Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumTehnikaKaj in kje kupitiVremenska hiška in postaja za osnovno šolo
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Vremenska hiška in postaja za osnovno šolo  (Prebrano 17808 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Bruno
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


Email
« dne: 15. Oktober 2018, 13:31:09 »

Pozdravljeni!

Sem čisto nov na forumu, zato vas najprej lepo pozdravljam. Delam na eni izmed OŠ v Domžalah in radi bi si postavili vremensko hiško (ARSO ali kaj podobnega, ne vem) s postajo (temp., veter, količina padavin, vlaga, barometer, mogoče še kaj-odvisno od cene).
Ker sem v tem popoln laik, se obračam na vas z vprašanjem, kje in kaj kupiti, da bi zadovoljilo naše potrebe. Mogoče je vprašanje preveč obširno, vendar vseeno upam, da pridemo skupaj do rešitve.
Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

LP,
Bruno
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #1 dne: 15. Oktober 2018, 15:41:30 »

Nakup vremenske postaje je predvsem odvisen od količine sredstev.

Za navadne smrtnike večinoma obstajata dva razreda - Davis (500 - 800 €) in poceni postaje (Froggit WH4000, LaCrosse WS2700 etc.) - cca 150 €.

Dodati je potrebno še kak PC ali RPi in prostor na strežniku, pa je to večinoma to.

Ravno za take primere pripravljam tekst na http://krtina.zevs.si/vreme/kako.html, ki pa še ni povsem dokončan, a za prvi vtis bi moral biti dovolj dober.

OŠ Trzin ima Davis vremensko postajo, postavili pa so jo skupaj z Občino (sredstva) in našim društvom ZEVS. Morda bi se tudi v Domžalah lahko kaj takega izvedlo? Volitve so pred vrati! Smiley
Prijavljen

Bruno
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


Email
« Odgovori #2 dne: 23. Oktober 2018, 08:15:22 »

Ali bi lahko sodelovali tudi z OŠ Rodica, ki je od Trzina oddaljena le streljaj?
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #3 dne: 23. Oktober 2018, 09:17:13 »

Ali bi lahko sodelovali tudi z OŠ Rodica, ki je od Trzina oddaljena le streljaj?

Bruno, Zevs sodeluje pri teh zadevah z veseljem, Občina Trzin pa najbrž ne bo - imajo že svojih težav čez glavo. Smiley

Se je pa pozanimat pri Občini Domžale, CZ in podobnih, ki bi imeli od tega kakršnokoli korist, morda visitdomzale - TIC Domžale.

Morda bi pa bilo še najlaže pa je za začetek zbrat tistih 200 € skozi šolo in kakšen šolski program, pa se gre potem za sredstva za Davis postajo na občinske službe. Ampak hitro, volitve so blizu, čeprav v Domžalah najbrž ne bo kake razlike... Smiley
Prijavljen

north789
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1994-03-22
Sporočila: 213


Lokacija: Srednje Jarše 311m
matic_sever@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #4 dne: 24. November 2018, 21:11:07 »

Verjetno bi se dalo kaj nažicat na občini saj je že ena Daviska postavljena pri gasilnem domu v Domžalah.Ne vem točno ali je v sodelovanju z občino ali ne.Je pa najbol enostavno postavit Davisko saj ni potrebno vremenske hiške.
Prijavljen
Bruno
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 3


Email
« Odgovori #5 dne: 04. Marec 2020, 09:24:53 »

Dolgo je počivala ta tema... S sodelavcem in vodstvom šole smo se dogovorili, da bi še to pomlad realizirali postavitev vremenske postaje.
Najbolj se nagibamo k Davisovi Vantage Pro2 (cena okrog 800€). Ali bi mi kdo znal odgovoriti ali so pri Davisovi Vantage Pro2 Plus (cca 1400€) postaji v razliki cene med osnovnim paketom in tem Plus dodani samo UV senzorji ali je še kaj drugega?
Kako ste kaj uporabniki zadovoljni z njo?
Moramo biti pri uporabi/montaži na kaj posebno pozorni?
Napajanje postaje je 220V ali je na akumulator/baterije?
Kje jo najugodneje kupiti?

S sodelavcem imava namen, da bi si postajo ogledala na eni izmed šol (npr. v Trzinu), pa bova verjetno dobila tam večino informacij.

Že v naprej hvala za vse odgovore!
Prijavljen
piskec
Uprava ZEVS
Nimbostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1966-05-03
Sporočila: 2189


Lokacija: Krtina
www.krtina.com

piskec@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #6 dne: 04. Marec 2020, 16:47:21 »

Za ogled in pojasnila se je za Trzin najbolje obrnit na miha.pavsek[at]zrc-sazu.si.

On vama bo sigurno vse razkazal, vse povedal. Smiley Od cen do uporabe, do zadovoljstva.

In če se bosta odločila za Trzin, bom najbrž tam potem tudi jaz.  angel
Prijavljen

TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #7 dne: 04. Marec 2020, 21:00:52 »

Najbolj se nagibamo k Davisovi Vantage Pro2 (cena okrog 800€). Ali bi mi kdo znal odgovoriti ali so pri Davisovi Vantage Pro2 Plus (cca 1400€) postaji v razliki cene med osnovnim paketom in tem Plus dodani samo UV senzorji ali je še kaj drugega?
Kako ste kaj uporabniki zadovoljni z njo?
Moramo biti pri uporabi/montaži na kaj posebno pozorni?
Napajanje postaje je 220V ali je na akumulator/baterije?
Kje jo najugodneje kupiti?
- Osnovni brezžični model pride nekje 550€ brez loggerja in povezave s PCjem. Cena za logger se začne pri cca 60€ naprej, danes obstaja veliko opcij,  cca 5 razlicnih loggerjev. Najdražja Davis postaja, ki si jo omenil, je Active PLUS, kar pomeni da ima extra ventilator, ki skrbi da se zaklon ves čas zrači. Poleg tega je pa še vključen UV in SOLAR senzor.
- Zadovoljni, kot je rekel kolega "PRO STUFF", dodatne besede so odveč.
- Vsekakor je pomembno kje se postaja postavi, da ni v bližini objekta, poslednično napačne vse merjene spremenljivke. Montaža je enostavna, potrebuješ le en drog.
- Sama zunanja postaja se napaja preko SOLARne celice, notranja konzola je na baterije in na 220v.
- Kje kupiti, odvisno , lahko v Sloveniji in sicer dosti dražje kot v tujini. V Evropi npr https://www.weerstationkopen.nl/weerstations/davis/vantage-pro2-special


 icon_kava
Prijavljen

matic19
Administrator
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1990-09-19
Sporočila: 1828


Lokacija: Ig

Email
« Odgovori #8 dne: 04. Marec 2020, 21:41:50 »

Tudi tale trgovina ima precej robe od Davisa: https://www.wetterladen.de/wettermessgeraete/davis-profi-wetterstationen/davis-funk-wetterstationen?p=1

Predvsem ima dobre cene za nekatere rezervne dele (sončne celice, TH senzorji, ISS vezja...). Sem že kupoval pri njih.
Prijavljen
lasybird
Cirostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-08
Sporočila: 100


Lokacija: Senovo

WWW
« Odgovori #9 dne: 09. Marec 2020, 21:11:19 »

- Osnovni brezžični model pride nekje 550€ brez loggerja in povezave s PCjem. Cena za logger se začne pri cca 60€ naprej, danes obstaja veliko opcij,  cca 5 razlicnih loggerjev. Najdražja Davis postaja, ki si jo omenil, je Active PLUS, kar pomeni da ima extra ventilator, ki skrbi da se zaklon ves čas zrači. Poleg tega je pa še vključen UV in SOLAR senzor.
- Zadovoljni, kot je rekel kolega "PRO STUFF", dodatne besede so odveč.
- Vsekakor je pomembno kje se postaja postavi, da ni v bližini objekta, poslednično napačne vse merjene spremenljivke. Montaža je enostavna, potrebuješ le en drog.
- Sama zunanja postaja se napaja preko SOLARne celice, notranja konzola je na baterije in na 220v.
- Kje kupiti, odvisno , lahko v Sloveniji in sicer dosti dražje kot v tujini. V Evropi npr https://www.weerstationkopen.nl/weerstations/davis/vantage-pro2-special


 icon_kava


Pa si mogoče že kupoval v tej trgovini? Pošljejo v Slovenijo? Ker sam sem kupoval v nekem online shopu v Nemčiiji Oregonko, pa mi jo niso hoteli poslati v Slovenijo, sem potem k sreči našel vezo v Nemčiji, da so mi jo dostavili...
Razmišljam namreč o nabavi Daviske in če prav razumem, je potrebno pri omenjenem modelu dokupiti še data logger ki v tej trgovini stane (6510USB  data logger) 159€? Skupaj cca 700 € pa verjetno neki poštnine... praise
Prijavljen
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1657


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #10 dne: 10. Marec 2020, 00:42:40 »

Žal pri tej trgovini še nisem nakupoval. Če pride do problemov z dostavo v Slovenijo, lahko preveriš https://www.mailboxde.com/

Tako je, potrebuješ še data logger za povezavo postaje z PC/RaspberryPi etc. da lahko pošiljaš podatke na splet oz na svojo stran.
Prijavljen

tomazsta
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1960-12-29
Sporočila: 1433


Lokacija: Rakitna 827m nv 5 km-> Krim; 19 km JZ-> Ljubljana

WWW
« Odgovori #11 dne: 10. Marec 2020, 20:20:21 »

Pozdravljen,

Postajo lahko tudi kupiš pri uradnem zastopniku Davis v Avstriji na spodnji spletni steani:

https://www.e-wetter.eu/

Dobavitelj je preverjen in sem preko njih že dvakrat kupoval dodatno opremo ali rezervne dele.

Lahko pa tudi povprašaš pri domačem ponudniku VNET d.o.o. , ki ponuja za člane ZEVS društva tudi popust.

VNET, d. o. o.
Letališka cesta 27
SI-1000 Ljubljana
T: +386 5 907 36 20
F: +386 1 420 22 81
GSM: +386 41 363 333
E-MAIL: matjaz@vnet.si
GSM: +386 40 874 277
E-MAIL: sebastjan@vnet.si

Tudi pri domačem ponudniku sem že kupoval. Sam sem kontaktiral g. Sebastjana samo, če nima zaloge je dobavni rok veliko daljši kot iz Avstrije.

Lp
« Zadnje urejanje: 10. Marec 2020, 20:22:19 od tomazsta » Prijavljen

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si
Matej1998
ZEVS napovedovalec
Altostratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1998-09-10
Sporočila: 1443


Lokacija: Zgornje Škofije, Koper (170 m)
Vreme je in bo!


Email
« Odgovori #12 dne: 05. April 2020, 18:55:56 »

Pozdrav,

Tudi jaz imam doma vremensko postajo Davis Vantage pro2 in lahko rečem, da sem z njo zadovoljen.
Beli ščit oziroma zaklon zelo dobro opravlja svojo funkcijo. Ščit zagotavlja dobre rezultate in kakovostne meritve.
Odstopanja so mogoče malenkostna, včasih se pojavi nekaj odstopanja pri dežemeru (čeprav se je že nekaj lastnikov Davisk pritožilo, da avtomatski dežemer izmeri premalo padavin - to je še največja šibka točka Daviske). Zaradi tega imam ob postaji še postavljen ročni dežemer za preverjanje točnosti meritev.
Drugo dela BP.

Prijavljen

Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.
north789
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1994-03-22
Sporočila: 213


Lokacija: Srednje Jarše 311m
matic_sever@hotmail.com
WWW Email
« Odgovori #13 dne: 03. Maj 2020, 12:52:23 »

Čim prej v postavitev, da vidimo razliko med Sr. Jaršam in Rodico.
« Zadnje urejanje: 04. Maj 2020, 08:10:11 od medovreme » Prijavljen
komar
Altostratus

Prisoten Prisoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1981


Lokacija: Radovljica (491 m.n.v.)

« Odgovori #14 dne: 04. Julij 2021, 12:11:51 »

A je ta postaja zdaj postavljena?
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: