Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Weatherlink.com
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Weatherlink.com  (Prebrano 26499 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« dne: 07. Januar 2019, 22:20:32 »

Pozdravljeni, sem pred nakupom nove Daviske, saj je zdajšno načel zob časa, a kapo dol kvaliteti  praise Nameravam prenašati podatke na splet preko WeatherLinkIP™ Data Logger-ja, pa me sedaj zanima nekaj stvari, ker se pač ne spoznam preveč na računalniške zadeve: - Kaj moram poleg Davis Vantage Pro2 cabled jaz vzet še zraven, da lahko preko IP datalogerja spravim podatke na net? Verjetno samo IP data logger? 
                                                                         -  a če priključim postajo preko IP dataloggerja na modem, potem se mi vremenski podatki prikazujejo in shranjujejo na weatherlink.com? Kako je s tem?

Skratka, nabavil bom novo Davisko in ob tem jo priklopil še na net, na najbolj simpl način, brez, da bi rabil računalnik, kateri bi potem moral delovati 24/7.

Najlepša hvala za odgovore in pomoč!
                                                     
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #1 dne: 07. Januar 2019, 23:07:41 »

Mogoče bi bil Wifi Logger pravšenj zate
https://www.weatherstations.co.uk/wifi-logger.htm

Vbistvu je to alternativa orginalnemu dataloggerju z vgrajenim WIFIjem.
Logger preko brskalnika na PCju ali mobitelu nastavis da se poveže v loklano brezično omrežje in mu določiš na katero internetno stran se podatki pošiljajo... To pomeni da ne potrebujes nobenega PCja.
Aja, pa še to, s tem loggerjem podatkov na weatherlink.com ne moreš pošiljat.
« Zadnje urejanje: 07. Januar 2019, 23:17:00 od TgT » Prijavljen

tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1435


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #2 dne: 08. Januar 2019, 07:56:38 »

Pozdravljen
Predlagam,da namesto kabelske postaje kupiš wi-fi DVP2 postajo, ki ima 300m dometa na prostem. Tako ne potrebuješ pripeljati do postaje nobenega kabla, razen mogoče za ogrevanje dežemera, če se kdaj odločiš za to razširitev. Za pošiljanje podatkov na WeatherLink.com pa potrebuješ še IP datalogger. Podatke, grafe in napoved pa lahko potem spremljaš na WeatherLink. com ali pa preko mobitela s aplikacijo za Android ali IOS.

Lp
Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #3 dne: 08. Januar 2019, 13:02:38 »

Če sem lahko radoveden, kaj pa je začelo bit narobe, oziroma kaj je načel "zob časa"  icon_question, da boš nabavil novo?
Ko sem pred dobrimi 10.leti nabavil staro "Pihe" -jovo WMR-jko, so fantje nabavljali prve daviske(mislim, da si bil tudi ti med prvimi), pa še zdaj normalno delujejo.........
« Zadnje urejanje: 08. Januar 2019, 13:05:31 od max » Prijavljen

MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #4 dne: 08. Januar 2019, 20:34:32 »

@Max, senzor za vlago, pa dežemer ga neki biksa. Bom nabavil novo, da bo naslednjih 10 let mir.
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1828


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #5 dne: 08. Januar 2019, 20:49:06 »

Še mojih 5 centov na to temo:
oboje se da razmeroma enostavno popraviti, se mi zdi škoda kupovati celo postajo, če sta samo ti dve zadevi fuč.

Druga alternativa bi bila, da kupiš samo novo zunanjo enoto, obdržiš pa konzolo. Hkrati kupiš še RPi za 30€, gor naložiš program weewx in pošiljaš na svojo stran. Predvidevam, da imaš sedaj že serijski datalogger na obstoječi postaji. Potem bi verjetno rabiš še RS232->USB konverter, ki te pride cca. 15€

Weatherlink IP ima za moje pojme zelo omejen nabor vrednosti, ki so ti na voljo na weathelink.com strani, o kakšni bolj detaljni statistiki lahko pozabiš, vsaj po mojih skromnih izkušnjah s postajo v Trzinu.
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8232


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #6 dne: 09. Januar 2019, 12:44:04 »

@Max, senzor za vlago, pa dežemer ga neki biksa. Bom nabavil novo, da bo naslednjih 10 let mir.

Hja, senzor za vlago ga je tudi meni začel biksat po treh mescih, ravno par dni nazaj sem dobil novega pod garancijo, zamenjal in zaenkrat je vse vredu. Bom videl kako dolgo bo zdržal.
Dva meseca je bilo vse OK, sicer je šlo samo do 95%, potem pa je začel vsak mesec prikazovat nižjo vlago, tako da na koncu ni šlo več čez 75%.........sedaj, po parih dnevih sem imel maximum 97%, primerljivo z okolico........me zanima če bo šlo do 100%, kot gre nekaterim  icon_razz
« Zadnje urejanje: 09. Januar 2019, 12:48:57 od max » Prijavljen

Borut
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1


Email
« Odgovori #7 dne: 28. April 2020, 22:33:36 »

Pozdravljeni,

gledam za WifiLogger2, ima kdo kakšno izkušnjo, če zaveda pošilja na Weatherlink.com?
https://wifilogger.net/

na strani piše, da naj bi bil kompatibilen z Weatherlink.

Pravkar sem dobil Davis in gledam na kakšen način bi postajo povezal v internet.


Prijavljen
MaRkUš
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1989-05-25
Sporočila: 1543


Lokacija: Stahovica-Kamnik, 449 m.n.v.
rok.markus@kks-kamnik.si
Email
« Odgovori #8 dne: 03. Maj 2020, 16:44:01 »

Z WeatherLinkIP. Odlično deluje, nobenih težav, enostavna priključitev. Sam sem z nakupom super zadovoljen . https://www.davisinstruments.com/product/weatherlinkip-for-vantage-stations/
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: