"Malo" čudni podatki

(1/2) > >>

Vreme:
Zadnje čase se mi pogosto dogaja, da imam na spletni strani nenormalno visoke temperature, huje kot so v Sahar  :icon_evil:  Sedaj pa ne vem, ali ga moja postaja (ws2300) kaj po svoje čara, ali pa je kaj narobe s prenosom podatkov na net.  Zanimivo je,da se to dogaja izključno pri podatkih temperature, vsi ostali podatki, pa so točni. Kako ugotoviti, oz. kako rešiti težavo?

gradiščan:
Na konzoli primerjaj podatke za ta dan..al ni možnosti pogledat najvišjo in najnižjo izmerjeno temperaturo. Kaj pa v arhivu samega programa? Obstaja pa verjetnost motenj kakšne bazne postaje v bližini, če imaš wirelles povezavo.

Vreme:
Citiraj iz: gradiščan na 02. April 2018, 16:18:00

Na konzoli primerjaj podatke za ta dan..al ni možnosti pogledat najvišjo in najnižjo izmerjeno temperaturo. Kaj pa v arhivu samega programa? Obstaja pa verjetnost motenj kakšne bazne postaje v bližini, če imaš wirelles povezavo.


Se vidi,da se že dolgo nisem ukvarjal s postajo, ker je delovala brezhibno že kar zelo dolgo, tako,da se sploh nisem spomnil, da bi pogledal min/max podatke na konzoli. Ja tudi na konzoli so ti čudni podatki.  Če je res, da moti kakšna bazna postaja v bližini, ker nimam wirelles povezavo je čudno,da se to dogaja samo pri podatkih za temeperaturo. Kaj naredit? Je res rešitev smo povezava s kablom, malo daleč je namreč?

gradiščan:
podatki enaki, kar nakazuje samo na to, da senzor pošilja take podatke... resetiraj... če ne gre, pa je po mojem šel senzor..

Vreme:
Citiraj iz: gradiščan na 02. April 2018, 19:18:50

podatki enaki, kar nakazuje samo na to, da senzor pošilja take podatke... resetiraj... če ne gre, pa je po mojem šel senzor..


Brez resetiranja senzor pošilja že nekaj časa podatke kot je treba. Očitno je problem nekje drugje. Očitno je nekaj bilo v zraku  :icon_exclaim:

Navigacija

[0] Seznam sporočil

[#] Naslednja stran