Vegetacija 2019

<< < (8/8)

kripelj:
Citiraj iz: lesce na 23. Julij 2019, 07:59:57

Ali ima kdo izkušnje z alergijo na paradižnik...namreč po 5 letih agonije in preležanih tednov na dermatološki kliniki sem mislim, da sam našel izvor problema: paradižnik...
Če je kdo imel isti problem, s čim se zdravi...

Verjetno podobno kot alergija na laktozo... Ne ješ/piješ mlečnih izdelkov, ali v tvojem primeru paradižnika.  :icon_mrgreen:

Sorry, moral sem... 

lesce:
Citiraj iz: kripelj na 23. Julij 2019, 08:18:23

Verjetno podobno kot alergija na laktozo... Ne ješ/piješ mlečnih izdelkov, ali v tvojem primeru paradižnika.  :icon_mrgreen:

Sorry, moral sem...  

ni panike...tak odgovor je pričakovan. a našel sem samo enega od izvorov..to je paradajz:) ostale še iščem...mam hidbrid ekcema, luskavice in dermatitis + sedaj še alergija ..zato je problem toliko večji
VVerjami sem začel z 0.....izločil vse...vse bilo ok....sedaj a zopet začenjam z 0...leto za letom...jeba..ne privoščim nikomur

Thor:
 Kruto je to ja, da si nekaj zelis jest pa ti povzroca alergijo. Najlazje je itak izlocit to stvar iz jedilnika. Drugace pa mislim, da sem nekje zasledil, da nekatere vrste skropiva povzrocajo reakcijo v smislu alergij. Zato mogoce jes nekaj casa vse bio in vidis, ce pomaga.

Drugace pa, ce kaj pomaga tudi tole:
A tomato allergy can be confirmed with either a skin prick test or a blood test that detects immunoglobulin E (IgE). Avoidance is the best option, but tomato allergies can usually be treated successfully with antihistamines, and topical steroidal ointment can be useful when treating an allergic rash.

lesce:
Citiraj iz: Thor na 23. Julij 2019, 12:14:42

Kruto je to ja, da si nekaj zelis jest pa ti povzroca alergijo. Najlazje je itak izlocit to stvar iz jedilnika. Drugace pa mislim, da sem nekje zasledil, da nekatere vrste skropiva povzrocajo reakcijo v smislu alergij. Zato mogoce jes nekaj casa vse bio in vidis, ce pomaga.

Drugace pa, ce kaj pomaga tudi tole:
A tomato allergy can be confirmed with either a skin prick test or a blood test that detects immunoglobulin E (IgE). Avoidance is the best option, but tomato allergies can usually be treated successfully with antihistamines, and topical steroidal ointment can be useful when treating an allergic rash.

HVALA !
MA sej ko sem prebolel raka se odrekel kemoterapije in bil presnojedec celo leto...očitno bi mogu podaljšat do sedaj ...20 let kasneje:) Hvala še enkrat in če mi uspe nekako premagat VAM JAVIM.

računalnik:
Kljub hladnemu maju, se je letos prvič zgodilo, da je Carjevič zrel že pred koncem avgusta. Prav tako sta skoraj zreli sorti Ecolette in Pinova(rabita manj kot teden dni), ki naj bi zoreli v drugi polovici septembra.

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[*] Predhodna stran