Dežemer za WS 2307

(1/1)

rudibr:
Ali mi lahko nekdo posodi dežemer za WS 2307, da preverim, ali mi je crknil dežemer ali sprejemna enota? Nikakor mi noče zaznavati padavin, pa sem vse živo poskusil. Preden kupujem nov dežemer, bi rad samo preveril, da je on kriv. Da ne bi na koncu ugotovil, da je osrednja sprejemna enota fuč v tem delu. Vse druge podatke, tudi o vetru lepo sprejema.

IceMan:
Razkoplji dežemer in poglej na tistem enostavnem vezju za "reed" stikalo. Lahko da je to stikalo fuč. Stikalo se vklopi, ko vaga preklopi in se mimo zapelje magnetek. Na ta način šteje padavine. Samo stikalo je pa standardno in stane zelo malo.

https://www.ic-elect.si/reed-kontakt-21mm-0-5a-50w.html

lp

gregach:
Drugače lahko jaz posodim, imam enga rezerve. Je pa res da sma relativno daleč stran.

rudibr:
Hvala za nasvete. Prek ZS sva kontaktirala s Štromarjem in mi bo rešil "problem" tako, da bom imel za vsak slučaj kar rezervni dežemer. Sem živčen, če mi kaj dve uri ne dela.  :praise:

Štromar, hvala!

Zdaj pa k problemu. Danes sem si vzel čas in pregledal kable. Kabel imam sestavljen 2×10 m in spojni konektor je oksidiral. Zamenjal sem ga in deluje. Jaz pa prej čist razmontiral dežemer že trikrat.  :smash: :bouncy:

Navigacija

[0] Seznam sporočil