto raztreseš nekaj pesti soli(nisem siguren, lahko tudi sode) po želeni površini. Tla bodo postala bolj bazična in tako manj vabljiva za rastline.

Zelo učinkovito je tudi borovo lubje:
-Borovo lubje pomaga pri rahlem zakisovanju zemlje, lubje listavca pa bo zemljo zrahljalo in prispevalo k več mineralov in rudnin. Borovo lubje poleg tega izloča snovi, ki močno zmanjšujejo rast plevela.

-Če želimo privarčevati, uporabimo suho listje, ki ga lahko jeseni sami naberemo in uporabimo naslednjo sezono. Tudi zastirka iz lubja bo zadržala vlago, pomembno je le, da listje pred uporabo zmeljete zajec


hvala ti, sem probal kar z sodo bikarbono, a na začudenje je bolj agresivna od soli...vse požgala:)
Prijavljen

lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #34 dne: 23. Julij 2019, 06:59:57 »

Ali ima kdo izkušnje z alergijo na paradižnik...namreč po 5 letih agonije in preležanih tednov na dermatološki kliniki sem mislim, da sam našel izvor problema: paradižnik...
Če je kdo imel isti problem, s čim se zdravi...
Prijavljen

kripelj
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1995-03-02
Sporočila: 2439


Lokacija: maribor, center, 274m nm

« Odgovori #35 dne: 23. Julij 2019, 07:18:23 »

Ali ima kdo izkušnje z alergijo na paradižnik...namreč po 5 letih agonije in preležanih tednov na dermatološki kliniki sem mislim, da sam našel izvor problema: paradižnik...
Če je kdo imel isti problem, s čim se zdravi...

Verjetno podobno kot alergija na laktozo... Ne ješ/piješ mlečnih izdelkov, ali v tvojem primeru paradižnika.  icon_mrgreen

Sorry, moral sem... 
« Zadnje urejanje: 23. Julij 2019, 07:20:46 od kripelj » Prijavljen
lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #36 dne: 23. Julij 2019, 08:37:26 »

Verjetno podobno kot alergija na laktozo... Ne ješ/piješ mlečnih izdelkov, ali v tvojem primeru paradižnika.  icon_mrgreen

Sorry, moral sem...  
ni panike...tak odgovor je pričakovan. a našel sem samo enega od izvorov..to je paradajz:) ostale še iščem...mam hidbrid ekcema, luskavice in dermatitis + sedaj še alergija ..zato je problem toliko večji
VVerjami sem začel z 0.....izločil vse...vse bilo ok....sedaj a zopet začenjam z 0...leto za letom...jeba..ne privoščim nikomur
Prijavljen

Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« Odgovori #37 dne: 23. Julij 2019, 11:14:42 »

 Kruto je to ja, da si nekaj zelis jest pa ti povzroca alergijo. Najlazje je itak izlocit to stvar iz jedilnika. Drugace pa mislim, da sem nekje zasledil, da nekatere vrste skropiva povzrocajo reakcijo v smislu alergij. Zato mogoce jes nekaj casa vse bio in vidis, ce pomaga.

Drugace pa, ce kaj pomaga tudi tole:
A tomato allergy can be confirmed with either a skin prick test or a blood test that detects immunoglobulin E (IgE). Avoidance is the best option, but tomato allergies can usually be treated successfully with antihistamines, and topical steroidal ointment can be useful when treating an allergic rash.
« Zadnje urejanje: 23. Julij 2019, 11:17:29 od Thor » Prijavljen

zevs.si
lesce
Nimbostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1978-07-01
Sporočila: 2812

Lokacija: Lesce

« Odgovori #38 dne: 23. Julij 2019, 11:22:31 »

Kruto je to ja, da si nekaj zelis jest pa ti povzroca alergijo. Najlazje je itak izlocit to stvar iz jedilnika. Drugace pa mislim, da sem nekje zasledil, da nekatere vrste skropiva povzrocajo reakcijo v smislu alergij. Zato mogoce jes nekaj casa vse bio in vidis, ce pomaga.

Drugace pa, ce kaj pomaga tudi tole:
A tomato allergy can be confirmed with either a skin prick test or a blood test that detects immunoglobulin E (IgE). Avoidance is the best option, but tomato allergies can usually be treated successfully with antihistamines, and topical steroidal ointment can be useful when treating an allergic rash.

HVALA !
MA sej ko sem prebolel raka se odrekel kemoterapije in bil presnojedec celo leto...očitno bi mogu podaljšat do sedaj ...20 let kasneje:) Hvala še enkrat in če mi uspe nekako premagat VAM JAVIM.
Prijavljen

računalnik
Stratokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1985-07-11
Sporočila: 3272

Lokacija: Bled

« Odgovori #39 dne: 25. Avgust 2019, 16:19:28 »

Kljub hladnemu maju, se je letos prvič zgodilo, da je Carjevič zrel že pred koncem avgusta. Prav tako sta skoraj zreli sorti Ecolette in Pinova(rabita manj kot teden dni), ki naj bi zoreli v drugi polovici septembra.
Prijavljen
MINIMAX
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1967-11-30
Sporočila: 4842


Lokacija: Ljubljana-Polje

« Odgovori #40 dne: 30. November 2019, 15:29:27 »

Cvetje v jeseni. Cvetenje Ivanščice 30.11.2019

Prijavljen

MINIMAX
Lj-Polje
tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1427


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #41 dne: 30. November 2019, 18:53:53 »

Gozdne jagode na vrtu 30.11.2019

Kako so jagode našle dovolj sonca, da zacvetijo in dozorijo na 827 m n.v.? V Novembru smo imeli le 43 ur sonca in jagode so v tem času ko je nizko sonce osončene samo nekaj minut ob sončnem zahodu.

Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #42 dne: 30. November 2019, 20:13:03 »

soseda je iz moje parcele včeraj že drugič letos pobirala gobe (tintarce)....
Prijavljen
Strani: 1 2 [3]
Natisni
Pojdi na: