Novice: Trenutno ni obvestil.
Dobrodošel, Gost. Prosim, prijavi se ali se registriraj.

ZEVS ForumTehnikaMerilniki in instrumentiDežemer za WS 2307
Strani: [1]
Natisni
Avtor Tema: Dežemer za WS 2307  (Prebrano 925 krat)
0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.
rudibr
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1962-02-16
Sporočila: 246

« dne: 27. November 2017, 21:04:49 »

Ali mi lahko nekdo posodi dežemer za WS 2307, da preverim, ali mi je crknil dežemer ali sprejemna enota? Nikakor mi noče zaznavati padavin, pa sem vse živo poskusil. Preden kupujem nov dežemer, bi rad samo preveril, da je on kriv. Da ne bi na koncu ugotovil, da je osrednja sprejemna enota fuč v tem delu. Vse druge podatke, tudi o vetru lepo sprejema.
Prijavljen

Vremenska postaja Sevno, WS-2307, Cumulus, kamere s tremi odsluženimi telefoni... www.vreme.club
IceMan
Cirus

Odsoten Odsoten

RD: 1973-02-01
Sporočila: 61

« Odgovori #1 dne: 28. November 2017, 09:39:15 »

Razkoplji dežemer in poglej na tistem enostavnem vezju za "reed" stikalo. Lahko da je to stikalo fuč. Stikalo se vklopi, ko vaga preklopi in se mimo zapelje magnetek. Na ta način šteje padavine. Samo stikalo je pa standardno in stane zelo malo.

https://www.ic-elect.si/reed-kontakt-21mm-0-5a-50w.html

lp
Prijavljen
gregach
Stratus

Odsoten Odsoten

RD: 1991-01-09
Sporočila: 6156

Email
« Odgovori #2 dne: 28. November 2017, 11:53:08 »

Drugače lahko jaz posodim, imam enga rezerve. Je pa res da sma relativno daleč stran.
Prijavljen

http://rudnica.zevs.si/custom.html

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."
rudibr
Član VD ZEVS
Cirostratus
*
Odsoten Odsoten

RD: 1962-02-16
Sporočila: 246

« Odgovori #3 dne: 28. November 2017, 16:24:33 »

Hvala za nasvete. Prek ZS sva kontaktirala s Štromarjem in mi bo rešil "problem" tako, da bom imel za vsak slučaj kar rezervni dežemer. Sem živčen, če mi kaj dve uri ne dela.  praise

Štromar, hvala!

Zdaj pa k problemu. Danes sem si vzel čas in pregledal kable. Kabel imam sestavljen 2×10 m in spojni konektor je oksidiral. Zamenjal sem ga in deluje. Jaz pa prej čist razmontiral dežemer že trikrat.  smash bouncy
Prijavljen

Vremenska postaja Sevno, WS-2307, Cumulus, kamere s tremi odsluženimi telefoni... www.vreme.club
Strani: [1]
Natisni
Pojdi na: