Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

 ZEVS ForumVremeNapoved vremena-splošna debata (Moderatorji: mat89, roky, komar)ALADIN
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: ALADIN  (Prebrano 12534 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
andrej
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1941-06-09
Sporočila: 18


Lokacija: Ljubljana

« dne: 02. December 2007, 19:49:16 »


ALADIN za ločljivost 2,5km daje kar uporabne napovedi. ARSO naj bi z ALADINOM pokrival celotno Slovenijo vendar so javno na netu samo izbrana področja. Zdi se , da gre za jezera kjer je mogoče srfati. Povsem so diskriminirali področje južne in jugovshodne Slovenije in dolina Soče. Morda kdo ve zakaj je temu tako. 
Na obmejnih področjih se da pomagati s hrvašlim ALADINOM, ki pa daje malo manj uporabne rezultate.
Prijavljen

andrej
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #1 dne: 02. December 2007, 20:19:06 »

Točno tako. Vgnezdeni ALADIN/DADA model je precej natančnen s temi kartami. Tisti, ki je bil verjetno glavni pobudnik, da se toliko natančne karte objavi javno, zihr srfa in je to zadevo za srferje naredil. In ravno verjetno s tem razlogom tud ni javno dostopnih ostalih kart, so pa seveda na voljo...celotna SLO s tem vgnezdenim modelom DADA ter SLO razdeljena na 4 dele (JZ, JV, SV in SZ del).
Prijavljen

Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #2 dne: 02. December 2007, 20:25:44 »

In tu se mi spet poraja neko vprašanje, ki sem ga že enkrat izpostavil: Glede na to, da je ARSO javni zavod (kar pomeni, da se financira z davkoplačevalskim denarjem), mi je popolnoma nelogično, da "skrivajo" te informacije, ki so lahko za marsikoga življenskega pomena!
To so po mojem mnenju splošno koristne informacije, katere bi morale biti NUJNO dostopne vsem. Pa naj imajo 090 linijo za pogovor z dežurnim vremenkotom(to mi je nekje tudi logično, saj drugače človek ne bi imel niti minute miru pri svojem delu), ampak detajlna radarska slika, podrobni Aladin, pa še kaj, preprosto NE BI SMELI biti nejavni(skriti)!
Bo treba pobudo v parlament naslovit! icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #3 dne: 02. December 2007, 20:33:20 »

se popolnoma strinjam... vsak mesec posebej plačujemo davke za razne službe, a nikoli nimamo dostopa do razno raznih podatkov icon_arrow in tudi pri ARSO ni nič drugače... sej da ne boste mislili, na mobitelu je dostopna slika z večjo skalo(tista ki je bila včasih na netu), pri simobilu pa je ta ki jo vidimo na internetu... res ne vem v čem je fora icon_question
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #4 dne: 02. December 2007, 20:38:58 »

Ah s parimi besedami: "Welcome to EU & SLO" icon_rolleyes Bedarija s tem skrivanjem. Nevem kaj bi radi dosegli, najbrž imajo veliki penezi prste vmes. Ali pa tista fora, ki jo imajo na uradnih straneh napisano...češ da za navadne uporabnike ne rabijo objavljat bolj konkretnih produktov. Med vrsticami povedano "Slovenčki nimate pojma, zato smo mi strokovnjaki tuicon_rolleyes icon_exclaim Sploh pa mi je kar vseeno, saj je dovolj kar vidimo javno, glavno da je ZDA odprta do zadnje bilke icon_mrgreen

Nam pa baje ARSO pripravlja prijetno presenečenje zdaj enkrat v decembru, me prav zanima kaj bo dostopno javnosti od takrat naprej. Slišalo se je obetavno. Tako, da Pihe počakaj še malo s to pobudo, mogoče niti ne bo treba icon_haha
Prijavljen

urša
Gost
« Odgovori #5 dne: 02. December 2007, 20:59:44 »

Točno tako. Vgnezdeni ALADIN/DADA model je precej natančnen s temi kartami. Tisti, ki je bil verjetno glavni pobudnik, da se toliko natančne karte objavi javno, zihr srfa in je to zadevo za srferje naredil. In ravno verjetno s tem razlogom tud ni javno dostopnih ostalih kart, so pa seveda na voljo...celotna SLO s tem vgnezdenim modelom DADA ter SLO razdeljena na 4 dele (JZ, JV, SV in SZ del).
Janez P.  je glavni vremenar med surfači in glavni surfač med vremenarji. Če že ima možnost speljati kaj na svoj(njihov) mlin je lahko samo pohvalno.O ostalem skrivanju podatkov pa itak škoda besed.
Je pa ločljivost modela  npr. za Boh.jezero še vedno prevelika in uporabnost samo blago informativna.Konfiguracija terena dela svoje.
Prijavljen
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #6 dne: 02. December 2007, 21:08:40 »

kaj se pripravlja...a je bilo kaj objavljeno ali so govorice :-)
joj mene samo radar matra in Aladin v malo boljši ločljivosti... clap
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
Pihe
Uprava ZEVS
Stratus
*****
Odsoten Odsoten

RD: 1961-02-11
Sporočila: 5803


Lokacija: Bovec, 438 m

WWW
« Odgovori #7 dne: 02. December 2007, 21:40:52 »

kaj se pripravlja...a je bilo kaj objavljeno ali so govorice :-)
joj mene samo radar matra in Aladin v malo boljši ločljivosti... clap


Twister, jaz bi dodal še obvezno:
- pri podatkih postaj še vlažnost, tlak in količino padavin na uro(ali dan - kumulativa)
- pri vseh postajah bi lahko na vetrni drog montirali mobotixe (saj niso tolko dragi) in informacija o vremenu v določenem kraju bi bila še bolj verodostojna.
Tolk zaenkrat, se bom pa ziher še kaj spomnu. icon_arrow
Prijavljen

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si
TWISTER
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1981-08-19
Sporočila: 1470


Lokacija: Ljubljana-Koseze
VREME JE ZAKON


Email
« Odgovori #8 dne: 02. December 2007, 22:52:07 »

ja tole s padavinami bi bilo res obvezno...DHMZ ima vse te podatke za javnost, pri nas pa nič od tega icon_arrow
sam res ne vem zakaj ni radar v večji ločljivosti, na mobitelu je pa dostopen icon_arrow icon_question
Prijavljen

Postaja Ljubljana Koseze:

http://pljusak.com/koseze/wx.htm

[img]http://www.rtvslo.si/cache/vre
matootam
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 1983-09-15
Sporočila: 1051


Lokacija: Logatec

Email
« Odgovori #9 dne: 02. December 2007, 22:58:44 »

ja tole s padavinami bi bilo res obvezno...DHMZ ima vse te podatke za javnost, pri nas pa nič od tega icon_arrow
sam res ne vem zakaj ni radar v večji ločljivosti, na mobitelu je pa dostopen icon_arrow icon_question
Mogoče zato, ker mislijo, da to navadnih ljudi ne zanima.. Bi blo treba poslat kak mail al pa 2 pa tam svoje želje napisat, morda bi pa kaj upošteval.
Btw, glih berem napoved, pa sem bil kar začuden, ko zagledam v napovedi:
Pihal bo močan jugozahodni veter !. Prvič vidim " !" v napovedi Cheesy
Prijavljen
markokorosec.net
Altostratus

Odsoten Odsoten

RD: 0000-00-00
Sporočila: 1078


Lokacija: Kras/Tornado Alley
*STORM CHASER*


WWW
« Odgovori #10 dne: 02. December 2007, 23:41:33 »

@URŠA, seveda sem mislil na g. Polajnarja, a ga nism hotu "izobčit" v tej debati, da ne bo kdo reku lejga on je kriv, da nimamo podrobnih podatkov za veter v nekaterih predelih SLO icon_haha

@TWISTER, slišal sm to...a nič uradnega, recimo temu govorice icon_mrgreen Dišalo pa je v tem stilu, da naj bi bil boljš radar, več podatkov iz avt. postaj, itd. Jst bi bil tud za to, da se sondažo pokaže v celoti, ne pa tole "otroško sranje" kot ga imamo sedaj na voljo icon_rolleyes Če bo kak produkt več pa ne vem.

@matootam, preveč subjektiven je bil, pa mu je klicaj ušel v tekst icon_biggrin
Prijavljen

TAĐIKI
Cirokumulus

Odsoten Odsoten

RD: 1980-01-01
Sporočila: 258

Lokacija: Podlog, V.Lašče

« Odgovori #11 dne: 03. December 2007, 07:40:46 »

ja tole s padavinami bi bilo res obvezno...


Saj za padavine je nekaj podatkov, a s časovnim zamikom dneva ali dva.

...glej čisto na dnu..
http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%20in%20podatki/agro_podatki.html
Prijavljen
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: