Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumRačunalništvoProgramska oprema Weather Display
Strani: 1 [2]
Natisni
Avtor Tema: Weather Display  (Prebrano 24643 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
polo
Gost
« Odgovori #15 dne: 07. December 2007, 21:08:53 »

V wswinu greš pod weather,statistic dates,parameters,obkljukaš calcolate wind run in na koncu ne pozabit kliknit v zgornjem levem kotu na OK+CLOSE,drugače se nastavitve ne shranijo icon_biggrin
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #16 dne: 07. December 2007, 21:11:54 »

V wswinu greš pod weather,statistic dates,parameters,obkljukaš calcolate wind run in na koncu ne pozabit kliknit v zgornjem levem kotu na OK+CLOSE,drugače se nastavitve ne shranijo icon_biggrin


To sem jaz vse naredil, vendar je bila posledica to, da WsWin klub Recording mode dve uri ni beležil podatkov. icon_question

Se popravljam! Zadeva se je sedaj vključila v letno statistiko. icon_redface
Kar pomeni, da bo od sedaj naprej to štelo najbrž?
« Zadnje urejanje: 07. December 2007, 21:14:46 od Pihe » Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
gradiščan
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1965-06-30
Sporočila: 5986


Lokacija: Gradišče-Brkini - 590,2 m, 11.km od Kozine proti Reki, na južnem delu je slavniško pogorje
robert.drgan@gmail.com
WWW Email
« Odgovori #17 dne: 07. December 2007, 22:19:32 »

V wswinu greš pod weather,statistic dates,parameters,obkljukaš calcolate wind run in na koncu ne pozabit kliknit v zgornjem levem kotu na OK+CLOSE,drugače se nastavitve ne shranijo icon_biggrin


Hvala. icon_wink
Prijavljen
damjan
Član VD ZEVS
Cirokumulus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1978-04-26
Sporočila: 275


Lokacija: Bašelj pri Preddvoru (560m)
d.lukanec@gmail.com
WWW
« Odgovori #18 dne: 22. November 2008, 22:28:01 »

Mene pa zanima če mi kdo za objasant kaj pomeni wet bulb  Huh?
Prijavljen

garni 3015 arcus
http://www.vp-baselj.eu/
TgT
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-06-04
Sporočila: 1656


Lokacija: Dobrava, Slov.Konjice 342m.n.v.
LFC :)


WWW
« Odgovori #19 dne: 22. November 2008, 23:57:16 »

Wet-bulb temperature - temperatura mokrega termometra
Dry-bulb temperature - temperatura suhega termometra ( to je vbistvu navaden senzor temperature )
Wet-bulb depression - razlika med mokrim in suhim termometrom
Prijavljen

Lluka
Član VD ZEVS
Stratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 5050


Lokacija: Planina pri Rakeku 465nmv
Kaj bi brez letnih časov.


WWW
« Odgovori #20 dne: 25. November 2008, 08:43:00 »

br dan. nasvet oz pomoč.

1) v Weather displayu mi ne beleži ne vetra,ne smeri ,niti windrun-a

2)postaja ws3600 pa beleži vse podatke in mi normalno prenaša podatke na wswin.

3)KAj in kje potrebno obklukat da bo beležilo(bolj iščem,gledam,berem,bolj ne najdem)

4) hvala
« Zadnje urejanje: 11. December 2008, 10:28:56 od Lluka » Prijavljen
papadiz
Gost
« Odgovori #21 dne: 20. Februar 2009, 15:35:07 »

Še eden od zanimivih podatkov v tem programu icon_eek, izmeri namreč tudi pot oziroma kilometrino, ki jo opravijo šalčke, ko se vrtijo icon_haha Ko je začelo pihati do sedaj je pokazalo 69,9 km icon_lol icon_lol

Kje to nastaviš ??
Prijavljen
max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #22 dne: 20. Februar 2009, 16:17:38 »

Kje to nastaviš ??

V WD-ju ni treba nastavljati, to je wind run, podatek zgoraj levo na osnovni sliki, poleg povprečnega vetra(average wind speed, windrun)
Prijavljen

jolcek
Gost
« Odgovori #23 dne: 18. April 2009, 19:37:48 »

Pihe me ravno spodbudil, da tudi sam nekaj napišem glede priklopa weather displaya na davisov datalogger, kjer se uporablja usb priključek. Sam sem imel namreč kar nekaj težav glede prenosa podatkov (po številnih postih na forumih v tujini sodeč nisem bil edini  icon_razz ) je pot do nemotenega delovanja tega programa sledeča :

Postopek je sledeč (mogoče bi ga bilo dobro prenesti na forum - za druge... ) :

a) moraš namestiti program vantagepro weatherlink  dll241 na podlagi katerega se naloži konverter CP210X to Serial converter (nov davisov program) + ne pozabi na nov gonilnik iz mar.09 sicer ga windows ne prepozna icon_arrow  ;
b) zadeva se naloži v program weatherlink  ;
c) poženeš program CP210X to Serial converter in preko navodil na ekranu se ti USB port spremeni v com port ;
d) preko weatherlinka zaženeš samodejno prepoznavanje vrat in glej ga hudiča  icon_question  vedno ti določi COM PORT 17!!!, ki ga seveda weather display ne podpira (le med COM1 do COM14);
e) preko lastnosti računalnika in strojne opreme pač sam preneseš port17 na port (pri meni je 2) in zadevo naprej poženeš v weatherlinku zaradi testiranja vrat in hitrosti prenosa,
f) ko je test opravljen ti preostane le še zagon weather displaya in nastavitev iz weatherlinka in zadeva deluje   in seveda v obeh programih.

Upam, da bo komu v pomoč,
 
Prijavljen
jolcek
Gost
« Odgovori #24 dne: 21. April 2009, 19:40:43 »

Imam eno vprašanje ,

v programu weather display je meja sneženja vedno določena na skoraj enako višino ne glede na zunanjo temperaturo in temp. rosišča, trenutno je 435 m  Huh? , čeprav mi daviska kaže 14,7 C  icon_question. Čeprav sem prebral kar nekaj tujih forumov (zlasti weather-watch.com) za tega črva ni nobenega pametnega odgovora. Ali imate tisti, ki uporabljate ta program enake težave ?

Hvala za odgovor
Prijavljen
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #25 dne: 21. April 2009, 21:28:04 »

Jaz ti rečem samo eno:zadeve,na katero ne najdeš odgovora tu ali drugje, enostavno zateži avtorju programa Brianu. shrug
Saj običajno vedno odgovori na maile.
Tista meja sneženja pa je skoraj brez uporabne vrednosti,ker je konec koncev le računska vrednost na neke parametre iz podatkov zajetih samo iz tvoje konzole oz.senzorjev. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
jolcek
Gost
« Odgovori #26 dne: 21. April 2009, 22:05:46 »

Jaz ti rečem samo eno:zadeve,na katero ne najdeš odgovora tu ali drugje, enostavno zateži avtorju programa Brianu. shrug
Saj običajno vedno odgovori na maile.
Tista meja sneženja pa je skoraj brez uporabne vrednosti,ker je konec koncev le računska vrednost na neke parametre iz podatkov zajetih samo iz tvoje konzole oz.senzorjev. icon_arrow

Eh saj sem že, pa sem dobil odgovor, da je to le računska vrednost možne meje, kar je seveda precej teoretično  icon_smile , težko si predstavljam, da je meja sneženja v notranjosti Slovenije 400 m  icon_question . Ali mogoče veš kateri program še računa mejo sneženja ?




Prijavljen
ziga108
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 40


« Odgovori #27 dne: 31. Avgust 2012, 09:18:23 »

Mogoče ve kdo zakaj je pri WD vedno weather dry še nikoli se mi ni pokazala nobena druga slikica razen pri sunset,sunrise,pa night.Ćeprav vremenska postaja kaže oblačno WD še vedno kaže dry.
Prijavljen
Strani: 1 [2]
Natisni
Pojdi na: