Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumZnanost in reportažeVremenski reporter (Moderatorji: paradolf, ŠTROMAR)Skoraj pol metra snega na območju mesta Ruše (Dravska dolina) 12.2.2018
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Skoraj pol metra snega na območju mesta Ruše (Dravska dolina) 12.2.2018  (Prebrano 308 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
krispy123
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1995-11-08
Sporočila: 5725

« dne: 12. Februar 2018, 23:11:17 »

Čeprav še sneženje ni končano (ampak sem mnenja da se končna višina ne bo več kaj dosti spreminjala), sem se na pobudo nekaterih posameznikov odpravil malce poslikati trenutno stanje po mestu. Nekaj več fotk sledi še jutri čez dan. No zadnjih 10 dni so minili v zelo pestrem vremenu, tista prva runda sneženja v začetku februarja z zelo mokrim snegom je nam dala 15 cm, le-ta se je kasneje posedel na cirka 13 cm. Nekaj dni kasneje smo dobili še zraven ob sekundarcu 25 cm snega in tako smo bili že blizu 40 cm skupne višine. Dan kasneje še je padlo 5 cm zraven, sneg se je kasneje ob "rahli" odjugi zelo posedel na cirka 23-24 cm višine. Danes pa je praktično celi dan zmerno snežilo, občasno tudi močno in do sedaj smo nabrali 25 cm novega snega (kumulativa), seveda če upoštevam efekt posedanja. Pred kakšno uro ga je že bilo 45 cm, kar je tudi maksimalna višina.  Zunaj je naravnost izjemno lahko rečem, kaj takega že dolgo ne, nad 400 m.n.v je tukaj že zdavnaj več kot pol metra snega. Vsekakor je tale začetek februarja največje presenečenje po zimi 12-13. Pa naj traja jaz rečem do sredine marca. V zadnjih dveh situacijah smo dobili precej dodatka padavin kot pa okolica, prvo situacijo zaradi vzhodnih vetrov, sedaj pa severovzhodnih. Zadeva je v tem padavine, če gredo dovolj severno čez Pohorje se orografsko dvignejo, ob njihovi poti čez pa jih prestreže severovzhodnik, ki takole narine vlago direkt pred pregrado in seveda se okrepijo padavine. Na drugi strani (zavetrni) pa lahko tudi pošteno fenizira ob istem času.

No nekaj slikic na hitro iz sprehoda po mestu. Kot sem obljubim jutri sledijo še nove slike. Prav hecno je bilo kako dolgo sem se mogel prebijat brez lopate na merilnem mestu, da sem prišel do zemlje, potem pa sem lepo z rokavico kot se spodobi naredil eno ravno črto, da je realna meritev. Zdaj izmeril sem od 43 cm do 46 cm (snežna odeja je neenakomerna zaradi tiste odjuge), pač ker sem naredil več merjenj in je bilo povprečje že prej povedana cifra.

Lp Smiley
« Zadnje urejanje: 12. Februar 2018, 23:29:04 od krispy123 » Prijavljen

Enjoy the weather, its the only weather you got
kuncci
Altokumulus

Prisoten Prisoten

RD: 1975-07-11
Sporočila: 652

« Odgovori #1 dne: 13. Februar 2018, 06:20:29 »

@krispy123 UŽIVAJ!!!!
Prijavljen

VREMENSKO OBČUTLJIV