Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Nevihte 4.6. in 5.6.2018
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Nevihte 4.6. in 5.6.2018  (Prebrano 1628 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
Thor
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-10-10
Sporočila: 1225


Lokacija: Štajerska-5km od Slovenske Bistrice

« dne: 05. Junij 2018, 20:05:15 »

Pozdravljeni,
 Spodaj nekaj slik in video pestrega nevihtnega dogajanja v tem tednu. Na prvih slikah so posnetki včerajšne nevihte katera je pred Sv.Jurijem ob Ščavnici začela razpadat. Ujel sem v objektiv le mali zametek funnela (naj še kdo potrdi,če je).


Sv.Jurij ob Ščavnici




Možen funnel cloud...


Še ena slika nato pred Mb-om,kjer se trudilo spet ponovno nekaj spacat skupaj.






5.6.2018

 Današnji dan pa vsekakor bolj pester vsaj za naš konec kot včeraj. Dosti je bilo zelene barve v oblakih,ter na trenutke kakšno zrno toče od precej oddaljenega centra nevihte katera se je organizirala skupaj v okolici Celja.


 Čejs se je pričel kar po mestu,ko še nisem vedel kam bi se pozicioniral za kakšno vredu fotografijo. Naenkrat so začele vmes padati velike kaplje dežja in majhna zrna toče,po kratkem postanku pod krošnjami sem naredil hiter in tvegan premik iz obrobja mesta Slovenske Bistrice v center saj se je tam videlo bolj prijazno nebo. V centru oddaljenem le kakšen kilometer je bilo vse suho Grin


Prihod na "obrobje Dravskega polja". Obrobje vzhodnega dela Slovenske Bistrice.



Video:
https://www.youtube.com/watch?v=Q11WddgXaFc&feature=youtu.be








Pot me je nato še vodila ta dan v Mb,kjer mi je uspelo fotografirat nad Pohorjem redke undulatus oblake.



Lp! Thor














« Zadnje urejanje: 05. Junij 2018, 20:13:28 od Thor » Prijavljen

zevs.si
mat89
Cumulonimbus

Prisoten Prisoten

RD: 1989-07-22
Sporočila: 11778


Lokacija: Orešje pri Ptuju 233m Član Zevs društva

Email
« Odgovori #1 dne: 05. Junij 2018, 21:04:16 »

 icon_wink
Prijavljen

max
Global Moderator
Cumulus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1964-11-07
Sporočila: 8231


Lokacija: Griže pri Žalcu 299m

WWW Email
« Odgovori #2 dne: 06. Junij 2018, 08:20:42 »

 icon_wink Ja, včeraj je bilo pa kar pestro, tudi v naših koncih........Me zanima, če je kdo kaj poslikal na kozjanskem koncu, kjer je tudi po radarju sodeč kar pestro
Prijavljen

Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: