Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumVremenske postajeVprašanja in odgovori (Moderatorji: ŠTROMAR, mat89)Merilec vetra brez gibljivih delov
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Merilec vetra brez gibljivih delov  (Prebrano 244 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
s54mtb
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 2

Email
« dne: 20. Maj 2018, 22:57:17 »

Malo sem iskal, vendar nisem našel teme s podobno vsebino. Ima kdo kaj izkušenj z izdelavo senzorja vetra, ki meri hitrost in smer s pomočjo zastojnega tlaka? Uporabil bi dva diferencialna senzorja tlaka, ki bi merila razliko v zatojnem tlaku. Dva bi uporabil, da bi meril v dveh, pravokotnih smereh. Iz tega bi potem lahko določil vektor vetra. Kakšne oblike naj bi bila "ovira" ? Je bolje v smeri venturijeve cevi ali pitot-ove ? Bojim se, da bo težava turbulenca. Kaj pa če vzamem kroglo in enostavno merim tlak na površini? Na voljo imam senzorje od 1mbar (polni odziv) naprej.

Hvala in LP,
Mare
Prijavljen
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 257

« Odgovori #1 dne: 21. Maj 2018, 21:57:24 »

Pozdravljen,

sam s temi senzorji še nimam izkušenj, sicer konkretno s Sensirion proizvajalcem in senzorji za vlago super izkušnje. Govorim o diferencialnih senzorjih za tlak Sensirion Differential Pressure Sensor, kar si verjetno že našel. Sam sem oz. še iščem ideje in čas za izdelavo UZ merilca za veter, da bi naredil svojo VP - vlaga, temp, tlak, itd... je že rešeno z BMP180, BMP280, BME280, SHT15, SHT21...
Cilj mi je narediti VP neodvisno od ele. omrežja, se pravi posredno napajano preko celic in prenos podatkov preko GSM na strežnik. Malo sem zašel  Roll Eyes, če ni skrivnost s kakim razlogom si se lotil izdelave merilca s to metodo?

lp,

Matic
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
Gorazd
Član VD ZEVS
Altostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1972-12-15
Sporočila: 1501

« Odgovori #2 dne: 22. Maj 2018, 09:33:47 »

A to gre za tak način merjenja kot je pri projektu WindRisk v Ajdovščini?

https://www.mojaobcina.si/ajdovscina/novice/evropski-projekti/nove-meritve-ajdovske-burje.html
https://www.mojaobcina.si/ajdovscina/novice/evropski-projekti/wind-risk-meritve-vetra-v-centru-ajdovscine.html
Prijavljen

Mejte se radi
matic
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

Sporočila: 257

« Odgovori #3 dne: 22. Maj 2018, 15:27:29 »

Gorazd ja, v primeru UZ senzorjev - v primeru diferencialnih tlačnih pa ne.
Prijavljen

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: